Tak jsem se rozhodl udělat pro vás ten kalendář akcí letos, a aby tam bylo taky něco trochu zvláštního, na co nejste uplně zvyklí, a co ještě skoro nikdo nedělal, vymyslel jsem vám freediving ve švýcarských řekách. Akce to bude levná, objevitelská a ne pro každého. Více uvnitř…Nebudu vám tu psát dlouho nějakou takovou tu PR omáčku aka : „Jste unavení stále stejnými ponory ? Chtěli by jste zažít něco jiného?“ protože freediving je božskej i na Slapech a unavovat to nikoho nemůže. Takže přejděmež trochou historie rovnou k budoucí akci.

Já jsem se na tuhle lokalitu osobně proklikal když jsem jel do Švýcarska na hory – nějakou náhodou mi to tam skočilo a od té doby nemohu jinak než na to neustále myslet. Naštěstí jsem se seznámil na Bali se super lidičkama, kteří potápí a na tomhle místě již byli, a dostal jsem od nich poměrně rozsáhlé info – co, jak kde a za kolik…takže jsem se rozhodl udělat veřejně akci.

Akce je hýr.

Tak nejdřív, kam jedem ?
Naše cesta za Freedivingem nás zavede do švýcarského kantonu Ticino. Jedná se o dvě nejznámější řeky: Verzasca i Maggia jsou zaříznuté v hlubokých horských údolích obklopených vysokými horami. Viditelnost v řekách záleží na počasí, ale může dosahovat i 15 - 20 metrů.

To je to co chceme. Proud je tam mírný, na Freediving uplně ideál, nebudeme muset ani kopnout a pojede to jak ve vlaku. V lagunách samo voda stojí skoro jak na rybníce.
Čekujte, co musíte vidět :
 

Doprava je vlastní – předpokládám že se nějak poskládáme do aut. To odladíme až nějak cca měsíc před odjezdem.
Doporučená cesta: Praha - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Bregenz - Vaduz - San Berdardino - Locarno. Cesta z Prahy je dlouhá přibližně 800 km a cestou jsou zapotřebí dálniční známky v Rakousku (krátký úsek dálnice - poplatek cca 3 EUR) a ve Švýcarsku (pouze roční známka - 40 CHF).

Lokality v řekách jsou dostupné z malých parkovišť u silnice. Vzdálenost, kterou je třebaujít je cca 80 m a 200 m což je sranda. Teplota vody je mezi 12 – 17 stp – takže určitě 5tku yamamoto. Na druhou stranu nebudeme v té vodě 4 hodiny, a já už jsem v Nice potápěl ve 13stp vodě několik hodin – není problém.Ubytování v současné chvíli dolaďuji, aby vše bylo OK a dalo se to. Po večerech budem promítat freedive výdejka, otevřeme lahvinky červeného a proberem vše, co nám voda dala.

Odjezd je 7. Května ve středu v 8h z Prahy. Na místo dorazíme nějak navečer a ubytujeme se, odpočineme na další den a pak již to vypukne.

Harmonogram akce :

čtvrtek 8.května : Odjezd na lokalitu Verzacsa, okouknutí, odpoledne první ponor kolem 13h.
Pátek 9 května :
Odjezd na celý den na lokalitu Versacza, dva ponory.
Sobota 10 května :
Nová lokalita Maggia. 2 ponory. Večer promítání videí z ponorů, párty, atd. :)
Neděle 11 května :
Odjezd domů. Srdcaři ještě zapotápí.

Cena zahrnuje 4x ubytko se snídaní, odvoz na lokality, večerní a ranní yoga hodiny.
Doprava se podělíme, dle automobilů.

A to je prozatím vše.
Další a další informace budu přidávat jak to budeme odlaďovat, prosím tedy monitorujte tento kurzík (spíše freedive trip).

Cena celého zájezdu je 4900,-

Už se těšíme. A vy ?
Přihlášky prosím na emailu seven20@volny.cz
Info na telefonech :

Martin a Mirka,
Freediving Instructors International
Horsefeathers TEAM rider


eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Skype :
carys720
Mobile : +628 776 267 2094 (bali tel.number)
phone : +420 777 266 305 (czech tel.number)