Tak jako každý rok, vyrazil jsem na jeho konci na Bali, na ostrov bohů a draků a ohně a Agungu, kterej letos byl nebýval klidný, abych tu zakončil tu svou letošní učební (a i tréninkovou) sezonu. Ta začíná zítra a kurz skončil včera.
Jak říkám, není na co čekat.Tentokráte jsme udělali takový mix Adventure, a deep trainingu s trochou (spíš hodně) toho vrakového potápění u nás v Kubu. Sešlo se nás 11 a musím říct, že to byla interesantní zkušenost.

Měli jsme tu velký rozptyl zkušeností ve vodě – od začátečníků jako Ondra a Barča, přes „občas trénujícího a občas ne“ Jeníka Čejků, vymládlého a jak Tatra nastartovanýho Broňu Pečnera, od kterého se ještě asi něčeho dočkáme, až po velmi zkušeného matadora Petra Tuháčka, gurmána a kytarového playboye, jehož inseminační storky nenechaly nikoho na pochybách, kdo je v Dobříši silnější pes. (Časy kolem 3 minut v ponorech (ne statikách) taky napověděly, že se neflákal celou sezonu a myslím že tam ta 60 tka příští rok bude.)

Točili jsme to po 4 – 3 dnech proložených jedním dnem odpočinku, během nějž se naplánoval obvykle místo Rest day – tak – Trest day. Výlet na celý den autem nebyl to, co bych si představoval jako odpočinek, ale zase neletěli přes půl globusu aby se tu váleli na žíněnce, opalujíc břuch, ne ?

Tenhle kurz jsme taky měli naprosto infarktovej (pro mne jako instruktora) co se týče zranění. Padalo se na skútrech, sjížděly se asfaltový zatáčky po prdelích, chlustala se krev a občas to někdo někam nakouřil hlavou, viď Petře, je třeba potápět hlavou ! O ukopnutých palcích, a zanícených zevních zvukovodech ani nemluvě, ostatně o uších bych už asi mohl napsat příručku : „kudy na uši z nudy“ nebo tak něco. Uvidíme.

Samo se potápělo, né že né, když si teda někdo nevyfasoval silniční lišej a nebo neodflusl krvavý hlen z čelních dutin! A ty věci za to fakt stály, protože Liberty, Tigaron, Sunrise, Dropoff, Batu Kelebit, Nusa Penida, Manta point, Crystal Bay, to byly lokace kde jsme viděli tolik krásy a života, že tě teď až do konce života návštěva Zverimexu nemůže uspokojit.

Bali bylo boží s vámi, protože bylo s vámi. Tak si tu tak sedím a do kompjůtru cvakám písmenka, a říkám si…fakt kruci příští podzim ne ?
Ale ty hele….asi JO.

Protože Bali, je srdcovka.Teď začnu zítra se svým tréninkem a přípravou na další rok. Uvidíme co z těch dalších 16 ti dní vypadne, a občas vám i něco napíšu, podobně strašně vtipnýho že jo.

Sice jsme profíci, ale nikdy jsme neztratili smysl pro frdel !

Takže, lidi, come with us to the Ocean…

Ma,
Fii – freediving instructors international


A několik videí pro vás, protože fotky jsou spíš na facebooku. Takže : 

">https://www.youtube.com/watch?v=As4dw1AiKvw]