Tak jak jsem už psal, všechno jednou končí a to znamená, že něco nového začíná… Nám skončila letošní jarní mise na Blue hole, třetím a posledním turnusem tady, v Dahabu, v Egyptě.
A o tom, zda jsem začal nosit Džerbu a poslouchat místního Imáma, si přečtěte vevnitř.
…néééé, jasně že to bude o freedivinu.
Ma – uvnitř více.Takže první turnus minul, druhý turnus minul a já jsem si pomalu zvykal na každodení buzení (buzerování) muezzinem, jehož volán k modlitbám mě nechávalo docela klidným i přes to, že byl hodně vytrvalej.
Třetí turnus je tady, a tak si ho pojďme probrat.

Na třetí týden jsme trochu čekal, že už toho budu mít plný žábry, takže jsem počet účastníků zájezdu omezil na 5 lidiček, na ty co se nedostalo se moc omlouvám a příští rok snad, ok ?

Omezení se ukázalo jako dobrá volba, protože jsme mohli rozjet jen jednu bojku a vše se docela dost zefektivnilo.

Přijela Andy a Andrejka, Zdeněk a Míra s Ivčou z Bali. Parta tedy ready a jdeme na to, co se dělo.Předně, tahle skupinka se hodně podobala té předchozí v tom, že si šli velice za vzděláním – myšleno tak, že  je opravdu HODNĚ zajímaly všechny detaily, jak individuálně dosáhnout posunů na hloubkách, ruku v ruce s tím, na co jejich těla v současném stupni vývoje ve freedivingu mají. Dotazů bylo plno, řešili jsme první poslední a detaily tu hrály prim i proto, že to byli veliký talenti, jako fakt.

Dost často říkám našim studentům jakési (samozřejmě spíš legrační, ale platné) rozdělení.

S ploutvema :

- 10mkaždej.
- do 20m je to šnorchelink, to dají i šílenci bez kurzu.
- mezi 20 až 30m je šedá zóna, kde je nejvíce chyb, nejvíc vyroste ego, víme vše a nebojíme se ničeho.
- od 30m začíná freediving skrzu nutnost u většiny používat Mouthfill a samo Frentzela.
- od 40m níže začíná výkon.

No a statistiky, které si o vás vedu jsou zajímavý.
90 procent lidí dá 20m.
8 procent 35m.
2 procenta pod 40m.

A tady se to vedlo neuvěřitelně. 40+ padlo a kdyby jste viděli jakou technikou…Opravovali jsme drobnosti, fajnšmekroviny aka pozici prstů na laně ve Freefallu, obrátky bokem na plate, točily se videa a řešily fakt detaily.

A musím říct, že to vyplodilo moc krásný čísla.

Jezdili jsme, a v budoucnu i budeme jezdit už pouze na Blue Hole, protože až je to jen Modrá a Díra, tak tréninkově je to tam prostě dokonalé. I při velikým větru a vlnách se tam dá odjet fakt porce práce a myslím že zázemí a přístup Aliho a všech z AquaMarineRestaurantu je úžasnej. A celkově o lidským přístupu místních by se mohli Evropani z tak strašně vyspělé západní supermoderní nejlepší civilizace učit.

Pro mě tedy je letošní Egypt – finding the Depths 2018 ukončen. Strávil jsem tu s vámi tři turnusy, a musím říct, že se mi líbila každá chvilka a pamatuju si jednoho každého z vás. Dali jste mi hodně, a protože jste se přihlásili na příští rok znova, tak vím že se mám na co těšit.

Hlásí se Martin z Fii, Egypt, Over.Poděkování :

- Abuhassan Mohamed for accomodation
- Salem for equipement and services
- Ali z AquaMarine for neverending joking
- David Čani that you change my life
- PickupGuy for new soundtrack
- Friends Fresh Fish Restaurant for awesome ocean sea wiev and food
 - A nejvíc mým studentům, že tu se mnou topili ty pecky !

Tak za rok.
Fakt.
Ma