Tak konečně uzrál další Malta projekt, hurááá ! Loni akce měla uspěch, všichni přežili, takže - letos znovu. 
Malta – vraky – jeskyně – blue hole – freediving roadtrip s celou tou naší PimpYourLife.cz partou je tady.


Před třema lety jsem s Miri na Maltu vyrazil potápět na katamaranu, a musím říct že až na příšernej katamaran (Valhala, článek tady) mi Malta naprosto učarovala – co se týče podvodní zábavy. Byli jsme naprosto unesený parádníma vrakama lodí, proplavávali si Blue hole a zažívali max viditelnost co jsem snad v moři viděl v okolí Azure Window. A mě bylo jasný, že sem musíme pro vás připravit pořádný výlet. Ten jsem udělal s Pavelm Hosnedlem loni : ČLÁNEK TADY.

A letos jsme se rozhodli to udělat znovu, protože Malta je víc boží než Arnoštek se svou diskotékou. A muj resort na Bali je jestě nedostavěný.

Takže si zapište do kalendáře poslední týden v září – datum 2.10 – 9.10 a tady pojďte probrat program. Juchů !!!Předně
 : 
1, nemusíte ani potápět. Malta má hodně co nabídnout i pro naprosté šnorchlaře. Pro dvojice, tzn jeden z partnerů nepotápí, to je vhodné maximálně také, neboť až na dva výlety je vše ze břehu. Nádherný západy slunce, a zase nové, jiné ubytko, co jsme vám sehnali, je romantička jak z filmů s Jamesem Bondem.

2, Lokality jsou dílem namixované vraky a reefy, a o všem se rozepíšu níže. Ubytovaní budeme všichni dohromady vd dvou Farm Housech, a v ceně celého kempu je nejen tenhle luksus, ale i veškeré transfery, mám pro vás pujčené dvě auta k volnému použití, stejně tak i  lodě, vstupy, pujčení závaží, bojek, lan, videokončing, každodenní ranní jóga a mnoho dalšího včetně welcome grilovačky : )

3, kapacita je omezena na 12 lidí, prosím tedy uplně nečekejte, protože tohle bude asi docela rychlé, kór když letos neděláme safari v Egyptě a Bali je zatím nedostavěné, takže bůh ví, jestli bude. 
A ted už jdeme na konkrétní plány. 


Program a rozpis co který den budeme dělat. 1. den, sobota 2.10.
Přílet. Rozkoukání, transfer z letiště na Farmhousy, vyzvedneme vás s Pavlem vše zařídíme, příjezd na ubytování, večer společná grilovačka a pohoda. Letenky vám můžeme zajistit, nebo vy sami, záleží na vás. Napište nám prosím. (kontakt : seven20@volny.cz  nebo tel : 777 266 305).

2. den, neděle 3.10. 
Gozo, Dwejra reef – Blue hole.
Blue Hole je jeskyně s propadlým stropem, do níž vede průplav pod vodou (asi 15m hluboký) s průplavem zpět na volné moře. Hodně jsme si tady užili, i vedle scenérii spadlého Azure window, nádherná viditelnost a nejen to – vedle jsou jeskyně Big bear, tam se podíváme taky, při druhém ponoru. Dají se tu spadnout i docela slušný hloubky. Coral Garden je tu fakt užasná.

3. den, pondělí 4.10. 

P-31 (Crystal lagoon, Comino).
Tenhle vrak je prostě super. Moc jsme se tady vyblbnuli, vrak sedí na dně v 18m, můstek je v 10m a je na nádherným bílým písku. Je to bývalá loď námořnictva potopená pro potápěče. Vyčištěna a bezpečná pro vstup. Super pro začátečníky. Excelentní viditelnost, hodně života, nejvíce zábavy.

Tady určitě uděláme dva ponory, nebo odpoledne půjdeme na reef na Santa Maria Caves, kde není o průplavy nouze.4. den, úterý 5.10.
Double Arch - dvoupatrová proplavávačka. Top v 18 m, první patro v 22 m, druhý v 32, dno cca 37 m. Pak pokračuje stěna padající z cca 15 do 35 m, hodně ryb. K tomu bychom ve stejný den dali Cathedral Cave + Wied Il-Ghasri, je to kousek od sebe. Cathedral cave je obrovská jeskyně, ve které se nechá vynořit, s hromadou čerstvýho vzduchu, protože je tam velká puklina ve skále. Plave se cca 8 m hluboko a 15 m dynamika. Wied il Ghasri je malebný údolí kousek od jeskyně, ústí údolí je 15 m. 

5. den, středa 6.10.
Mgarr ix-Xini - tam jsme byli vloni jako zalozni varianta. Udoli, ve kterym jsou 3 jeskyne. Ve vsech se necha vynorit, do jedny se necha zaplavat i po povrchu. K tomu bychom dali vrak lodi Karwella - dno je kolem 40 m, tom kolem 25-30 m, takže pro zkušenější. Nechá se vyvázat bojka u surface markeru a pustit lano s olovama primo nad vrak. A tak to taky uděláme !

6. den, čtvrtek 7.10.
Asi si uděláme výlet na Maltu, a ted jde jen o to co. Máme na vás dva plány:
Potápění ze břehu, Cirkewwa – spousta prolejzaček, na reefu, krasna čistá voda, a kousek od toho dokonce dva vraky v hloubce 30m a nebo :
Um El Faroud - Blue Grotto - ze břehu 
Um El Faroud je vetsi macek. Je to tanker potopeny pro potapeče, který se při cestě na dno rozlomil na dva kusy. Vyčištěný a bezpečný pro vstup. Dno je 35 m, horni paluba kolem 27 m, mustek a komin kolem 20 m, takze pro zkusenejsi freedivery. Ať si dáme taky nějakou challenge. Vyvážu vám na vraku 2 bojky, aby jste mohli dolů ručkovat. Snadno dostupný ze břehu. Občas tu jsou proudy. Ale nic co by jste se mnou již nezažili.


7. den, pátek 8.10.
Návrat na místo nejlepší : -31 (Crystal lagoon, Comino).
Tenhle vrak je prostě super. Moc jsme se tady vyblbnuli, vrak sedí na dně v 18m, můstek je v 10m a je na nádherným bílým písku. Je to bývalá loď námořnictva potopená pro potápěče. Vyčištěna a bezpečná pro vstup. Super pro začátečníky. Excelentní viditelnost, hodně života, nejvíce zábavy a protože je to dlouhodobě nejoblíbenější destinace, tak se sem vrátíme, stejně jako na Santa Maria Caves, kde není o průplavy nouze.
Večer párty jak hovado !

8. den, sobota, 9.10 – Odlet.
Zamáčkneme slzu, naskáčeme do autobusu a odjedeme na letiště a za hodinu a půl přistaneme v Praze. 

Tak to je velmi přesný popis toho, co na vás mám v plánu. Ale samozřejmě, jako vždy, se mohou věci měnit a my se jim budeme přizpůsobovat. 

A ted klasický FAQ.
Co sebou, a tak.

- Sebou věci na potápko, voda bude teplá cca 26 stp, ale raději si beru 5mm neopren na vršek, spodek 3mm. Kdo nemá, tak klidně 5. Z tepla ještě nikdo nenastyd. Masku, šnorchl, opasek, závaží (raději si vemte, prosím, pokud se vejdete do kil) a ploutve. Monoploutve klidně.
- Jídlo netřeba, nakoupíme, uvaříme, kuchyně tam je, a jaká.
- karimatku na cvičení, ale kdyžtak koupíme, at to netaháte sebou. Zařídíme, kdo se přihlásí, koupíme. 
- Peníze – sebou jen na jídlo, vše ostatní je v ceně !! Místní měna jsou Eura.
- Záznamové zařízení, at pak můžeme bábám v duchoďáku ukazovat jak to bylo zamlada boží. Hahaha.Cena a zálohy :
Cena se vším všudy je jen 19.900,- i s pronájmem lodí, transfery z letiště (v případě skupinového příletu v sobotu), rozvozem na lokality, taxikama, půjčením auto pro vás aby jste mohli večer do města ZLOBIT atd. Prostě by jste neměli již zaplatit ani euro navíc, takový je můj plán. V ceně není jen letenka, což je cirka tři tisíce korun.

Poprosím o zaplacení půlky zálohy (10.000,-)na č.ú 2501915179/2010 a do předmětu napište svoje jméno a heslo „Malta“. Doplatek pak cca o měsíc později. Kdo má REVOLUT a nebo eurový účet, poprosím ho o platbu v Eurech, na č.ú. REVOLUT (najdete mě tam na revolut.me/martinchenicek a nebo na euro učet u FIO banky : 2901929166/2010
Cena v Eurech je 800E.


Tak a to je snad vše.

Moc se na tuhle akci těším, je to zase něco nového, stálo nás to dost úsilí to vše zorganizovat a poplatit, tak jen doufám, že se vám to bude líbit. Moc děkuji Pavlovi za obrovskou pomoc s organizací a brzy napísanou. 
Kdybych cokoliv nového zjistil, tak dám vědět do tohoto článku do komentářů.

Viva Malta !Martin a Mirka a Pavel
Malta krew.

Kontakt na objednávky :
seven20@volny.cz
777 266 305
Martin a Mirka
PimpYourLife academy
FII instructors international