THE ARCH PROJECT – Egyptská výzva

Fórum - přidat příspěvek

opište text z obrázku do pole:

Komentáře:

Strana: ‹ First  < 4 5 6 7 8 >  Last ›
Martin Čárys
16.06.2014 17:01 , www.720.cz
4: Petr : Tak mám jasno, díky za vysvětlující komentář.

Prosímtě, ber to jako souhrn informací, nechtěl bych tě urazit, nebo tak něco, a pro vás ostatní, co toto čtete a budete v opozici, protože se to z různých důvodů vás již netýká, opakuji - jen budu sdělovat informace.

Táááákže, díky tomu co jsi napsal, je dle mě na 99 procent jistý tento mechanismus, co se ti stává.

Ty v podstatě děláš frenzla nicméně nedostatečně zavíráš Epiglotis. Máš zřejmě poměrně velkou kapacitu plic, protože na reziduál dojíždíš až kolem 45 metrů (což ale není uplná vyjímka) a kolem těch 45m se děje toto : dle příznaků co jsi popsal.

Ty sice uděláš MF, ale jak jde víc a víc dolů, klesne objem vzduch v plicích pod reziduál, a ty protože vyrovnáváš POLYKÁNÍM, jak píšeš, otevřeš při tomto manévru trochu i epiglotis - samo i eustachovky - a vzduch se podtlakem (stále klesáš a sací efekt podreziduálu je stále značnější) nasaje do plic a vezme sebou i vzduch z orevřených eustachovek a středouší.

Jaksi si uši vysaješ, místo abys dodal.

Tento problém ti nevznikne dřív, protože stále je v systému přetlak.

Moje rada je : nechávej si trochu přitisklou masku na obličej - nedofukuj již do ní a tvírej eustachovky při MF jen pohybem jazyka proti 1, zavřenému dokonale zavřenému Epyglotisu, 2, proti "stisknutým nosním dírkám" díky lehkému podtlaku v masce.

Další rada kterou asi nebudeš chtít slyšet - ale je to věc tréningu - je chvilku chodit s rukou na nose, a učit se správný postup dodávání vzduchu do ET při dokonale zavřeném EPG.

časem se to naučíš a bude to přirozené.

Ke komu jdeš na kurz ?
FII to ve dvojce docela hodně ladí.

Dává to smysl ?
Rozumíme si ?
Martin
Petr
15.06.2014 21:17
děkuju Ti Martine za rychlou reakci , termín cvaknout uši v mém případě znamená úplné zablokování středouší - velmi rychlé a bolestivé bez možnosti dalšího vyrovnání - např . i s pomocí vystoupáním do menší hloubky a následným návratem dolů .Musím už prostě nahoru, sundat masku , prodýchat nos a propolykat dutiny a pak je to zase OK. Jinak samozřejmě v poho a rád počkám,až budeš mít klid a čas na odpověď. / jen nevím jestli při Tvém rychlém a nabitém životaběhu máš tyhle dva pojmy ve svém portfoliu ... :-)
Díky moc, pohodu a klidnou mysl , Petr
Martin Čárys
15.06.2014 20:20 , www.720.cz
Ještě.mi definuj termin : cvaknu si usi
Prosím...
Martin720
Martin Čárys
15.06.2014 20:18 , www.720.cz
Petře jsem na cestách a píšu z mobilu...
Zitra nebo max pozítří budu na ofiko netu a pisnu odpověď , pokud se k tomu nevyjadri nekdo dřív...
Diky a vydrž mi
Martin720
Petr
15.06.2014 20:00
Ahoj Martine a ostatní freediveři,
potřebuju radu zkušeného..... . Včera jsem se vrátil z Pagu z fantastického týdne pod vodou , jenže : mám handsfree a jezdím relativně na pohodu / nedochází/ do 45 m. A tam nastává problém . Když si předtím udělám mouthfill a nachystám vzduch do pusy , už nepropolknu a když jsem si zkoušel pomoci fouknutím do nosu, cvaknu si uši . Pokud mouthfill neudělám,resp udělám " slabší " , abych tomu zamezil, nedofouknu masku , čímž nepropolknu taky.
Chystám se na podzim na kurz 2 level , ale zajímá mě zkušenost někoho, kdo má handsfree a už to má pořešeno. Přeju všem krásné chvíle strávené under water a pokud poradíte, díky předem.
Vše dobré , Petr

Martin Čárys
15.06.2014 07:34 , www.720.cz
kDYBY NĚKDO CHTĚL, TAK Dneska od 10h ráno tréning ve Stráži pod Ralskem.
Dráha cena : 30,- kč na hodinu, 50,- kč na dvě hodiny.
Možno zamluvit celej bazén, hehe.

Budeme tam tam hodinu a půl, včetně rozcvičky.

Ma Mi team.
Martin Čárys
13.06.2014 22:44 , www.720.cz
Souhrn dneška :

Ve 3h ráno spát do auta.
V 6:30 odjezd na trénink bazik Praha.
12 x 50m za 12 minut , pak třikrát kopacka do hlavy od plavců nademnou a konec.
Odjezd k M.Zajacovi a koupení 70m lana.
Od 12 do 16h soukrome hodiny jógy v Dejvicích.
Od 18h další trénink ve strážínpod Ralskem - bazén na hodinu.

Teďda to byl den !
400km v autě a no food akce.

Na co ze to trenuju ?
Survival ?

:)

Diky všem !
Mira Klik
13.06.2014 22:25
Už se těším na další nálož. Stojí to za to dělat super pocit super trénink.
Díky Mira
Martin Čárys
12.06.2014 11:35 , www.720.cz
Tak si to užijte a hlavně pozor !
Dneska už za sebou máme s Mírou Personal Best v bazíku, Míra se zlepšil o 25 metrů : )
Po 3 týdech tréningu, pěkné.
Užijte si to...
MArtin
David
11.06.2014 14:46 , www.lacalma.org
to: JohnLee - super, budeme 3 (já, ty, Patrik), rezervace na jámu je potvrzená. Pošli mi na sebe kontakt na david.zencak@gmail.com. Chceme s sebou trenéra? Já jsem pro, zkušený dohled se vždy hodí :-)
JohnLee
11.06.2014 07:52
David: Potvrzuji zitrek, budu tam.
Martin Čárys
09.06.2014 15:11 , www.720.cz
4 : DAVID : Jde o to, jestli chcete trenéra - pak bych prijel :)
Cestu kolem mám...
David
09.06.2014 10:23 , www.lacalma.org
Rezervoval jsem jámu na tento ČT 12.6. od 13 do 15h. Počítám s Patrikem a JohnLee? Martine?
Martin Čárys
08.06.2014 14:30 , www.720.cz
Tak pojd ty podvodni vepři :)
Ležím tu na útesu jak vyvrzenej hlen a nudim se taky.
Opust rodinu a naklusej !!!
Mira Klik
08.06.2014 13:50
Super potápění na Cerekvi kdo nejel chybu udělal. Díky Martas
PS. Nudím se mezi ponorama už abych šel do vody
Martin Čárys
06.06.2014 01:03 , www.720.cz
V neděli tréning v Horní Cerekvi na lomu !
Dvě sessions - první tréning hloubek - natáhneme bojku a lano, cca 20 metrů, a jedeme.

Druhá session - obeplavání lomu po všech jeho atrakcích...
Přihlášky prosím sem - jen závazně !

Martin...
Martin Čárys
06.06.2014 00:42 , www.720.cz
4 : David : Nevím nevím, jeste si cinkneme, ju ? Snad to klapne...
4 : Bruno : Zejtra to probereme ! Jsem v Praze, párty jede, hehe...Jen písni kde mám být...jsem tu na Fekálu, dojedu kamkoliv...
A ad Mexico - už se začínám těšit na celou tu skvadru : )

MS : Monoploutev : ehm, mno, tak to je nejlepší přihlásit se do odílu ploutvového plavání - protože toto si bude žádat tréningy od píky.

Celkově - především by jste se měli učit pohybu ve vodě - ve všech jeho aspektech. Nicméně začí uplně bez ploutví. Jeden z tréningu, co my jedem, je např (jen například : 6x 50 bez ploutví, 6x 50 s bi finama, 6 x 50 s mončou, atd atd...
Prostě komplexnost.
Taky nepujdes behat jen roviny, protože ti kopce nejdou...

Takže odpověd - zpátky ke kořenum a naplavávat to, co ti nejde. Klidně i nad hladinou.
Kamaráde, jsi zralej na tréning. Prijed ke mě do Osečné, dáme individuálku.
Příští týden, odpoledne, v pátek. Teda spíš navečer, odpoledne (13.6) učím Jogu v Praze.
OK ?
Martin
JohnLee
05.06.2014 22:13
David: Na 95% bych se 12.6. v Čestlicích k vám přidal. Upřesním příští týden.
Bruno
05.06.2014 21:56
Slavíci v Mexicu ? Možná jich tam bude dost !
MS
04.06.2014 10:02
Chtel bych se optat na nejaky ten trenink na sever od Prahy...uz vis jak to budes mit pristi tyden Martine?

Kdybych poridil nejakou levnou monoploutev, vycvicis me jak s tim zachazet, se dvema mi to stejne moc nejde? Prijde mi to jako nejlepsi zpusob jak se pohybovat pod vodou a vypada to total cool, kdyz se to umi - to by ryby cumely kdybych mezi takhle vlitnul. Zkousel jsem to bez ploutvi, ale kroutil jsem se jako cervik na dne, tak nevim jestli to bylo vybavenim nebo technikou ;-).
David
04.06.2014 06:03 , www.lacalma.org
12.6. (ČT) od 13:00 do 15:00 v jámě Čestlicích? Přidá se někdo?
Martin Čárys
03.06.2014 19:54 , www.720.cz
Miri to tu čte ale neodpovídá, tak musím za ní : moc pozdravuje a říkala, že s tebou cítí - ví jaké je to : )

Každopádně - dobrá práce !
A už se těším na dalšího slavíka. Slavíků není nikdy dost ! : )

MEXICO VOLÁ !!!
VERČA Teplice
02.06.2014 21:44
Martas, my dekujeme Tobe ... za super kurzik, prijemne prostredi v lesiku a zase nove zazitky a info, co jsi nam behem vikendu predal. Cloveka to posunulo a obohatilo zase o neco dal.
Bylo to proste mooooc faaaajn !!!! Mej se skvele :)
Zdravim Miri a i ji dekuji za asistenci v bazenu:)) papa
Martin Čárys
02.06.2014 19:48 , www.720.cz
Tréninky na tento týden jsou :

Úterý 9 - 10 h v bazéně Tábor.
Středa 9 -10 h v bazéně Tábor.
Pátek 9 - 10h v bazéně Tábor
Pátek odpoledne - možno čestlice - jedu tam. (dle domluvy)
Martin Čárys
02.06.2014 19:45 , www.720.cz
Tak jsme ukončili další kurzík : a co dodat : Holky, kluci, byli jste super.
Všichni uspěšně splnili limity a já vás právě certifikoval - díkys a gratuluji !!!
Martin Čárys
29.05.2014 21:07 , www.720.cz
Tak dneska trénink byl super.
Davidovi chodily usi, JohnLee daval negativky jak kdyby to bylo ve vaně,Míra zúročuje tvrdé tréninky dynamik...
Jo , dneska jsem z toho měl radost.
Diky všem.
Trenink na pristi týden vypisu v neděli večer.
Dobre kluci !!
Martin
MS
27.05.2014 22:59
Jeste jednou voda. Zrovna dnes mi na jedne asocialni siti vyskocil tento odkaz.

http://www.pluska.sk/izdravie/zivotny-styl/pijeme-drogy-lieky-z-kohutikov-tecu-omamne-latky.html

Zlatej radon u nas na chate. Tak nevim jestli nejit spis do tech barevnych limonad, nebo zacnu chlastat benzin, v nem snad antikoncepce ani barviva nejsou. Ale ta spotreba....
Martin Čárys
23.05.2014 16:07 , www.720.cz
Mam odvoz tam i zpět - takže OK, jsem ready pro párty.
JohnLee
23.05.2014 15:16
Carys: heh oukej, ja se jen chtel ujistit ze tam nekdo bude pokud bys ty nebyl :)

MS
23.05.2014 13:57
Ja taky, teda na tu nasi, ta je z hor. Akorat ji musim nechat odstat kvuli chloru. U nas na chalupe je taky dobra, akorat je v ni diky zulovemu podlozi radon. Ale treba v Mlady Boleslavi je vodovodni voda nechutna, ale zdravotne zase je snad nezavadna :-). Plzenaci rikaj, ze Plzen pivo chutna nejlip prave v Plzni kvuli vode....nedokazu posoudit, ja mam radsi nemecky piva.

http://www.pijtezdravouvodu.cz/co-vas-nejvic-zajima/

tezba uranu a voda okoli Mimone

http://euro.e15.cz/profit/dojde-k-obnoveni-tezby-uranu-897596

Strana: ‹ First  < 4 5 6 7 8 >  Last ›