Fyziologie a Yoga – jak bylo ?

Fyziologie a Yoga – jak bylo ?

30. 7. 2014 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak zajisté by jste chtěli vědět, v případě že ještě váháte zda se k nám přihlásit, jak to celé probíhá a co se tam vlastně ve skutečnosti děje, že ano ?

Inu, vevnitř se dozvíte více.Co na kurzu nabízíme, se dočtete tady : (link) a o tom psát nebudu…to víte.

Jak to ale od plánu vlastně bylo ve skutečnosti, vám napíši ted a tady.

Předně jsem rád, že všichni dorazili na čas a nikde se nikdo necoural, neboť je třeba poměrně začít na čas a s tím nejdůležitějším : dechovými technikami a jejich principy. Zde vím, že je to lehce rozvleklé, ale je to prostě teorie/praxe/teorie a je třeba toto udělat nejdříve, než začneme cvičit.

Už tady se poměrně ukázalo, jak je na tom tahle skupina stran fyzičky, a nutno říct – jsem rád, že jste na tom byli tak dobře. Nikdo neodbíhal na cigaretky, nikdo nekolaboval z nedostatku vzduchu a když jsme začali i s prvníma cvikama, bylo vidět, že i slovo flexibilita vám není cizí… : )Tak jsme se procivičili přes asány ve stoje, leže, sedě, kleku, až do poloh s oporou rukou, abychom následně přešli do cviků na posilování jádra těla a principů metabolických procesů a dechu.

Konečně jsem je propustil na baštu.
Slunce vařilo víc než Kluci v Akci, a my se nechávali smažit zatímco část naší skupiny v čele s Mirkem Tvrdkem šla na dřevo na oheň.
Toho přitáhli jak kdyby byl leden a jen co se mozol schoval za třechy pionýrských chatiček, vylétla první jiskra a žačaly se cmudit ty karcinogenní pekla.

Žádosti na start výuky výživy odmítám a je to dobře – asi by lidme pak tak nechutnalo : )Noc byla vlahá a ráno přišlo až příliš brzy.

Druhý den jsme tedy začali venku – nejdříve cca 20 ti minutovou rozcvičkou dle mých představ o průřezu protažením těla po ránu, jakéhosi „pozdravu slunci“ a pak již jsme se vrhli na nejhorší (z mého pohledu) topic dne : VÝŽIVU.

Tady se to opět zvrhlo, jako vždycky, v příklady, hrůzy, pravdy, mýty, lži, diety (nenávidím diety) a media a jejich hrátky. Bylo toho tolik…že o hodinu a půl později jsme museli násilně přejít zpět k cvičení – tentokrát již jen složitější asány aka stoje na jedné noze, hlavě, atd.Po lehounkým obídku přišla pro mě nejlepší část : výuka vytváření vlastních sestav. Opět se mi potvrdilo, že lidi prostě potřebují cviky před sebou na monitoru počítače : než si naběhají vlastní systémy v hlavě, je opora vizuélna tolik potřebná…

A pak jsme jeli přechody. Silové, rychlé, efektivní, do toho opravování všeho co se zanedbalo atd atd.

Nakonec, abychom učinili zadost všemu co joga a její komerční klišé zahrnuje, jsou ony tak často omílané meditace. Opět jsem to vzal z pohledu fyziologie, psychiky, a především zboření mýtů a základem pro všechny stejným jsme po obídku ukončili tuto část výuky.

Pak již byly individuální řešení věcí, a protože se blížila  17h a to kvapem, pomalu jsme ukončili tento víkedový kurz jogy a fyziologie člověka.Tak a co říct na závěr.

Snad jste si to užili, a snad jsem vám přidal možnost k vašemu životu, možnost jak ho strávit v pohybu, v těle i hlavě, snad jsem vám sdělil dost o tom, jak správně žít a trénovat a cvičit, aby jste udrželi své tělo zdravé (a v něm pak zdravého ducha).

Moc děkuji všem, co přijeli. Byli jste opět super skupina lidí, a já se cítím obohacen – opravdu děkuji zato, že jste se rozhodli obětovat dva dny toho nejdražšího co máme (svého volného času) pro mě.

Cvičte.
Kdykoliv mi napište nebo zavolejte. S čímkoliv.
Kdykoliv. A pokud budete chtít – přijedte na opáčko. Zdarma.

A nezapomente :
NNTJOO.
Neexistuje Nic Takového, Jako Obyčejný Okamžik.

Světlou mysl všem.

Martin,
PimpYourLife.cz 2014Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT