Tak, další 14 ti denní kemp FII level 1,2, skills session skončen.
Je za námi měsíc, a já jsem tu trochu od toho, abych rekapituloval.

Takže, pro vás co jst tu byli, i pro vás, co chcete jet, jsem tu s pár slovama…
Uvnitř, více.
Díky !!
Ma a Mi..
Inu, jak jsme již psal den po dni na facebooku naše posuny, tak to i šlo ve skutenčosti, a myslím že není nic jednoduššího než se k nám nalogovat a vše si přečíst, a já vám sem jen hodím pár dní, kdy to dle mě bylo interesantní. A nakonec, vám k tomu napíšu shrnutí.

Nejdřív ale, omáčka :

Takže, opět jsem si oveřil ,že 14 ti denní kemp je něco, co sice nikdo nedělá, ale je to megauspěšné ve vašich posunech. Protože, jak správně dělat trénink u oceánu na hloubkách, je pro formu tady :

3 turnusy.

1 týden : rozpotápění, aklimatizace, rozchození, dopladění chyb.
2 Týden : Dotýkání se PB, Práce na technice okolo PB.
3 týden : Maximálky.

Líp to proste nejde udělat. A tak jsme to tak naplánovali :

4 dny : Level 2, rozpotápění, vraky, zábava.
1 den : Volno.
4 dny : Technika, pokusy o dosažení PB 2016.
1 den : Volno.
3 dny : Maximálky ve všech disciplínách.

A jak jsme naplánovali, tak to i bylo. Ve dnech volna probíhalo socializování, sbližování, koupačky, výměna genetické informace…ehm, to vlastně ne, prostě pohoda bez vody.
Ve dnech vody, byla voda.A třeba střípky pár dnů, jak to šlo a co jsme ladili ?
Tak třeba :

Den 9 :


TAK JO, nějaný ty PBčka tu padají, ne že ne !
Takže : Petr Tuháček dneska posunul své PB CWT z 34 na 38,5 m. Radek Veverka ho dobre vychoval !
Iva Hrušková dnes vyrovnává a valí 15 m CWT, konečně, Praveen Ullmannmá problém : )
Leona Maříková nemá žádný problém, a opět se blíží CWT 35m - o Lucce od Patrik Štajer (dnes 40m) ani nemluvě, také dnes PB s CWT.
Mno, o Lukáš Dorko už radši psát nebudu, protože ten valí PB every day.

Mno, kde tohle skončí ? 
Všem moc gratulace, jedeme dál, zítra rest day a pak finální 3 dny našeho druhého 14 ti denního kempu.
Jako, jste moc.

Ano, takhle jsme tu jeli. A co třeba další den ?
Tak jo, třeba den 11 :


Finální den našeho 14 ti denního kurzu FII.
A dnes to opravdu šlo - hned od rána jsme měli static apnea session - Leonka Maříková 6:16.
Lukáš Dorko posun o minutu a půl na 4:21.
Další šetřili síly na hloubky. 
A tady jsme to finálně doťukli.
Několik 40 m hloubek, Leona MaříkováCNF 20m+, Petr Martínek PB FIM, PB CWT, Iva Hrušková CWT PB, Lukáš Dorko PB CWT 30m+, Rasto Rickardt40m+ no prostě...

Byli jste užasní. 
Chvíli jsem si myslel, že 14 ti denní kemp je blbost. Ale rychle se nám všechny vyprodaly, a váš feedbac byl : příští rok znova. Protože týden je příliš málo, to je tak na rozehřátí.

Takže děkujeme, a zítra ještě napíšu report, jak jinak. A přivítáme další skupinu. A tak to bude, až do podzimu...

díky moc, kamarádi.
Martin a Miri,
Baywatch FII : )

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ANO.
Nějak takhle to vidíme, a myslím si, že bych ani lepší myšlenku už nevyplodil. Snad jen, musím ke každému z vás něco napsat, jak je mým zvykem.

Předně : Jsem strašně rád, že jste dorazili.
A že jste si pod naším vedením nechali říct a odladili nějaké drobnosti, boty, nebo jakékoliv jiné chyby ve vašem freedivingu.
A protože bych snad mohl žvatlat ještě víc, je lepší vám ukázat vaše vlastní výkony a posuny – a jak lépe, než vašima PBčkama.
Takže :
Lucka :
Než jsi sem přijela, chtělas se vlastně  „začít potápět“. Myslím že 20m a hlavně CWT a zanoření jak s partesu, je víc než jsi chtěla, holčí. : ) Mě To Bavilo ! A tolik srandy, kterou jsme do toho vnesli, lehkosti, nakonec vyústilo v zrození freediverky se vším všudy. A to jsem chtěl, to jsem ladil, v to jsem si doufal. A je to tu. Díky, za hodně.

Patrik :
Síla, výkon…limit hlavy. Patriku, nemáš problém říct : „Ted teprve začínáme“, a to mě tak strašně těší – ta chuť se učit a chuť vynulovat PB a prostě :“začít“ je to nej, co člověk muže udělat. A to už jsi pod 50m byl. Ano, někdy je mnohem těžší říct že začínáme znova, a jinak, než když do sportu jako nový přijdeme. Gratulace, mnoho myšlenek a poznámek, a nic nekončí. Na vás oba se moc těším. Moc.

Ivča :
Ivi. IVÍ ! Hele, holčí, co jsme si ještě neřekli, je že jsi prostě kur*a dobrá ! Fakt jsme – ale především TY – na tvém freedivingu mákli a výsledek je tu – topíme, hlava dolu, super technika a 15m. Co dodat, prostě je to nádherný, a já jsme fakt rád, že jsi přijela i když muž nechtěl, a bylas s námi – byla legrace, smích, a o to jde. Těším se na další, jedno jaký rok. Užívej. Zůstaneme v kontaktu.

Lukáš Dorko :
Luku, hele, jo. Laď to, najezdi si teď ty motohodiny kolem 25 a užívej. 30m bylo, po týdnu a Pool only předtím to je overtura jak blázen ! My se určitě potkáme. 32 dnů dovolený je jasný benefit ! : )
Díky, bydlelo se s tebou dobře.

Petr Martínek :

Hele, dobře, nejsi závodní plavec, ale prostě jsi v šuplíku „VODA“. A je to vidět. Poté, co jsme vyřešili problémy, jsi jel dolů jak fretka, ponory by se mohly prostě filmovat a učit – máš to tam, a na Bali si to mega užijeme ! Fakt gratulace, jsi dobrej a bolí mě břicho od smíchu ještě teď – Petra Tuháčka možná i něco jiného, hohohoho.

Petr Tuháček :
Hele, co jsme si řekli osobně, zopakuji – jsem mega rád, žes přijel. U nás budeš vždycky vítanej, na jakýkoliv akci – jsi pozornej student, a musím říci, že posun na skoro 40m s bifinama, a v totálním komfortu, nalezení chutě pro další posuny, to je teď u tak zkušeného freedivera jako jsi ty to hlavní – největší nepřítel tréninku je nuda, a ty se nenudíš – a my s tebou taky ne  !

Leonka :
Leonko, ty divoško…hele, jako…jo, jasny ?
Není co dodat. My víme.

Rasto Rickardt :
Kamarade, s tebou mě baví topit. Máš neuvěřitelně nachozené ponory, jsou to jen detaily, skoro každý ponor Bifiny v plastu do 35 m i hlouběji, a taky PB – pod 40 m už je superclub  ! A to jsi ještě zvládal s prací a starostma okolo malé Cicavky, mno prostě – pecka. Jsme fakt rád, že jsme se zase viděli – a za měsíc a něco cca zase uvidíme : ) Jezera na Slovensku tě hodně vychovaly  !

Lukáš Pospíšil :
Ještě pár dnů (škoda že jsi musel odjet po týdnu) a bylo by jinde. Pomalejší rozjezd pro hvězdy, ale to přijde, bracha ! I proto, že netlačíme na pilu a víme kde jsou naše slabé stránky. Posiluj je, udržuj silné. Mnoho zábavy, s váma oběma, hehehe… Díky  !A gratulace. Ps: chci tvoje No hands ! : )

Jarda :
Ty jo, kamaráde, jeden den navíc nám chyběl. 25m, nádherý ponory, parádní časy, ale hlavně – přestal jsi hulit a já nemohu říct o nikom výše že mě potěšil víc, než ty. Protože tohle, tohle je PB, za kterým si stojí za to jít. Moc držím palce, at to dáš – je to otrava života, a ty to dáš. Věřím. A i kdyby ne, jen ta chuť bojovat s „rakovinou vůle“ je výhra. Bylo s tebou dobře. Naviděnou…


Tak, a tím bych to klidně mohl teprve rozjet, jako úvodníkem. Cože, ptáte se ?
Jo, protože tohle není nic ani zhola všechno – dělo se toho tady tolik, a všechny střípky dne by vydaly na knihu. Jsou ostatně na ksichtoknize. Koukněte tam. A nebo, ještě lépe, přijeďte. Letos tedy už asi ne, neboť jsme až do podzimu plní, ale příští rok…pojďte přidat hloubku, modrou, delfíny, dech, vítr a OCEÁN  do našich životů.
My s Mi tu budeme.

How deep is your love ?

Martin a Miri
VIR.