Tak ano, slíbil jsem vám že vám napíšu jak jsme se měli v Egyptě. Tady je to, pohodlně se usaďte, a jdeme na to. 

Egypt byl pro mne vždy tou nejjednodušší metodou jak se dostat k potápění. Letadlo je tam za 4 hodiny, moře teplý i v zimě, a lidi jsou tam moc příjemný. Lítali jsme tam na jaře, v zimě, na podzim jsme dělali safari lodě, prostě Egpyt byl dycky on my bucket list každý rok několikrát. 

A pak přišel kovid shit, a dva roky to pro cestování nebylo easy. Až teď, po tý době jsme sebrali 8 studentů, kteří v Egyptě nikdy nebyli, a vyrazili jsme opět za krásami místní přírody. 

Teda, hlavně moře, hahaha. 

Egypt pro mne vždy znamenal hlavně Dahab, protože je tu blue hole a tahle nejznámější díra na světě byla dycky místo, kde jsem až na výjimky dělal všechny ty deeptrainingy a koucinky. 


A nejinak tomu bylo i letos. 

Ubytovali jsme se staronově na hotelu Topitel u Canyonu, protože to je pak na BH jen kousek a hlavně super jeskynní systém máme hned u baráku, a vo to taky de. Cena příznivá, polopenze, přímý let z Vídně, no co víc si přát. 

A jak to šlo? 

No, opět po dvou letech jsme obsadili Aliho Okaba v pelešárně před BH, objednali special tea a rozjeli trénink jak zamlada. Dva ponory denně, vysvětlování všeho možného, teorie, equalizační postupy (úplně nejvíc po lopatě), a individuální přístup k všem zúčastněným. Tak jak to ostatně dělám vždycky. 


Večery jsme trávili v druznrm duchu zaháněním faraonovy pomsty nad decáky slivovice (někteří) a kvalitním obzerstvim v podání některých účastníků zájezdu (všichni). Vítězem titul "Obžer tydne" získává po právu a jednomyslně Mára, protože při večerních gastrogenbengách měl vyloženě alfa roli. 

Pořád. 


No a jak šlo potápění? 

Jako, David ještě v Polsku nemohl hlavou dolů vůbec vyrovnávat, a týden na to CWTB PB 30m.

Deniska 25 PB, a opět hodně práce na uvolnění, uvědomění, a rozvoji svých schopností. Krásná práce, Deni.. 

Romča krásný ponory už s konečně odladenym zanořením, a moc pěkné metry a hlavně technika. 

Mára bojoval s dutinama, a když to vybojoval, padal tam 30m jak zamlada a hlavně se opět naučil o tom jak, kdy, proč a jak hodně...SE PŘEŽRAT. 


Tom s krásnou technikou a taky ucpanyma dutinama prošel první zkušeností s reverzním blokem, což ho ale nezablokovalo a byly tam opět hloubky jak před kovidem. 

Jan, nejmladší účastník zájezdu nám ukázal, že 30m není nic co by potřebovalo nějakou přípravu, a odladili jsme tunu safety procedur, buddy teamu a hodně si to užili hlavně při dní na Canyonu. A ty hlášky... 20 let, to víš. 

Lenka už nemá blok ve 12m, což beru jako největší úspěch, a hlavně kdyby tu neměla dutiny plný hlenu z ČR, tak by to šlo ještě hlouběji. Však teprve začínáme. 

A Michal? To nejlepší nakonec. Z ponoru ve stylu "Epileptik na technoparty" je teď krásný uvolněný ponor do 25m, takže PB o raketu a hlavně ve stylu co nepřipomíná kousnutí šíleným myšohryzem. Pecka. 


No a to je ode mne asi vše. Chtěl bych napsat teď o hodně víc, co všechno jsme tu dělali a jak si to užili, kolikrát jsme se složili smíchy a hýkali na celej resort jak když přijedou Češi do Egypta, ale víš co, to bys tam spíš měl bejt s nama příště. Protože příště bude. Hodně. 

"Hodně budeme brzy někde" , jak říkala Jolanda z "Volejte věštce" než ji herzna zakukala. Tak pojeďte. Akce se sypou z rukávu, teď jedu s další partou na Freediving kurz v Liberci, pak na Maledivy, pak behaci kemp, Jogovy víkend, a roadtrip po ČR na týden s potápěním a pak už Chorvatsko 4 měsíce, Kypr, Malta, Bali do mého resortu a pak budou vánoce. 

Letí to. 

Tak na co čekáte? : )

Pojďte potápět s námi, protože kdo nepotapí a nečurá do neoprenu, je vyloženě podezřelý.... 

Ma

#pimpyourlifeacademy
Www.pimpyourlife.cz/events
Martin Cheníček
Freediving instructors international 
Transcamion s.r.o 

Tel : +420 777 266 305 
Email : seven20@volny.cz 
Web : www.pimpyourlife.cz