Takže jsme zdárně zakončili první turnus, nikdo se neutopil, nikdo krev nechlístal a všichni prošli USARMY drilem :)
O závodech, tréningu a kompletním kompletu červnové skills session – se dočtete uvnitř.V minulém reportu jste se mohli dočíst, kterak se tu trénovalo prvních pár dní, a nyní je na mě, abych to doťuknul.
Je totiž neděle, krom Martina a Lenky sedícího naproti mně tu již nikdo není, a i my se brzy rozloučíme. Ale popřádku.

Tak přišel další den a my vyrazili trochu porochňat hrudníčky. Ráno byla na programu pozměněná joga, obsahující mnoho cviků na trečink hrudního koše, následovaly STAtiky a odpoledne jsme šli na trénink negativek, což se ukázalo jako nebývale velký oříšek, ale i to je dobře, aby lidi viděli, kam směřuje cesta posunu. Opakováním toho, co umí, se nikdo nezlepší.

Další den byly opět ráno Statiky, kde už padaly osobní rekordy a lidi to tlačili na limity. V odpoledních hloubkách byly pak znát unavy všech, tak jsme pro tento den vynechali běhání, posilování, a dali jsme všem takový „rest evening“ aby se na poslední, závodní den, řádně připravili.

V pátek byl totiž na programu Minicompetition.

Večer jsem ladil tabulku, dělal brífinky a probírali jsme možná úskalí, psychologii, a další aspekty, které pak mohou pomoci, při „závodním freedivingu“ Sice jsem ve free nikdy nezávodil a jak stále opakuji, nikdy nebudu, ale závodím ve všech možných sportech od 9tilet (plavání, snowboarding, silnice, downhill, lezení, běhání…) takže o přípravě na závody stran psychologie vím hodně : ) Jen v DH to bylo taky 2O závodů za sezonu, v roce 2007 tuším..a to je jen DH.A co jsme na ně s Mirkou ušili ?

Ušili jsme na ně STA, CWT, a CNF (pro lidi, co měli horší vyrovnávání, to bylo STA, FIM a CWT) a udělali jsme tabulku, která byla bodově precizní a po vyzkoušení všech možnách času hloubek, atd, naprosto transparentní.

A šli jsme na to.
Mirek to tedy vzdal, a Pavlínka tu byla spíš na „kukačku“ než na freediving, takže do závodu nastoupilo 6 kousů – Andy, Honzík, Radim, Roman, Martin, Lenka.

Inu, a šlo se na to. Radim nedal STA, ostatní super, Andy posunul PB na 4:42, mno čekalo se hodně, a lidi dávali jak kdyby byli na světáku. Po Statikách jsme si dali chvilku oddych, a odjeli jsme na hloubky. Spuštění lan, bojek, a zakotvení, a už to tam frkáme. Mojka na rozdýchání a přípravu a rozpotápění, a závodní bojka, Miry dělá safety, a já rozhodčího, odpočítávám, a chodím se všemi celé ponory vedle nich, což mi docela dává, hehe J Ale safety first, samozřejmě, a já je chtěl vidět ! : )
Filmovat jsme samo nestihli, to už by bylo i na nás moc.Mno, nebudeme to dále prodlužovat, ale rovnou to sem napereme, jak to nakonec dopadlo.

Nakonec :

1 místo : Roman Aprias

2 místo : David Anderle

3 místo : Martin Kolcaba

4 místo : Jan Čejka

5 místo : Lenka Michalková

6 místo :Radim Kazda


STA

CWT

CNF

100

100

99

0

0

70,56

68

87,12

225,6756

78,33

50

66

194,3333

72,22

47,5

56,1

175,8222

50,28

75

49,5

174,7778

52,78

37,5

19,8

110,0778

20,28

10

42,9

73,17778


Samo před minicompem byly k slyšení hlášky, které znám moc dobře ze závodů, aka : „mno, si myslíš že když jsi dal 5:15 statiku, že máš vyhráno ? Co když se ti sekne ucho ?“ atd atd…prostě kluci i holky se rozhazovali hláškama, znervoznovali se, prostě závodníci jak fík, nicméně, když přišlo na řeč ve vodě, byla tam profesionalita, podpora, a spousta legrace. A to se mi fakt líbilo…

Večer jsme pro ně udělali vyhlášení, koupili čokoládovou tortu a rozdali ceny, například vítěz Roman Aprias yhrál další naší akci zadarmo, jak je naším zvykem. Takže Romana tu příští rok určitě uvidíme, hehe… Andy vyhrál tricko „Fucking freediving – blow me if I blacked out“ a Martas lahvinku a trochu glutenových keksů : )

O to ale nešlo.

Byla to skills session, nešlo tu o čísla, šlo tu o tréning, aby jste si tu zkusili přijít na to, kde jsou vaše limity, pojmenovat své problémy, odhalit je a můj úkol byl poskytnout vám řešení. Jako vždy, nabízíme k tomu diagnostiku vlastního těla, krevní rozbory, výživu, atd, vše zadarmo, jen pro zdraví. Pošlete. Zkonzultujeme. Vrátíme. A vy budete vědět.

Skill session měla fakt úspěch. Jsem rád, že jste to s námi dali, i když to byl Hardcore – ráno od 7:30 do večera do 7h, jsme většinou jeli v programu – sta, joga, hloubky, core, běhání, videokoučink, every day…a výsledky byly jasně patrné.

A moje hodnocení  a rady ?

Roman Aprias :
Od té doby, co cvičím Jogu (a je to 4 měsíce) tak nechápu z toho, jak necítím pod vodou žádné tlaky, nic, hrudníček chodí jak kdybych byl v 6 ti metrech, prostě užasný…“ to jsou Romanovy slova. O technice u něj se bavit nemusíme, a jsem obrovsky rád, že jsme vyladili no fins – nikdy je nedělal, a hned na závodě si bez respektu nahlásil 25 a dal je tam. Bomba. S tebou mě baví potápět, protože tu vidím neustále drobné zlepšování, a hlavě – chuť zase topit. Už se těším na nějaké společné hloubkové session, a především, na podzimní Safari v Egyptě na lodi. Juchůůů !

Andy :
David sem nechtěl jet, protože tohle, tamto, bla bla, prachy, dovolená…hehe, až nakonec jsme to museli s Honzíkem Čejkou rozhodnout za něj, prostě „Jedeš, voe !“ a přijel. Odladili jsme co se dalo, a stejně jako roman, si myslím že No fins bude to, co bys měl začít dělat. Přeplavání 25m bazénu na jedno prsové tempo – to nemá jen tak někdo, takže – JDI DO TOHO. A fáze freefallu v no fins je dycky uvolněnější, než při CWT… Dobře, Dejve.

Martin a Lenka
:
Největší posun u lidí, jaký jsem kdy viděl. Jedni z nejpoctivějších studentů, oba dva. Na kurzu obrovský problém, zanořit hlavu, nevyrovnávali ve vodě, hlavou dolů ani náhodou, uplavat 4m pod vodou byl HELL ? A po 4 měsících tréningu, je tam 75m v bazéně, přes 4 minuty STA, a hloubky CWT s krásnou technikou kopu, a pozicí hlavy, 20m…prostě bomba. Mám z nich radost. Gratulace.

Jan Čejka
:
Jen nám roste jako víno. V Egyptě už to bylo super, tady jsme udělali opět kus práce na komfortu pod vodou, tvoje technika kopu se stále zlepšovala, a s vyrovnáváním odešly problémy do věčných lovišt. Takže Jene, skoro bych řekl, že je splněno – a teď již jen hurá na Animal Interaction. A klidně, na LEVEL 2. Pracuj na Frentzelu pod reziduál, hlídejte se s Andym, a pokračujte – jste dobrý.

Mirek Tvrdek
:
Míro…stále komfortněji, lépe, i když ne hlouběji. Tady vidím největší problém v hlavě, která se zaobírá mnoha věcmi najednou. Máš hodně analytickou mysl a ona tříští celkový obraz do mnoha segmentů, a tvoje soustředěnost na detail a preciznost se snaží každý z těch detailů na 1OO procent vyřešit…COŽ NEJDE. To nezvládne nikdo. Zkus na freediving pohlédnout jako na něco, co je tak, jak má být, jako souhrn, homeostázi všech celků, jako něco, v čem se vše sbíhá a na tento celkový obraz potápěj. Je jedno, že jsou blbě nohy, nebo loket…jen „Be one with the Ocean“ a prostě to prožij. S uklidněním a nadhledem, přijde hloubka – a nejen ve freedivingu toto platí. Teším se, až se zase potkáme, protože o zase posuneme…a najednou i ta dvacka padne.

Radim Kazda :

Opět, splněno o 2OO procent víc, než by člověk čekal. Vyrovnávání, pozice hlavy, Statiky, vše pecka – Statiky 5:15 je nádhernej čas !!! A tvá technika při posledním dni „závodě“ byla taková, jakou bych si přálo vidět. Prostě dobrá. Pokračuj, protože jsi talentovanej, a myslím že hypoxicky máš před sebou velký hloubky. Teď je to jen o technice. A ta přijde, s tréninkem. Good job !Inu, tak co je má douška na závěr.
První týden, nebo spíš 1O dní s vámi, uteklo mávnutím racčích křídel a na mě je, abych se na chvilku rozloučil.
Byli jste skvělí, jak řekla Mirka : „Tak tahle partička, to bylo ONO“. Společný vaření, grilování, večerní vínečka, celodenní prdelky, díky... Moc jste nám pomáhali, na apartmánech, s úklidem, přípravou, prostě jste byli parta, kterou bych si mohl jen a jen přát. To, že jste zůstali ještě o dva dny déle, bylo pro nás již jen odměnou – prostě s váma bylo fine.
A zase bude, protože se neloučíme – zase se brzy uvidíme.

Moc díky.A co teď bude ?
Teď půjdu trénovat já.
Včera bylo kolo, běh, joga, dneska bude kolo, běh, joga, a hloubky, a zítra mi tu začne VIP týden, který zakončím zkouškama na obří záoceánské plavidla, abychom mohli koupit vlastní trajekt. Jo a letadlo. To chceme taky. Protože Zadarské letiště je jen 3o minut jízdy. A Praha 1 hodinu letu. J

A to hlavní co napsat ?

DÍKY MIRLIKU, ŽES TU S NÁMI BYLA.

Jsi nejlepší, nejpracovitější, nejmilejší, nejhodnější.
Prostě NEJ.
Takže nyní, do konce týdne, tu budu „sám“.
Ale vy už v sobotu přijedete.

Nic nekončí, vše se točí v kruhu.
Potkáme se.
Děkuji, velice.Martin A Mirka,

FREEDIVING INSTRUCTORS INTERNATIONAL


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY :
1 : cesta sem na VIR
2 : a jsme kompletní
3 : první ponory za námi

Martin Cheníček
Freediving Instructors International
PimpYourLife.cz academy

Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web : www.PimpYourLife.cz

Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile
: +420 777 266 305 (czech tel.number)
Mirka phone : +420 602 626 184 (czech tel.number)