Fórum - přidat příspěvek

opište text z obrázku do pole:

Komentáře:

Strana:  < 1 2 3 4 5 >  Last ›
Martin Čárys
18.02.2015 13:25 , www.720.cz
Ahoj Zdeňku . . .
Ten lubrikant / kondicioner / sprcháč musíš jak jsem psal :

"Rozdělám sprcháč/kondicioner v poměru 4:1 (4 dílky vody, 1 dílek kondaku) a to do teplé vody (kor v zimě) a naleju to do kalhot, pořádně protřepám, nemíchám, obleču.
To samé do vršku neoprenu..."

a na sebe to v podstatě nikdy nejelu. Většnou stačí dovnitř do neoprenu. Ale mnoho z nás leje, rozmazává to po sobě, vydává u toho divné zvuky (například Tom Nádr) a celkově se oho nemohou nabažit !

takže : NALEJ DO NEOPRENU, PROTŘEPEJ, NEMÍCHEJ, A PAK DO TOHO VKLOUZNI.
vyzkoušej.

MArtin,
cokoliv, kdykoliv.
Zdeněk
18.02.2015 11:58
Díky moc Martine,
měl jsem zatím neopreny bez open cell vnitřku, ale ten komfort mi nepřišel až tak příjemný. Ta varianta s tím eko - sprchovým gelem mi připadá jako velmi schůdná. Mám rád podvodní život a nerad bych nějakým sajratem mu ubližoval. Pochopil jsem správně, že tím lubtikantem se musím potřít každopádně a nebo stačí varianta s nalitím do neoprénu? Promiň za blbé dotazy a ještě jednou díky za radu.
Freediving forever, s pozdravem Zdeněk
Martin Čárys
18.02.2015 11:36 , www.720.cz
Ahoj Zdenku,
tak to jsi udeřil kámen na ploutvičku.

Do open cell vnitřku se budeš muset potírat lubrikantem, abys neroztrhal komůrky materiálu, potažmo celý neopren - to jistě víš.

Možností je několik :

NEJLEVNĚJŠÍ : a asi nejefektivnější je kondicioner, třeba v drogeriích Teta, za 3O kč koupíš litr, a máš to na cca 15 ponorů. Zní to dobře, ale rybičky, korály, a celkově vodě se to moc nelíbí. Komu se to líbí, jsou sinice : )

NEJEKOLOGIČTĚJŠÍ : například kondicioner z červených hroznů, biologicky rozložitený, ale cena, to je peklo : 250 ml cca 250,-.

NEJROZUMNĚJŠÍ : Alternativou jsou sprchové gely. Fungují dobře, a nestojí až tolik - například já občas do bazénu používám (a do moře) tenhle : http://www.countrylife.cz/ecover-sprchovy-gel-250-ml

----------------------------------------

A ad oblékání ?

Rozdělám sprcháč/kondicioner v poměru 4:1 (4 dílky vody, 1 dílek kondaku) a to do teplé vody (kor v zimě) a naleju to do kalhot, pořádně protřepám, nemíchám, obleču.
To samé do vršku.

Dobře se nadechni !

A po sobě to jakoby "šoupej" at ten neopren neroztrhas. Netahej to za ruce ! Šoupej. Pokud to nejde, mas malo kondaku . . .


VÍTEJ MEZI UCHYLÁKY !

: ) ) ) ) )

mARTIN
Zdeněk
18.02.2015 09:02
Ahoj Martine,
mám na tebe malou prosbu. Koupil jsem neopren s vnitřní stranou open cell. Mohl by jsi mi prosím napsat, jak nejefektivněji a nejšetrněji( myslím tím vůči přírodě) oblékat tento druh neoprenu a jaké použít ''mazadla''. Děkuji moc a ať se daří!
Martin Čárys
11.02.2015 09:43 , www.720.cz
Tak to je boží !!!
Franta
10.02.2015 23:43
Jen takové pěkné "heslo dne": :o)

"Před miliony let opustil člověk moře. Každý někdy udělá chybu..."
Martin Čárys
05.02.2015 22:31 , www.720.cz
4: Baruše : Děkuji velice, já se opravdu snažím, aby si lidi nacházeli tu svojí cestu a je jedno jakým směre, ale vždy s usměven na obličeji...a formou freedivingu mi můj entuziasmus jde předávat nejlépe...jsem pak poctěn, když čtu komentář jako je tvůj - neboť vidím, že to děláme dobře.

děkuji,
Kvuli tobě a lidem jako jsi ty, to dělám.
Vy mě nabíjíte, nutíte se pohybovat stále vpřed.

děkuji.
Carel
05.02.2015 16:08
Hele Marťas,
nechci bejt za škarohlída,ale máš nějakej zmatek u potápění pod ledem :-P
Kdy to vlastně má bejt? 21.2, 18.2 nebo 14.2? :-D
--------------------------------------------------------------------
ODPOVĚD : už jsem to změnil, jasně že 21 - 22 : )
Děkuji za upozornění...
Baruše
05.02.2015 16:04
Ahoj Marine,

už dlouho Tvoje stránky sleduju a musím říct, že mě fascinuje Tvoje odhodlání, přesvědčení, pozitivní myšlení a vůbec všechno co do freedivingu dáváš. Opravdu Ti tady skládám poklonu, protože to je neuvěřitelný! Pročítám si tu ty reporty a ono je to tak, že když člověk chce tak to jde (a to nemluvím o překonávání hloubek nebo rekordů u statik), ale o tom že člověk může (nebo dokonce musí?) dělat to co ho baví! Jen tak dál Martine! Fandím Ti a všem takovým, kteří dělají to co je baví na 150% a ještě jsou ochotni své zkušenosti předávat dál!
Petr
03.02.2015 08:43
Ok , posílám email ...
Martin Čárys
02.02.2015 21:43 , www.720.cz
Petře...dej mi prosím EMAIL...ja ti radsi poslu jiz prihlasky a rozpisy : uz jsme skoro plní, a jeste sem to ani nevydal : (

Martin
Petr
02.02.2015 07:33
Výborně, pohlídáme tedy termíny a snad se potká. Ono jádro NPH není vélké , cca 6 lidí. Pokud se sejdou konstelace , mohlo by to vyjít.

Díky za vše a NPH forever !

Petr
Martin Čárys
31.01.2015 17:04 , www.720.cz
NPH !
Tak to je paráda.
My jsme ted učili lidi NCAP - především ve statikách - No-Control-Auto-Pilot. : )
Taky to fungovalo : )

A ad PAG vs VIR - všude dobře, když je to pod vodou...My teda zatím máme jen 45 m hloubky, ale to se poddá, kor jestli koupíme větší člun : )

Výhodou VIRu je, že na bojku nekopete ani metr - vykopeme vás z člunu : )

Tak uvidíte. Příští týden vydám již program na léto. Tak snad bude třeba i nějaké místečko...
Uvidíme.

Děkuji za pochvalu, jsem rád že si tu stále nacházíme čtenáře. Takhle jsem to měl dycky rád. Když radost byla sdílená...

Děkuji.
Ma
Petr
31.01.2015 13:42
Díky Martine za vysvětlení. Jj, rozumíme si a bylo pochopeno ... . Tak tedy ani ne tak ztraceno v překladu , jako pořádně pomotáno v paměti. No,hlavně že už to naskočilo. Že by onen úbytek paměťových buněk díky zádržím ...? :-)
Díky ještě jednou za mne i mé parťáky ze Zlínského freedive klubu,resp. jeho NPH jádra . Letos v červnu jedeme ještě ze setrvačnosti na Pag , ale už jim trpělivě vysvětluju, že na Viru musí být také krásně. :-) . Už mi to skoro věří, tak snad už to dáme...
Přeju vše dobré na suchu i ve vodě a těším se na další inspirativní a motivační články na tomto super webu !
Jo , NPH .... to znamená Na pohodu !

Petr
Martin Čárys
30.01.2015 22:37 , www.720.cz
Ahoj Petře, děkuji za pochvalu - mám super práci, protože lidi, kteřé učím, jsou skvělí - děkuji fakt hlavně jim...

A k tvému dotazu. Trochu je to pomotáno, asi to bylo lehce "ZTRACENO V PŘEKLADU".

Mechanismus, kdy po maximálním nádechu dojde k "závratí", je nezávislý na předchozím rozdýchání, at již správném, nebo ne.

Jde čistě o zbrždění žilního návratu, kdy srdce jakoby "pumpne naprázdno".

Například : při stání působí na žíly dolních končetin nepříznivě hydrostatický tlak. Hromadění krve v dolních končetinách snižuje celkovou úroveň žilního návratu, snižuje se dodávka plicnímu oběhu a z něj dodávka do levé komory. Následně se sníží celkový minutový objem srdeční (množství přečerpané krve za minutu). Tyto nepříznivé důsledky kompenzuje orthostatický reflex, který úměrně navýší srdeční frekvenci a periferní odpor.

A teď pozor. Pokud i tak je úroveň žilního návratu kriticky nízká, může dojít až ke ztrátám vědomí (mdlobám) - a k tomu dojde zcela určitě, pokud se v tomto kritickém čase například PROTÁHNEŠ a tlak ještě mechanicky navýšíš.

Viz například ve videu kdy sebou Andy plácne o zem.
video tady :

http://720.cz/?p=23847

O to šlo.

ROzumíme si ?
Petr
30.01.2015 16:09
Ahoj Martine
jak tak běží zima a v poklidu střídám bázén , dýchání , stečink, občas nějaký výběh , vždycky si pak jdu pravidelně "čuchnout soli " na tyto stránky, Aby i hlava z toho něco měla a měla inspiraci. Ta jízda kterou jedeš má čím dál větší grády ... , velká inspirace, motivace ,uklidnění ... DíKY !!! .
A pokud Tě můžu obtěžovat a nebude to informace , která je CENSORED : - )) , přišla na bazíku řeč na to , proč při hlubokém nádechu po intenzívnějším rozdýchání / myšleno délkou , ne hyperventilací/ u někoho dojde přechodně k závrati , případně téměř ke ztrátě vidění a vědomí . Vím že jsme to řešili v kurzu na lev. 1 a bylo to, pokud se nepletu, o vyplavení oxidu a vyšším okysličení mozku, který nezvyklé hodnoty nepobírá .
Ale nějak se mi nedaří najít podrobnější informace a velmi by mne zajímalo, co se v těle a mozku přesně odehrává. Pokud najdeš chvilku a můžeš mě uvést do reality, budu moc rád.
Přeju krásné chvíle under water a vše dobré ...

Petr
Martin Čárys
29.01.2015 19:16 , www.720.cz
Deniska Vlková z našeho balijského kurzu sepsala vlastní příběh a pohled na věc :
http://www.myjsme.cz/freediving-kurz-bali/

Stojí to za to.
Děkujeme, Deni !! !
Martin děda
26.01.2015 19:43
Jen zasíláme pozdravy z Egypta...leden a moře jako sklo..blue hole a ponory , Bells a Canyon...vse uuž bylo a vsichni ee posouvaji jak na hloubkach tak pri statikach...
Honzik Čejka 4:36...
Lukáš pred 5:30...
Petr Zidos 4:30...
Jedeme tu peklo :)

Na hloubkach se posouvaji PB každý den.

Tak oak pisneme report.

Martin a dalších 11 lidi, Dahab, Egypt
Martin Čárys
21.01.2015 15:16 , www.720.cz
MY jezdíme dycky Tropitel.
Dneska tam odlétáme.
Přesně před hotelem jsou CAVES...

A propo :
Dneska odlítáme se 13 studenty do Egypta...na Blue Hole.
A jeden student nám onemocněl a nejede.
Nechcete někdo místo něj ?
A je to vlastně vůbec možné ?
Máte s tím někdo zkušenosti ?

Martin,
FII
Jacobo
21.01.2015 10:40
Ahoj potápky,
potřebuju poradit. V březnu se chystám do Egypta, slušně se mi jeví dva resorty v Dahabu. Je to Happy Life Village, v blízkosti má mj. lokace Golden Blocks a Three pools. Nebo pak Tropitel Dahab Oasis, ten má blíž Canyon, Blue Hole a Bells. Co byste doporučili začátečníkům ?

Díky moc.
Martin Čárys
17.01.2015 16:34 , www.720.cz
Destička na nohy bude bolet dost : )
Ale to už je uděl tréningu.

hlavně nekroutit nohama v kotníku a kolenech !!
Dáávejte !
David
17.01.2015 16:29
Včerejší bazík vyšel parádně, Damián dával s ploutvema a já bez, Dokud nedám 50 normálně v tréninku na 2 min s vydýcháním tak je nechci.zátím v klidu 25 jak nic, ale proti předešlému velký posun.Ventilace doma se vyplatí a kurz napověděl jak prodýchat a jde to jak po másle.Kolega vydrtil desku na nožičky a prý to trochu bolí...
Martin Čárys
08.01.2015 12:14 , www.720.cz
Ahoj Dane, není problém, bereme tě. Akorát bych ti potřeboval poslat nějaké informace o tom kde, jak ,co sebou a tak...tak to zkusím na maila, a kdyby to nešlo, tak to pošlu sem, oki ?
Jdu na to.

Martin,
FII
Dan Šponer
08.01.2015 11:08
Nazdar, rád bych se zúčastnil kurzu jogy a fyziologie v termínu 7.-8.2.2015
Díky za případné potvrzení, s pozdravem
Dan Šponer
604 788783

P.S.: psal jsem včera večer, ale do přenosu se asi vloudil nějakej šotek...
Barell
14.11.2014 12:27
Vždy je prostor kam yogu posunout dál =) https://www.youtube.com/watch?v=oxPuyrfHA3o
Brusík
25.10.2014 10:08
Neva, stejně máš pravdu :-)
Díky.
Martin Čárys
24.10.2014 12:18 , www.720.cz
Bursík : Já osobně nic nepoužívám - myslím, že vnitřní pohodu si musíme nastavit především vevnitř, ve své hlavě a duši...a já prostě nevím.
Nemám vyzkoušeno, a tak nemohu doporučovat...moc se omlouvám : (

Martin
Brusík
24.10.2014 11:08
Ahoj Martine,
moc to sem nepatří, ale vím že si Druid a mistr přes zdravou výživu a bylinky ti určitě nejsou cizí :-)
Mohl bych tě poprosit o radu, jestli s tím máš zkušenosti, které bylinky bys doporučil užívat pro zvýšení celkové pohody a dobré nálady. Např. během studia je to někdy celkem problém :-)
Uvažoval jsem o Ženšenu pravém, Rozchodnici růžové, Noni, Třezalce tečkované nebo jejich různých kombinacích. Všechno to jsou super rostlinky, ale nevím jestli některá není moc stimulant a zda-li se hodí k freedivingu.
Díky za odpověď.

Gibu!
Brusík.
MS
02.10.2014 15:30
Tak už je to jasné, zítra budu o 106 pálit dinosaury. Jedu k Táboru, pak jedu Liberec na otočku a zpátky do Prahy. Stráž už nedám.

Tak přeji pěkné vodní radovánky a kopec zábavy při hledání špuntu na dně bazénu.
Martin Čárys
02.10.2014 10:20 , www.720.cz
Určitě Tom Nádr a David Anderle...zkus jim napsat na Facebooku . . .
Strana:  < 1 2 3 4 5 >  Last ›