Dobře dobře dobře.
Dobře bylo.
Dobrá skupina.
Dobrý počasí.
A dobrý čísla.

Uvnitř – více.Tentokráte jsem měl v plánu Level 2, a podle počtu přihlášených lidí a hlavně když jsem koukl na jména, bylo jasný, že to bude docela pecka kurz.
Podle čeho ?

Mno, předně se mi na kurz přihlásili lidi z AA, kteří mají za sebou pod vedení Radka Veverky, nebo Martina Zajace, případně Michala Bavora již nějaký ten kurz. Ať již AA 1,2 a nebo tři. Doplněni byli mojí studentkou Janou Pelcovou, která měla Pool only, ale zase v plavkách dala 5 min statiku, jsme věděl, že to bude o ladění jejich chyb a posouváí vpřed bez neustáléo drilování např zanoření – protože tohle budou určitě všichni umět.

A taky jo.

Ono je to dycky zajímavé, a já proto tak strašě rád učím, jak moc se dají lidi posunout, když e trenér vnímavý, přistupuje ideálně a má z čeho těžit.
Já například, závodil celý život – motorky, kola, snowboarding, atd…a už jsem se prostě závodění nasytil. Nicméně, ne sbírání dat o tréninkách, učení se z vlastních chyb a posledních 5 let, co učím profesionálně i z dat vás, našich studentů. A že je z čeho…vystřídalo se vás u mě již přes 850 !

A já pak protože si vedu o vás všech záznamy, co vám šlo, nežlo, co na co platilo atd, vás pak mohu individuálně CÍLIT a váš výkon posunout dál, stran statistik, sesbíraných z „Tested on Human“ akcí.

A tady, se to opět projevilo.

(Míra Franc a jeho obří plíce...:))

Přijel mi sem již popáté Petr Heiník, což je pro mě velkou poctou protože učit někoho, od koho jsem se vždy učil já, je zvláštní – a já nezapomínám, kdo z nás dvou je tu profesor. Petr přijel s plánem, nachodit 3O z akce „metelice dolů a boj o holáč“ do akce 3Om nedělá nic, je to komfort. A tak to bylo, a tak to šlo. Jedna z nejlepších technik, doladění detailů a najednou, je to tam. A mise, u Petra, splněna. Radost – a prej „piš si mě na příští rok..“ byla největší odměnou. Díky, Petře.

Míra Franc. Míro, sorry za „TZ“ : ) Už jedině „C“ Míro, jsem obrovsky potěšen, že jsme pomocí mých znalostí medicíny, fyziky a korelace s fyziologií člověka odklíčovali detaily, které tě dodneška brzdily ať již na závodech v dyn, nebo při maximálkách v hloubkách. Nezapomeň, že session je jen tvá a že tu teď stojí jiný člověk, že minulost neexistuje a budoucnost ještě nenastala – že jedeme dál, a nově, a teď. Z tvé 46 mám megadobrý pocit – z toho, jaká byla. A jaká, díky těm změnám, bude další meta. Díky, val dál, hloub.

Janina. Jani, po level 2 pool only, a WU 2:30 jsme nepochopili asi nikdo a mnoha klukům lehce lepilo, co z tebe vypadne a konkrétně, i jejich maximálky byly především proto, že chtěli nezůstat v pozadí nováčka co topí….počkej, ještě jednou…nováčka, co topí 30m. Takže, Jani, dělej tenhle sport, prostě ti to jde, voda je tvoje a ty, i díky kajakům teď jsi silný freediver, a díky freedivingu budeš lepší (bezpečnější) kajakář. Jani, go, Jani, Go !

Michal Vály a no hands…evergreen. Nekdy no hands není výhodou, pořád to říkám a pořád, se mi to ověřuje. Přeučovat, je tak těžké, a tys to dokázal – a to je prostě pecka. Hloubky se otevřely a s tvojí technikou, a precizností a pokorou to teď bude jen na tobě, kam napřeš svojí vůli a pohneš se ve světě potápění na nádech. Byly tu dveře, nebyly zavřený, a tys prošel. Co je víc, nic…Gratulace.

S psychikou, která vás někdy brzdí je to složité a musím říct, jeden z lidí co tohle zlomil, a hlavu použil jako zbraň a ne jako slabost, byl Jirka Ptáček. Jirko, pecka, škoda že jsi si neodpustil ty mořský potvory, mohly být poslední den ponory uplně jinde – ale Faraonova pomsta v Chorvatsku – co naděláš. Přesto, to co jsme předvedli ve čtvrtek, mě potěšilo – mám tě odškrtnutého u sebe v deníku jako : uspěch. Jste dva, potápějte, máte před sebou tolik možností – díky.

Michal přijel s rodinou a já jsem jen štastný, že to rodina dala a že ji nevadilo, že jsem si tě bral na celé dny pryč – a opět, posuny daleko za PB, daleko – a hlavně ve stylu, který umožní jít ještě dále. Takže Michale, díky a my víme – však jsme toho probrali hodně i cestou v autě. Potápěj, val dál. 29,5 m je blbost, příště tam strč ruku, a bude : ))))

Na koho jsme se fakt těšil, a další kdo je důkazem že holky prostě potápí stejně, ne-li lépe než kluci, byla Martinka Anderlová. Marti už loni u Radka na kurzu předvedla velkou sílu a vůli, a s doladěním psychiky, a detaily které tě holčí brzdily, to šlo – a opět, přišly Personal Bests. Nenech té hlavě moc velké prostory, protože ty na to máš a ostatně, průlezy na Ledeniku toho byly jasným důkazem – voda tě chce.

MX lokty ven, pustit majáky a valit plnej plyn. Tohle byly chyby, který měl zažitý Martin Hakl. A tak jsme to tam ladili, a ladili. Tady byl jasný cíl – ne-chvá-tat a zapomenout na „závodníky doporučené sestupoveé rychlosti“ nebo vzory chování. Nikdy nezapomeňte, že bojujete každý svou bitvu, že to, co posunulo ostatní, nemusí (a většinou nebude) fungovat na tebe a proto, dělej si to technicky správně, ale po svém. O to jde. A ty divochu, to co jsi předvedl v pátek, byla radost jak cyp. 4Om ! Jes. A vůbec, vraky, sranda, večerní diskuze o všem…s tebou a vámi všemi – díky. Brzy naviděnou…kdekoliv.

A největší motokros a defakto dvojnásobné PB si odváží největší talent českého freedivingu, dámy a pánové….muhahaáááaáaáaáa – JE NOVÝ ŠERIF VE MĚSTĚ – JIRKA VALÁŠEK ! HU ! Hu ! hu ! hu ! Boxer vstupuje do ringu, skládá všechny na podlahu jak Hulk, což je ostatně i designová paralela.
Jirko, konec komixu, vážně :
Posuny na max, technika na levelu TOP, síla, přirozená flexibilita, a hlavně – tě to baví a to tak, že moc. A o to, mi šlo nejvíc a to, mě na tobě baví nejvíc. Že tě, vás, to všechny tak baví. Graulace, nejvíce.

(Tak tady 4 měsíce v roce žijeme..)


Mno, tak to by bylo.
Co napsat závěrem – jak už jsme si včera u té oslavy venku řekli, šlo mi o to, aby jste si tu ten týden užili, o nic více o nic méně. A pokud se tohle povedlo, vám i mě, jsem naprosto spokojený a mám, co jsem chtěl.

Vzdělání a vědomosti jsou moc. Jste teď mocnější, než dříve.
O moc.

A to je konec, slovních hříček a přesmyček a hraček.
Takže : pojďme do vody.
Potkáme se tam.

Ma, Otok Vir, Croatia