Tak a máme to tady. Další kurzík, a letos bohužel poslední - protože jedeme ted do Indonesie až do konce roku, je skončen.

A takže, trochu fotek a slovíček je vevnitř...
Děkujeme učastníkum zájezdu dušení a topení ! 
: )
Martin a Miri


Tak jsme to právě zakončíli, je 4h ráno a já vám píšu pár slov, protože se venku rodí den a mě se nechce spát - to můžu v rakvi, že jo. 
: )

Letos jsme měli jasny plán, a to po návratu z Chorvatska stihnout : 
A, Běhací kemp
B, Maltu
C, Kurz FII v bazénu
D, Kurz Jogy v Osečné (bude teď)

a zatím se nám to daří, a o tom trochu slovíček teď a tady...

Tak nakonec nebyl umrtnost před kurzem až tak děsivá, jak vypadalo podle řádění chřipky a nachlazení v CR. 13 kousků a tak to s Miri v pohodě zvládáme. 

Zpočátku klasika, představovačka jednoho druhého a obvyklé hlášky, ahoj jsem Michal, Alkoholik, no prostě v lehkosti a pohodě to probíráme už od sobotního rána.
Jako vždy jsem zvědav, jak poberete fakt, že freediving má také svá úskalí, ne jen ty krásný fotky a videa co solíme na facebook - že taky má určitá pravidla, a jsou třeba dodržovat.


Probíráme principy hyperventilace, proč ne, proč jak co kde kdy a milion bezpečnostních postupu, laryngospazmy, práci s tonoucím, samby, blekouty, prostě vše aby jste byli připraveni na cokoliv, co se vám pak v životě okolo vody muže přihodit.

Fyziologie, ta je pak spíše okrajovým tématem Levelu 1, a než vás stačíme uplně unavit a přehltit, nasleduje bazén. Dvě hodiny cachtání, topení, plavání, vyvažování, zanořování a i zkoušení technik vyrovnávání v 8,5 m hlubokém bazénu - to je dycky plusem. Ta hloubka. Trochu ukáže, kdo si jen drží nos a kdo fakt fouká : )Večer brifing a po kvalitním chrapotu celé učebny při nočním zařezávání pilou (to je to povolené měkké patro, chlapi - moc piv !) jdeme v neděli na to - STATIKY.

Tady se opět ukazuje, že MDR (potápěcí reflex savců) a jeho probouzení u vás je alfou a omegou vstupu do vodního prostředí - padají 3 min statiky, jen to foukne a dokonce Petr si posouvá svoje PB na 5 minut. Zřejmě dobrej oddíl, hahaha.

Mno, a pak už jen topení a natáčení, abychom se pak na učebně zasmáli tomu, jak to ve skutečnosti vypadá - je to trochu jiné, než si myslíme, že vypadáme. Do Štěpánka máme eště daleko, ale to přijde : )

A učebna, testy, a pak už jen dvě hodiny teorie o tréninkách, fyziologii a výživě - a opět s ekolem 18:30 rozjíždíte k domovům, ať už jsou kdekoliv...

Víkend byl opět nabitý, až na půdu informacemi, a skupina jako jste byli vy, byla fakt osvěžující. Všem to šlo (!) a byla legrace, a vy jste trochu poodkryli to, jak to vlastně pod vodou chodí, jak pracujete sami se sebou ve vlastní hlavě, a jak možná v budoucnu přinesete i tu hloubku do svého života - tu hloubku moří.

Základ tam je, perfektní. Byli jste moc šikovní a pro mě byla radost, strávit víkend s vámi.
Fakt.


A nyní, bude už jen joga a pak oceány Indonesie. Až do nového roku. A tam se zase uvidíme. V bazénech, v mořích, oceánech, lesích - dokud nás blackout nerozdělí, hahahaha.

Tesíme se, na cokoliv.
Děkujeme všem - a brzy naviděnou.

Martin a Miri
FII.
KURZY A AKCE TADY :