Malta.
Takže jsme se rozhodli, (protože tou cestou směřujeme,) pořídit si vlastní katamarán hehe – a co je lepší než si to vyzkoušet nanečisto. (Aerolinky kupujeme příští rok.) Tím pádem vyhlašujeme že máme letos zapůjčenou Valhalu, katamaran pro 8 lidí a protože jen jsem se zmínil, a bylo vyprodáno, tak zbývá jedno místo.
Nechcete někdo ?
Malta ?
30.9 – 7.10 ?
Více uvnitř.Před rokem jsem se s Vojtou bavil, že co jako dál, a tak jsme se shodli, koukajíce v Chrovatsku všude na ty krásný jachty, že jachta jedině. Pak jsme potkal Jirku Olivu, kterej do toho šlape taky, a tak jsem si řekl – co vypsat jednu akci na malý lodi typu Katamaran ?
A tak jsme dlouho nečekali, protože jsme tvrdě progresivní, a zaplatili. Na tejden. A vy jste se rozhodli jet.
Petr Žitt s Alicí
Vojta s Luckou
Martin s Mirkou
Tomka
s…hledáme jednu holku, nebo kluka.
Co máme v plánu, kdy a kam  ?Takže jedeme :

Katamarán Valhala je luxusní katamarán s malým ponorem, objemným oplachtěním, vybavený tou nejmodernější technikou, schopný transoceánské plavby v maximálním možném luxusu. Loď byla uvedena na trh teprve nedávno a v její konstrukci jsou promítnuty veškeré dosavadní zkušenosti společnosti Lagoon, patřící do skupiny Beneteau.

Prostorný salon s panoramatickým výhledem umožňuje posádce vychutnávat jízdu i při nepříznivém počasí, skýtá úkryt před poledním sluncem a je zároveň i společenskou místností vhodnou pro noční dýchánky. Salon je vybaven kompletním kuchyňským vybavením a CD přehrávačem pro Vaše potřeby ...

Čtyři dvoulůžkové kajuty jsou vybaveny vlastní sprchou s teplou vodou a wc. Kajuty s ventilátory a prostornými skříňkami poskytují komfortní místo pro ničím nerušený spánek. Boční okna v kajutách umožňují krásný výhled do okolí lodě. K dispozici je samozřejmě povlečení, deky i polštáře.

Posádka je ubytována ve vlastních jednolůžkových kajutách...

Kromě toho je loď plně vybavena i pro přístrojové potápění. Výkonný kompresor instalovaný na zadní potápěčskou platformu, 15 litrové lahve a brokové zátěže, možnost zapůjčení žaketů, automatik, světla atd. Prostorné schůdky na plovácích činí výstup velmi snadným, rovněž vstup do vody je nenáročný, buď skokem z boku a nebo po schůdcích. Právě velký prostor na palubě je tím, proč je tato loď ideálním plavidlem pro potápěče ... nehledě na skutečnost, že ne každý potápěč má dostatek odolnosti a vytrvalosti, která je nutná pro pobyt na stále se naklánějící jednotrupé lodi.

Fotoaparáty, lampy a další přístroje budou mít dostatek 220 V energie.

Pro bezpečnost freediverů je na palubě kyslíkový přístroj s maskou, potřebné léky a samozřejmě zajištěné spojení na nejbližší barokomoru. Pro příjezd ke komplikovaným skaliskům a místům, kam se loď nedostane, slouží člun s přívěsným motorem. Je tak i zajištěno naše případné vynoření dále od lodi…Plán akce, konkrétně :
Takže každé ráno bychom chtěli potrénovat deep diving. Tahle session je trochu i tréninková, takže sebou bereme 2 bojky a 70m lana – snad vám to bude stačit. Dále každé ráno joga, jako vždy u nás. Pak přesuny na jednu až dvě další lokality, které budou hlavně o vracích, jeskyních, životě.

A to bude například  :
Vrak letadla Bristol Beaufighterbyl jedním z mnoha strojů, které byly zničeny během 2. světové války při obraně ostrova...více zde

Vrak letadla Bristol Blenheim. 13. prosince 1941 dostal bombardér Bristol Blenheim Mk.IV. z 18. letky rozkaz k útoku...vícezde

Vrak tankeru Um El Faroud- v noci dne 3. února 1995 stál v suchém doku č. 3 na Maltě, když došlo k explozi v centrální nádrži číslo 3. Při explozi zahynulo devět dělníku z doku... vícezde

Vrak lodi Imperial Eagle45 mdlouhý a 9 m široký Imperial Eagle byl trajekt určený pro přepravu vozů a osob, který se plavil mezi ostrovy Gozo a Malta. Byl cíleně potopen 19. července 1999... vícezde

Vrak lodi Hellespont- v noci 7. září 1940 byl napaden a poničen italským bombardérem, takže skončil odstaven. Při dalším náletu 6. dubna 1942 byla jeho příď kompletně zničena ..vícezde

Vrak Patrol Boat 29- P29byla loď třídy Kondor, bývalá minolovka a patrolovací loď, vyrobena loděnicí Peenewerft pro německé námořnictvo jako minolovka...vícezde

Dále samozřejmě užasnou blue hole Malty GOZO, a další a další plány…TEPLOTA VODY
: Co se týče teploty vody, tak v našem termínu by to mělo být okolo 24-28stp C, takže já si beru 5mm : ) Protože jsem zmrlík. A taky se hypotermie nasbírává, takže na to pozor, ano  ? Raději tedy volte teplejší hadříky : )

JÍDLO
:  Co se týče jídla, tak : my s Miri si bereme věci na snídaní, zbytek nakoupíme před odletem. Vaříme jako skupina nejen pro sebe, ale i pro Kapitána, takže ten zbuhne ! Dycky jeden den bude vařit jeden z nás, škoda že nejede Tomáš Lepka : ) I když… Kapitán prostě baští s námi. Jídlo nakoupíme před odplutím, ceny jsou jako u nás, cca. Oki ?

CO SEBOU
: klasika věci na freečko, prosím pro všechny co budou chtít chodit na hloubky, tak Lanyard. O tom se ještě rozepíši v dalším článku, ale prostě tak. Lanyard nutností. Budeme nad hloubkami. Jinak karošku na cvičení, jestli chcete, a nějakou lehkou bundičku – noci mohou být chladné, jak v Egyptě.

LETENKY
: Letenky si řeší každý sám. Naloďujeme se 30.9.2017 ve cca 14:00 – přístav Valeta, od té doby je loď naše. (upřesníme týden před odletem). V podstatě tak nějak bych byl rád, aby jste tam byli. Odjíždíme s Miri již o pár dní dříve – Malta je krásná a chceme tam pár dní být. Možnosti ubytování tam jsou kdyžtak koukněte na net. My už tam budeme. Letenky jsou cca 2500,- až 5000,-, kdo dříve koupí, neprohloupí : ) V přístavu budeme večer před dnem odletu, tzn 6.10, opustit lod musíme 7.10 v 9:00. Tak.

CENA
: V ceně máte : Pobyt na lodi Lagoon 410. Služby kapitána. Naše služby, aka : Tréninky na hloubkách, příprava systémů, videokoučink, večer učení technik dle individuálních požadavků a problémů. Služby nás jako guide po lokalitách. Cena je 16.900,- Což je skoro zadarmo, ne ?
S čím ještě musíte počítat : Občas vykotvíme v maríně : cena je cca 30-60euro na celou loď, ale budeme se snažit byt na vodě. Prosíme tedy o zaplacení celé částky na c.u.7200005350/8040. Hned jak se rozhodnete, že jedete : což pojďte probrat na emailu seven20@volny.cz


Tak a to je snad zatím všechno. Kdyby jste měli jakékoliv dotazy, jen pište, volejte, mailujte. Kam ? No k nám : 777 266 305 a na maila viz níže a výše.

Inu, jedeme dál. Chceme toho v životě vyzkoušet mnohem více, každý rok něco navíc. Další rok bude Mexico, pak Lombok, Filipíny, prostě jedeme a směřujeme do oceánu, kam jinam.

A jsme rádi, že tam směřujete s námi…
Děkujeme !


Martin Cheníček a Mirlik Pytlík

FII - FREEDIVING
INSTRUCTORS
INTERNATIONAL
PimpYourLife.cz academy
Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web : www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184