Tak konečně uzrál projekt co jsem dával dohromady už asi rok.
Malta – vraky – jeskyně – blue hole – freediving roadtrip s celou tou naší PimpYourLife.cz partou je tady.


Před dvěma lety jsem s Miri na Maltu vyrazil potápět na katamaranu, a musím říct že až na příšernej katamaran (Valhala, článek tady) mi Malta naprosto učarovala – co se týče podvodní zábavy. Byli jsme naprosto unesený parádníma vrakama lodí, proplavávali si Blue hole a zažívali max viditelnost co jsem snad v moři viděl v okolí Azure Window. A mě bylo jasný, že sem musíme pro vás připravit pořádný výlet.A je to tady.

Takže si zapište do kalendáře poslední týden v září – datum 26.9 – 3.10 a tady pojďte probrat program.

Předně :
1, nemusíte ani potápět. Malta má hodně co nabídnout i pro naprosté šnorchlaře. Pro dvojice, tzn jeden z partnerů nepotápí, to je vhodné maximálně také, neboť až na dva výlety je vše ze břehu. Nádnerný západy slunce, a především neuvěřitelně luksusní ubytko, co jsme vám sehnali, je romantička jak z filmů s Jamesem Bondem.

2, Lokality jsou dílem namixované vraky a reefy, a o všem se rozepíšu níže. Ubytovaní budeme všichni dohromady, a v ceně celého kempu je nejen tenhle luksus, ale i veškeré transfery, lodě, vstupy, pujčení závaží, bojek, lan, videokončing, každodenní ranní jóga a mnoho dalšího včetně welcome grilovačky : )

3, kapacita je omezena na 14 lidí, prosím tedy uplně nečekejte, protože tohle bude asi docela rychlé, kór když letos neděláme safari v Egyptě.
A ted už jdeme na konkrétní plány.Program a rozpis co který den budeme dělat.

1. den, sobota 26.9
Přílet. Rozkoukání, transfer z letiště na Farmhouse, ubytování, večer společná grilovačka a pohoda. Letenky vám můžeme zajistit, nebo vy sami, záleží na vás. Napište nám prosím.

2. den, neděle 27.9 – 2 ponory.
Rozpotápění ze břehu, Cirkewwa – spousta prolejzaček, na reefu, krasna čistá voda, a kousek od toho dokonce dva vraky, ke kterým se ještě vrátíme.3. den, pondělí 28.9 – 2 ponory.
P-31 (Crystal lagoon, Comino) – budeme potápět z lodi.
Tenhle vrak je prostě super. Moc jsme se tady vyblbnuli, vrak sedí na dně v 18m, můstek je v 10m a je na nádherným bílým písku. Je to bývalá loď námořnictva potopená pro potápěče. Vyčištěna a bezpečná pro vstup. Super pro začátečníky. Excelentní viditelnost, hodně života.
Tady určitě uděláme dva ponory, nebo odpoledne půjdeme na reef.4. den, úterý 29.8 – 2 ponory.
Um El Faroud - Blue Grotto - ze břehu
Um El Faroud je vetsi macek. Je to tanker potopeny pro potapeče, který se při cestě na dno rozlomil na dva kusy. Vyčištěný a bezpečný pro vstup. Dno je 35 m, horni paluba kolem 27 m, mustek a komin kolem 20 m, takze pro zkusenejsi freedivery. Ať si dáme taky nějakou challenge. Vyvážu vám na vraku 2 bojky, aby jste mohli dolů ručkovat. Snadno dostupný ze břehu. Občas tu jsou proudy. Ale nic co by jste se mnou již nezažili.5. den, středa 30.9 – 2 ponory ze břehu.
Gozo, Dwejra reef – Blue hole.
Blue Hole je asi 15m hluboká s průplavem na volné moře. Hodně jsme si tady užili, i vedle scenérii spadlého Azure window, nadherná viditelnost a nejen to – vedle jsou jeskyně Big bear, tam se podíváme taky, při druhém ponoru. Dají se tu spadnout i docela slušný hloubky.


6. den, čtvrtek 1.10 – 2 ponory z lodi.
Opět se vrátíme na vrak P 31, protože to je snad to nejlepší tady a myslím, že to budeme chtít zopakovat – tedy vy budete. Další kam se ten den podíváme jsou Santa Maria Caves, nadherný průplavy, ryby co se nechaj krmit, prostě lokalita snů.7. den, pátek 2.10 – Exiles, 1 ponor, vrak.
Tug2 - Exiles - ze brehu
Vrak který znám velmi dobřeRelativně snadno dostupný že břehu, cca 200m plavání. Opět vám ho vyvážu, aby jste mohli ručkovat. Hodně variant prolejzání, není to hluboko, okolo 12m a je plný životaViditelnost dobrá až skvělá a pro tenhle den už to necháme vejt, protože budeme všichni asi hodně unaveni a hlavně bude večer afterparty na Farmhousu !  Tak je třeba pošetřit síly.8. den, sobota, 3.10 – Odlet.
Zamáčkneme slzu, naskáčeme do autobusu a odjedeme na letiště a za hodinu a půl přistaneme v Praze.

Tak to je velmi přesný popis toho, co na vás mám v plánu. Ale samozřejmě, jako vždy, se mohou věci měnit a my se jim budeme přizpůsobovat.

A ted klasický FAQ.

Co sebou, a tak.

- Sebou věci na potápko, voda bude teplá cca 26 stp, ale raději si beru 5mm neopren na vršek, spodek 3mm. Kdo nemá, tak klidně 5. Z tepla ještě nikdo nenastyd. Masku, šnorchl, opasek, závaží (raději si vemte, prosím, pokud se vejdete do kil) a ploutve. Monoploutve klidně.
- Jídlo netřeba, nakoupíme, uvaříme, kuchyně tam je, a jaká.
- karimatku na cvičení, ale kdyžtak koupíme, at to netaháte sebou. Zařídíme, kdo se přihlásí, koupíme.
- Peníze – sebou jen na jídlo, vše ostatní je v ceně !! Místní měna jsou Eura.
- Záznamové zařízení, at pak můžeme bábám v duchodáku ukazovat jak to bylo zamlada boží. Hahaha.

Cena a zálohy :
Cena se vším všudy je jen 19.900,- i s pronájmem lodí, transfery z letiště (v případě skupinového příletu v sobotu), rozvozem na lokality, taxikama, atd. Prostě by jste neměli již zaplatit ani euro navíc, takový je můj plán. V ceně není jen letenka, což je circa tři tisíce korun.
Poprosím o zaplacení půlky zálohy (10.000,-)na č.ú 7200005350/8040 a do předmětu napište svoje jméno a heslo „Malta“. Doplatek pak cca 3 měsíce později. Kdo má eurový účet, poprosím ho o platbu v Eurech, na č.ú. REVOLUT učet Euro IBAN : GB95  REVO 0099 7070 9689 01 BIC : REVOGB21


Tak a to je snad vše.

Moc se na tuhle akci těším, je to zase něco nového, stálo nás to dost úsilí to vše zorganizovat a poplatit, tak jen doufám, že se vám to bude líbit. Moc děkuji Pavlovi za obrovskou pomoc s organizací a brzy napísanou.
Kdybych cokoliv nového zjistil, tak dám vědět do tohoto článku do komentářů.

Viva Malta !

Martin a Mirka a Pavel
Malta krew.galerie ubytování : 
Kontakt na objednávky :
seven20@volny.cz
777 266 305
Martin a Mirka
PimpYourLife academy
FII instructors international