Takže, je to tady.
První skupina co na Bali přijela, zase odjela.
Prostě první turnus skončil, a já mám pro vás nějaké lehké shrnutí, co se dělo a tunu dalších fotek, které jsem dostal od Míly, učastníka zájezdu..

Více slov, o kurzech pod sopkou Agung, uvnitř.
Víte co, tak si občas říkám : „Piš Martine, nepiš Martine, nikdo to stejně nečte – každý chce tweet o 160 ti znakách, zbytek je moc a lidi jsou zrychlený…“ a tak v tom nějak plavu, psát nepsat…
Udělat to dlouhý, udělat to krátný, a nakonec dycky dospěju k tomu, že prostě píšu dokud myšlenky nepřenesu na obrazovku. A je to dlouhý přesně tak, jak má být. Tak, aby popsalo, co děláme a jak.

A tak…

Tak jsem váhal, ještě po Maltě, zda Bali udělat/neudělat, protože Agung tohle a tamto. Ale sledovačky aktivity vypadaly dobře, a tak jsme to uděali.
Někteří přijeli, někteří ne, a musím říci, že nakonec nás bylo dohromady 6 i se mnou a Miri.
A bylo to neuvěřitelně komfortně boží.
David, Milan, Petr a Andrejka.

Co tohle znamenalo především, že na vše bylo mnohem víc času a v totálním poklidu, protože přeci jen, domlouvat akci pro 4 lidi je jiné, než pro 8. Teď na další turnus vás přijede 12, a už se toho děsím teď : )

Kažodpádně, jsme se do toho vrhli bosýma nohama. V plánu jsme měli hodně, a hned jsme to začali realizovat. Rozpotápění proběhlo hned první den, pěkně před resortem, a další den už byla bojka a vraky a další vylomeniny, co tu k dispozici máme. Taky se vykrystalizovala potřeba každého zvlášt. Někdo hloubky, někdo zanoření, někdo další věci a tak ladíme na tréninkách, a pak aplikujeme na hloubce.

A padají i nějaká čísla, teda jako že PBčka…když tak nad tím přemýšlím, tak padaly naprosto u všech a ve všech disciplínách, což je důkaz vaší dobré práce sami na sobě. Posloucháte co vám říkám, děláte to, a najednou – je to tam.

Andrejku si ještě pamatuji z Chorvatska (report here) kde jí nešlo vyrovnávat, ani za boha…a to jsme se technice věnovali až kam. A vidět jí, že si dáváme Hihfive ve 3Om hloubce, je pro mě prostě užasný – další freediver ve 1OOft+ klubu, prostě nadhera. 4 minuty statika…a hlavně totální komfort, ani zdaleka nedostaženo toho, co v tobě je. Gratulace.

David Hauerland, už loni tu s námi byl a pořád se zlepšuje – v poklidu tam sázíme 25+ a nakonec i krásných 32 jakožto moc hezké PB. Letos v Chorvatsku jsme taky udělali kus práce, ale teprve ted a tady to celé sedlo dohromady, prostě jsi to tam poskládal jak puzzle a je z tebe freediver. Jes  !

Milane, teda, na to že jsi kuřák počkej…kolik…45 let, tak to je prostě užasný co jsi předvedl. 2O+ a 4+ statika, a hlavně pořád v pohodě, klidu, a POKOŘE – necháváš oceán aby dělal co má, a ty se přizpůsobuješ, nic nelámeš přes koleno a tak to má být, kamaráde. Prostě se mi to líbilo, a ty posuny, z Level 1 Pool only byl prostě užasné. Nejvíc !

Petr Martínků už s náma na různých akcích byl a když si vezmu před sebe tvůj letošní rok, tak na to, že jsi v lednu začal s freedivingem, je to prostě posun až kam. Nejde ani o čísla, i když ty byly nádherný – 1OOft+ club a 5:25 statika, panebože to už je něco ! Ale hlavně, potápíš. Děláte lomy, učíš se od Zajky v bazénu, trénuješ, a musím fakt říci, dolaď flexibilitu a bude to naprosto tvoje. Teším se, co spolu ještě vymyslíme, protože…je a bude TO STROP.Udělali jsme i Manty kde jsme měli obrovský uspěch – voda jako sklo, počasí v topu a manty jsme přehrabovali lopatou celou hodinu.
Udělali jsme Liberty ship.
Kluci propravali Relax Vrak CARGO1, což není prdel, protože to je už 1:45 průplav ve 26 metrech, a to je už porce – kor když byly proudy.
Naučili jste se mnoho o potápění v těžkých podmínkách – zkusili jste nová místa, poznali nové lidi, a protože jsme byli u Dalibora, dokázali jste i ocenit, jakej Arak dává Atak !

Kamarádi, mohl bych psát ještě dlouho. Ale víš co, jdu to shrnout, než se tu rozněžním : )

Musím na rovinu říct, že mě štve že má rok jen 52 týdnů. Protože malé skupinky jsou návykové. Máme k sobě blíž, je čas na povídání, na odpočinek, na klid a freediving v míře, kterou jsem jako instruktor na plný úvazek za posledních 5 let nezažil. Chtěl bych to takhle pořád !

Byli jste super parta, a určitě zase BUDEME HODNĚ NĚKDE, viď Jolando.
Protože jste freediveři, když zavřete oči, vidíte modrou barvu a to už vám nikdy nikdo nesebere.
Ta tam už navždy zůstane.
A v jakékoliv kapce vody, budeme my.
Ma s Mi – a vy.

Díky, za nádherných 14 dní.

Martin,
Freediving Instructor International.
Ocean Enthusiast.