Maltská mise 2021 skončena a na mě je, abych vám jako vždy, napsal pár slov, co jsme dělali a jak jsme se měli.
A nastínil, co bude vlastně dál.Maltu už jsme udělali poněkolikáté, a musím opět napsat, že jsem tady z toho nadšený, protože tolik možností co tenhle ostrov nabízí, to se jen tak nevidí.
Letos jsme se posunuli na ostrov Gozo, protože tam bydlí Pavel a já jsem chtěl prchnout z Malty, která je sice super, ale je tam na mě až moc lidí – a stejně to nejlepší je podle mě na Gozu, popřípadě Cominu.

Sehnali jsme opět Farmhouse, takže jsme bydleli všici pohromadě, teda až na mě, protože jediná možnost jak se ubytovat s ostatníma abych se tam vešel, bylo mít s Verčou manželskou postel dohromady haha : )
Takže jsem si vzal dům vedle a bylo to.Na Maltu jsme nakonec přiletěli v počtu 8 kusů, z čehož 7 klienti, nebo jak ty svoje kamarády nazvat. Plány byly velký, i když mi bylo jasný, že freediver míní, moře mění, tak je to ale dycky, proč oblíkat neopren, když jsou Slapy ještě daleko, ne? Prostě pojedeme dle plánu a počasí snad dá.

První den jsme nasadili značné tempo a ortodoxní přístup – dvě session, málo jídla, hlavně být ve vodě a tento postoj jsme udrželi defakto až do konce.
Co bych vypíchl z lokalit, byly oba vraky jak P31 tak P29. Byl jsem v očekávání, co tam ti naši svěřenci předvedou, a protože už první den po lehké otukávačce depresivních černejch děr byla psychická odolnost na výši, hned další dny už jsme tam sázeli průplavy, díry, podpalubí, visící kabeláž nás nechávala chladnými a tepali jsme v poklidu jak Štěpis při 120m.
Voda nebývale teplá, další věc co mě tu naprosto baví každý rok. 26 stp prostě chci, to je na mou pětku a nulovej špekopren tak akorát. Nikdo nijak nekosil, a to někteří odvážní jedinci topili i v 1,5mm, vid Veru, což nechápu a je mi zima, jen to píšu.

Výkony, tak tady to byla radost.

Václav tam posílal ponory bez bázně a hany, nestyděl se a posunul si tady svoje PB o 11m, což je víc než bych si přál vidět takhle na vrakách, haha, ale přežil, a o to jde – a opravdu s přehledem. Trochu zamakat na technice, trochu to učesat, a myslím že tam brzy budou pěkný čísla (o který nám SAMOZŘEJMĚ NIKOMU NEJDE!:))

Verča jedním slovem „TALENT“ protože na to že posledních pár let viděla vodu max tak ve vaně, a zádrž dechu trénovala jedině když děcka něco provedly, tak hned druhý den začala pracovat na časech ponoru, které pak přesahovaly 2 minuty. Nebál jsem se o ní, technika super, a pojd potápět, jde ti to, vítej zpět do Freedivingu. Jo, a hlavně best buddy (body jasně, volové, body taky hahaha) co si můžeš přát, protože pro svého sejfťáka KAŽDÝ den vytvořila výbornou mňamku k obědu, zabalila na cesty, a po druhé session naservírovala. A kdo že byl ten šťastný buddy, si nechám pro sebe. Mňam. Ehm.


Petr a Petra Kolaříkové jsou prostě sluníčka, hele mě to s váma baví, teda fakt moc. Vyzařuje z vás hroznej klid, pohoda, saju to, doufám že to necítíte, jak vás vysávám. Snad ne : ) A ponory – konečně jsem rád, že jsme udělali taky něco jiného než trénink hloubek – tohleto by nás právě mělo motivovat do dalšího tréninku, být tam v těch hloubkách déle, déle tam dole, v deepblue. A o to jde. Díky a pláááác highfive oběma.  Petře, speciálně tobě za přísun antikinetik ! : )


Eda – hele to je to samý, von si klidně nepotápí, jak je rok dlouhej, a pak to tady posouvá, časy, hloubky, distance – 1:21 ponor už je pecka, to je posun o třetinu, fakt paráda. Taky takovej kliďas pod vodou, strach žádnej, prostě horal co dodat. 1.

Adam od Valouše, super ty jo. Nová tvář, velká pohoda, a určitě predispozice pro freediving jsou tady jasně patrné. Když jsme tam párkrát spadli 30, tak to bylo v poklidu, relaxu, časy ponoru značné, a docela bych si tě přál potkat na nějakém hloubkovém tréninku, protože tady vidím potenciál. Dobrá práce, Adame !

A nakonec Radek Jarošů. Hele, fakt jsem chtěl abys zkusil taky něco než ten tupej trénink hloubek – tohle je freediving. Lítáš ve vzduchu, tady lítáš pod vodou, co je víc, nic. Jsem rád že jsi zpátky ve hře, 25m je tam ted pro tebe šnorchlovací hloubka, a to by bylo, abychom to zase někam neposunuli, máme na to celej život a Polsko volá !  : )
Díky, bro.


No, takže Malta 2021 je over. Ale nic nekončí, protože ted co přiletím do ČR, tak vás odučíme na dvou bazénových kurzech (16-17 a 23-24 říjen ) u nás v Liberci, a pak bude – ŘECKÁ MISE NA CYPRUS ! Ještě než odletíme na Bali, střihneme si naprostou pecku v Řecku. Už je vás přihlášených 5, snad to ještě veřejně vypíšu, rychlá akce, velký dobrý hodně někde ! Jede i naše 10ti mesíční freediverka Věda, bude prdel, slibuju.


No a na závěr poděkování Pavlovi, že to s náma zase absolvoval, že nám pomohl s vybavením a lokacema, úbytkem a tak, a snad se brzy Pájo někde potkáme a zapotápíme si taky třeba jen my dva, někde na hloubkách. Jsi zvanej ke mně na Bali, tak koukej přijet : ) Moc díky.

A to je vše, kamarádi od vody.
Díky moc že se mnou pořád jezdíte, snažím se vám to pokaždý udělat trochu jiný, ale pokaždý hezký. Tak snad se líbilo i tentokrát.

Hodně budem někde.

Ma a Mi a Věda