Dobře teda, něco jsme za poslední dobu stihli idělat..například si kvalitně zacvičit jogu, a nebo tenhle víkend s třiceti lidma super zaběhat.
Něco tedy o tom, co bylo a i trochu co bude, uvnitř…
Běh v lese je tu.Je to měsíc, co jsem se vrátil z projektu The Arch, a nějak se toho dělo hodně. Až moc, řekl bych. Měli jsme pro vás naplánovaný jogový víkend, týden jsme strávili v Chorvatsku přípravou našich apartmánů a lodě, a jen co jse přijeli byl tu další plán a to Běhací kemp 2017 spring.
Ufff, takže se blíží víkend a já co.

A já jedu ověřovací mail na školu Osečná, kde dycky máme SUPER veškeré zázemí a tělocvičnu a chatky a sprchy, a protože má bejt fakt hnusně, a v uterý ráno ještě mrzne, tak si radši ověřuji že bude v tělocvičně teplo atd…

A ono :

„Dobrý den Martine, tento víkend s vámi nepočítáme, asi chyba v datumech, máme tu 300 lidí a všechny chatky a tělocvična jsou zamluvené.“


Mno, tak přeci se nebudeme stresovat, ne, říká si Martin a v poklidu vše řešíme. A tím pádem, i v poklidu vyřešíme. Ve středu uklidíme novou vilu, taťka Mirky poseká, mamka nakoupí žaluzie, vytřeme, nanosíme proviant a dodělá se topení, a milion, milion a jedna dalších věcí. Máme na to dva dny, nou stress.Je pátek, a vše je ready a ve 12h přijíždíte vy, budoucí nebo současní běženci. Seznámení, probrání všeho co musíme udělat, a začíná klasický program kurzu. Běháme, točíme video a já se snažím do všeho vnést logickou posloupnost výuky dle skript na nichž jsem nechal kus práce…a má to efekt.
Už druhý den se většině lidí běží lépe.
Ladíme opět všemožné i nemožné, rešíme hodně kadenci, došlap, předlon, ruce, ramena, kolena…každý z vás má neuvěřitelně jiný styl, ono se řekne Běh, ale je to fakt věda. A tak se jí učíme, s lehkostí a díky některým lidem, viď Rezi, i s neustálým rohlíkem na obličeji. Bolely bříška od smíchu, díky…


Bohužel jsme poprvé volali i sanitku na kurzík. Akutní pankreatitida, způsobená jak gen.predispozicemi, tak vyčerpáním, dehydratací, pálivým jídlem…a s tím, stejně tak jak jsem již řekl na kurzu, musím tady teď a veřejně opakovat. Pokud nevíte co to je (odřené koleno, atd) tak i přes všechno medicínské vzdělání které máte, volejte sanitku. Není to legrace. On si člověk řekne, bolí mě bříško, jasně…zvracím, asi mi nesedlo jídlo…jasně..ale akutní zánět slinivky může skončit i smrtí.
Volejte.
Dycky.
Sanitku.
I PŘES PROTESTY NEMOCNÉHO/ZRANĚNÉHO. (Což tady samozřejmě nebylo páč Hani je skvělá...)

Hani, byla jsi užasně statečná, a my na tebe mysleli celý kemp – jsme rádi že je ti již lépe.Takže zatímco Miri dostávala své povaze Anděla, a byla s Hani v nemocnici, a v neděli jí vezla domů do Prahy, my jsme běhali a učili se dál. Opět musím říct, že jste mě překvapili – jak moc dobrý jste a jak moc jste schopní se „učit i v pozdním věku“ abych tak řekl. Každý si něco vzal. I Zdeněk, který běhá v 56 ti letech okolo 250km měsíčně, tak i Pavel, který neběhá vůbec. Bylo to užasný pozorovat, jak moc jste byli silní…a dobrý.

Nemůžu než napsat DÍKY. A opět musím zdůraznit, že my toto neděláme pro peníze – ale proto, že vy, lidé co k nám na kurzy jezdíte, jste super. Fakt. Pracuji s lidmi, každý mi říká…to víš, práce s lidmi je peklo…a já musím říct : NENÍ. S VÁMA NE.

My s Miri děkujeme.


Běh skončil, nachozeno / naběháno jsme měli od odpoledne v pátek do odpoledne v neděli, tzn za 48 hodin 50km. Z toho jsme běželi 30. Kopce, žádnej asfalt. A vy jste běželi s náma.
Run….for your life.

Díky.Co napsat závěrem ?

Ano, stále mě to baví. Učíme tenhle náš triptich už 4 roky. Jogu a Fyzio, freediving, běh. Vše souvisí se vším a vše se sbíhá v jednom. V kvalitě života, přidáním hloubky, dechu, a rytmu srdce. Po 16 ti letech co jogu dělám, 11 ti letech co dělám freediving, 15 ti letech co běhám…stále musím napsat – ano, předávání mých zkušeností, neustávající výzkum, posuny, studium, logistika a práce s vámi, STÁLE MĚ TO BAVÍ.

Teď vypukne potápění. Až do podzimu, kdy se mihneme v Čr, abychom vám udělali jeden kemp běhací (22,23,24 září) jeden bazénový freediving (14,15 říjen) a jednu jogu 21,22 říjen). Tak jestli chcete, pojďte znovu, opáčko je dycky zdarma. Vemte kámoše, přijeďte. Rádi, moc rádi vás uvidíme, nové i staré známé tváře.

Ještě jednou, a ne naposledy, DĚKUJEME.

Martin a Miri. Osečná.Soupis plánovaných akcí je tady :

A NEZAPOMEŇĚTE : dej si pozor na les, ať tě nespolkne...


Martin Cheníček a Mirlik Pytlík

FII - FREEDIVING
INSTRUCTORS
INTERNATIONAL

PimpYourLife.cz academy

Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web : www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184