Kurzy

Poslední aktualizace: 16.2.2017 08:31    Autor : Čárys
   ENGLISH VERSION

CHCETE VĚDĚT VICE ?
kontakt na mě je : seven20@volny.cz, nebo telefon 777 266 305.

Kurzy freedivingu pod naším výukovým a vzdělávacím systémem F.I.I. jsou v několika úrovních a vybere si myslím každý.

TAKŽE NEJDŘÍVE FREEDIVING, ANO ?
- KURZ FREEDIVINGU LEVEL 1 FREEDIVER - (Pool only, nebo Oceanman)


Kurz Level 1 je úvodem do vzdělávacího systému FII. Zahrnuje vše přes bezpečnost a řešení problémů, dýchací techniky, výběr vybavení, až po správné metody potápění vedoucí k postupnému zvyšování výkonu a hloubek. Tento kurz je ideální pro každého, kdo chce zvládnout správné základní techniky freedivingu, které vám umožní s jistotou se na nádech potápět do hloubek až 20m.

V kurzu FII Level 1 probereme následující témata:

- Level 1 Bezpečnost a řešení problémů pro freediving
- Level 1 Správný rozvoj dýchacích technik pro freediving
- Level 1 Techniky záchrany a Buddy týmu v podmínkách kryté vody (bazén)
- Level 1 (kurz na otevřené vodě) nácvik hloubek do 2O ti metrů
- Úvod do zvláštního vybavení pro freediving
- Základní fyzika a fyziologie
- Rozvoj správných technik pro freediving
- Správné dýchání pro freediving
- Techniky vyrovnávání
- Nácvik záchrany na otevřené vodě, spolupráce v Buddy týmu

Certifikace:
Studenti kurzu Level 1 freediver se nemusí potápět do maximální hloubky kurzu pro udělení certifikace. FII certifikační testy jsou založeny na dovednostech a znalostech, které si osvojíte během kurzu.
Vystavíme vám certifikaci, díky níž budete moci využívat potápěčské základny, hluboké bazény a umožní vám potápět i v lokalitách, kam by vás jako obyčejného „šnorchlaře“ nepustili. Dostanete manuál a mnoho informací i v tištěné formě.

Minimální délka kurzu : 2 denní kurz - až 6 denní kurz

Bazénový kurz v Čechách : 3800,- CZK / 149,-EUR kurz v cizině, například 6 ti denní kurz v chorvatsku : 7900,-
Vícedenní kurz na Bali, Chorvatsko : domluva na emailu seven20@volny.cz- KURZ FREEDIVINGU LEVEL 2 - OCEANMAN (Chorvatsko, Indonesie, Egypt, Mexico - v čr se neučí)

Kurz LEVEL2 je narozdíl o jedničky posunem dál, hloub, vpřed. Level 2 prohlubuje váš aquatický potenciál, klade důraz na rozvoj vašich potápěcích reflexů, jakož i prohloubení znalostí o fyziologie člověka, práci s vlastní psychikou i fyziskou připraveností.
Díky kvalitnímu systému výuky, okořeněnému nejnovějšími poznatky z Karolinského institutu, stejně tak i výzkumům na poli freedivingu jsme schopní naučit vás pokročilým technikám vyrovnávání tlaku ve středouší, práci s reziduálními objemy v plicích, správným technikám sestupů. Samozřejmostí je simulace prblémů a jejich řešení. Vše v minimálně 6 ti denních kurzech, s vlastní lodí, vlastním ubytováním, cvičebnou na jogu, která je nedílnou součástí našich každodenních rituálů.

LEVEL 2 JE PROSTĚ OBROVSKÝ POSUN.
NA KURZU DÁLE ŘEŠÍME :


- řešení safety problémů
- možnost vyzkoušení monoploutve
- fyzika a fyziologie, obehova soustava nervova soustava
- reziduální objem a jak s ním pracovat
- joga pro freediving, vizualizace, koncentrace
- videokoučink každý ponor
- vrakové potápění
- posilování A VIZUALIZACE

LOKALIKTY : chorvatsko (koupili jsme pro vás vlastní domečky) Mexico, Indonesie (bali), Egypt.
YOGA PRO FREEDIVING

Dneska se nabízí tolik „kurzů“, mnoho „diet“, zaručených pravd o tom co jíst, jak cvičit, kterou pomůcku si koupit, jakej stroj ke cvičení používat, atd atd.

Je v tom galimatyáš.

Chtěl bych vám nabídnou kompletní víkendový pohled na lidskou fyziologii, svalové skupiny a jejich činnost, vnitřní rovnováhu těla, druhy a úskalí jednotlivých sportů a tréninkových metod, a výživu a práci s dechem – v kurzu „jogy a dechových technik“ v ČESKÉ REPUBLICE, v Osečné u Liberce. ( mapy google )

Vše co vám předložím, nebude dogma – jen doporučení. Jsem ochoten vám předat své zkušenosti z oblastí medicíny, metabolických procesů, čtvercového dýchání, isometrických cvičení…
Chtěl bych vám ukázat, jak ze svého těla dostat maximum – bez jakýchkoliv pomůcek.
Jak rozvinout a posílit vaší vnitřní stavbu těla..

Jak být zdravější, silnější, rychlejší, a ve svém důsledku štastnější ze ztráty mýtů a polopravd, které vás zahlcují všude kolem toho mediálního reklamního šílenství.

Obětujte tomu jeden víkend, jestli chcete. Již nikdy nebudete muset do žádné posilky, fitka, „kurzů“ atd.

CENA i s ubytováním na celý víkend : 2200,-------------------------------------------------------------------------------

WHITE WATER SURVIVAL

Vodní prostředí – mnoho z nás se v něm pohybuje, aniž by věděli, jak nepřátelské a nebezpečné může být.  Jenže je to náš živel a ať už surfujeme, sjíždíme divoké řeky a nebo lítáme v příboji s kitem – chceme v něm trávit stále víc a víc času… A chceme mít nad ním převahu a kontrolu nad jakoukoliv situací.

V našem White weater survival (WWS) programu se zaměříme na situace, vyžadující od vás zadržení dechu a řešení nebezpečných situací. Naučíte se mnoho o své fyziologii, o tom, co se děje ve vašem organismu při zádržích dechu a jak se připravit mentálně i fyzicky na situaci, která přijde ve zlomku vteřiny a vyžaduje od vás být pod vodou více než minutu.

Než budeme moci přistoupit k tréningu WWS, seznámíme se s hlavními principy Freedivingu. Freediving je jeden z nejstarších sportů, potápění do hloubky jen s pomocí vlastního dechu, a jeho základní principy budeme využívat při našem WWS programu.

Jako instruktor freedivingu a ultimátní sportovec – běhám a plavu maratony, závodil jsem mnoho let ve světovém poháru DH, lezu po skalách a potápím se do hloubek pod 70 metrů – vím o tréninkových metodách a principech fungování lidského těla opravdu hodně – studiím toho, co se děje při zádržích dechu v organismu a jak efektivně pracovat na zlepšení svých nádechových schopností se věnuji ve spolupráci s kapacitami v oboru medicíny již mnoho let. Věřím, že informace, a tréning, který společně absolvujeme, vás posune o mnoho dál ve vašem výkonu.

Tento jednodenní kurz se bude skládat  :


Dopoledne :

Teorie – vše o vašem dechu, fyziologii dýchání a bráničním dýchání.
Joga – cvičení na uvolnění vašich dýchacích svalů, zvýšení kapacity plic, relaxační cviky
Apnea training v bazéně - Potápěčský reflex savců, výdechové simulace

Odpoledne :

Statická apnoe v bazéně - Plavecká část v zádržích dechu.
US ARMY dril - Tréning na suchu pro váš další vývoj a posun.

S tímto výukovým programem vám mohu zaručit, že se posunete ve vašem výkonu mnohem dál – získáte nezbytné vědomosti a začnete věřit více svým schopnostem, které vám pomohu znovu nalézt, a hlavně získáte převahu na nádherným a nekonečně se měnícím a tak těžko čitelným vodním prostředím.

Cena kurzu – 1 den : 80 euro/ 2000,- CZK

---------------------------------------------------------------------

Kurzy safety na otevřené vodě.

Pro ty z vás, kteří nechcete strávit několik dní na jednom místě, samozřejmě nabízím i kurzy šité na míru přímo vám. Jeden z nich je tento jednodenní Safety kurz.

Ať už jste jen obyčejný šnorchlař nebo jen chcete vědět něco o tom, jak se bezpečně pohybovat ve vodním prostředí, jak se správně zanořovat, nebo nedělat ty základní chyby které mohou být fatální, či jen osvojení znalostí potřebných k tomu, aby jste dokázali dostat tonoucího z vody, pomohli manželce, přítelkyni, kamarádovi, či vlastním dětem při krizových situacích – pro ty z vás mám připraven tento jednodenní výukový systém.

Naučím vás mnoho o vlastní fyziologii, ukážeme si a procvičíme správnou záchranu tonoucích, jak efektivně kopat ve vodě, a jak pracovat s dechem.

Vyzkoušíte si, že i bez nádechu máte spoustu času řešit pod vodou nutné situace, získáte převahu nad vodním prostředím.

Cena kurzu : 1500,- CZK   60,- EUR---------------------------------------------------------------------------
Tréning s bojkou a lanem na hloubkách.


Samozřejmě že mnoho zkušených freediverů chce třeba jen potrénovat či na cestách kolem ostrova zapotápět v místech, kde je to bezpečné a krásné

Je to jednoduché. Stačí mi napsat na email seven20@volny.cz a já vám u nás na resortu připravím jednu nebo dvě profi bojky, s lanem do 40 – 50 metrů, vyvážu, připravím, a udělám vám tam safety dozor – klidně může přijet i jen jeden freediver.

Mám za sebou kurzy CPR, AR, Advacend safety, OXY, jsem schopen topit pod 70 metrů a vydržet v pohybu kolem 4 minut, takže o kvalitní safety buddyho nebudete mít nouzi.

Jednodenní, 2x2h  (dopoledne, odpoledne) sessions s přímým dozorem, zapůjčení vybavení, připravení lana, zátěže, komplet servis : 1500,- CZK     60,- EUR----------------------------------------------------------------------------------Na nádech se zvířaty….


Výlet na Manty, Měsíčníky, Žraloky


- Výlet lodi do míst, kde se Manty nechávají čistit klikpami…Nádherná lokalita s největšími rejnoky na světě, rozpětí „křídel“ až 6 metrů….v hloubkách do 1O ti metrů, nevšední zážitek s těmito nádherými tvory.

- Výlet lodí na lokalitu, kde se největší kostnatá ryba – Měsíčník, Mola Mola srocuje k odpočinku a čištění… Jednodenní výprava lodí ( její velikost je podle počtu potápěčů od 9 do 15 metrů) zahrnuje vždy minimálně dva ponory u ostrovů, vždy s potápěčskými průvodci a občerstvením.

- Obecně platí, že setkání se žraloky je ojedinělý zážitek. Některým potápěčům se nepovede setkat se žraloky i několik let. Ve vodách okolo Bali se poměrně hojně potkáváme s druhy černocípých a bělocípých žraloků. Ti dorůstají velikosti maximálně 2 metrů a jsou spíše plaší. Větší druhy od kladivouna k velrybímu žralokovi se zde vyskytují také, ovšem při ponoru se s nimi setkáváme spíše ojediněle.
Na setkání a popřípadě focení žraloků máme vytipováno několik lokalit, kde je výskyt žraloků hojnější a my tak můžeme pozorovat tyto nádhérné paryby v jejich přirozeném prostředí. Se žraloky se potápíme celoročně.

Cena : dle dohody a počtu freediverů či i scubáků.

Martin,
Freediving Instructors International

eMail : seven20@volny.cz
Freedive web : www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG : www.720.cz
Skype : carys720
phone : +420 777 266 305 (czech tel.number)

Martin a Mirka :