Miličín - zelené peklo : )

Miličín - zelené peklo : )

28. 7. 2014 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Inu, jak občas píšu, je třeba zalomit šipku do jakékoliv louže, takže když jsem začal být frustrovaný z toho, že jsem
a, dlouho neviděl svoje kámoše,
b, dlouho neviděl krásnou zelenou barvu
vymyslel jsem akci pro přátele - a to se po dvou a půl letech konečně zanořit v českém lomu a ukázat studentům, jak vypadá opravdovej zelenej bubák.
REPORT OD ANDYHO - uvnitř.


Když teda Čárys naplánoval lesní party v Gotce, které mělo předcházet nějaký topení v pocestělomu v Miličíně, hned se toho chytlo pár topičů, jenž objevilo krásy podmořského světa na nádech a nechalo ze zlákat do pravý český LOM. Ten v Miličíně není z největších ani nejhlubších, ale pro nějaký to zatopení a vyzkoušení jestli choděj uši to bohatě stačí. Namlsaný povětšině z čirého moře v Chorvatsku se tedy sjíždíme takhel při pondělku u vylidňujícího se lomu. Na obloze se totiž začíná střídat víc než padesát odstínů šedi, jenž nevěstí zrovna přívětivý počasí. To nám ale nebrání v tom, možná ba právě naopak, nasoukat se do neoprenu a přečat tuhle blížící se pohromu na druhý straně hladiny.


V lomu nakonec nezůstává nikdo kromě nás a zvířený vody, od školou, v době prázdnin nepoviných, děcek, který vzaly ručníky na ramena. Lezem teda do vody v počtu sedmi statečných, resp. pěti polostatečných v neoprenech a Jirky, kterej si zapoměl neprozřetelně neopren doma (nicméně jeho mnoha lety protrénovaný tělo plavčíka nemůže 16-ti st. voda rozházet) a Mirky, kterou stejně podezřívám, že je vodnice!
A show může začít.


První zahřívací ponory, pro zjištění jeslti fungujou uši, okouknout, jestli je dole bubák a za jak dlouho člověka vyžene ven, si dáváme pěkně všichni a taky všichni kolektivně zjišťujeme, že jsou místa kde je to dole zelený a pak jsou taky místa, kde je to dole SUPR zelený! Pak už ale začíná klasická hra o překvapení Miličínskýho lomu, aneb kdo najde.. no třeba keson, vánoční stromeček, počítač, zlomený pádlo, budku, lyže, sekačku atd atd. Prostě atrkcí, mraky a zábavy soustu. Tak si tu tak topíme a hodiny plynou. Z vody nás žene pak už opravdu se houstnoucí déšť a horšící se viditelnost dole, jak občas kopneš u dna  a zvíříš ten usazenech prach víc, než Sebastien Ogier na argentinský rally.


Spokojený teda lezem z vody a je čas na přesun do Gotky. Tam pak již klasicky víno a matéčko teče proudem a večer se krátí dobrým výhledem zpod zastřešené verandy na rozlehlé louky s ještě lepší společností.

Tak takhle naše propršené pondělí.

-a-


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT