Bali s Alli - 2 : kurz a tréningy první skupiny

Bali s Alli - 2 : kurz a tréningy první skupiny

5. 11. 2014 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

První část kurzů s Alli na Bali a Martinem již frčí jak rozjetej sled, a my máme pro vás pár informací, o tom jak studenti topí a jak jim to vlastně celé jde…

Uvnitř více.Tak po počátečním rozpotápění jsme začali tvrdě makat na tom, aby u všech 8 mi lidí, co jsme si na kurz vzali, došlo k posunům a zlepšení ve celé škále disciplín freedivingu.

Ráno začínáme yogou – nořím se s lidmi do fyziologických procesů dýchání, ruzných benefitů výplachů plic, a probíráme práci s těžištěm těla, jádrem, a jejími obecnými návaznostmi na metabolické procesy…a cvičením.

Pak přichází STAtiky, hned po joze…Protože tu máme nejen zkušené lidi, ale i nováčky, byly dnes časy statik spíše překvapením, než očekávaným výsledkem. Nezřídka tu byly maximální hodnoty pro dnešní den, které jsme s Alli stanovili pro začátečníky  na 3 minutky max. Míša Vlásková, majitelka resortu Relax, náš hostující člen dnes do pohodky zadal 4:5O a to tak, že s prstem v nose – na druhou statiku v životě dobré, ne ?
: )

Všichni v kontrole, pohodě, a vyrovnanosti.
Nikdo nebyl cyanotickej, o sambě ani řeč, prostě díkys !

Po připravení systémů a lehké snídani odplaváváme s Alli připravit tréning hloubek – včera to bylo při mocném vlnobití spíše survival, ale stejně nám nastavených maximálních hloubek dosáhli všichni až na jednoho…dnes již vše bylo o poznání lepší, a padly i nějaké osobáky u zkušenější části kurzantů.Videokoučinky přináší asi největší posuny ve výuce, kdy v klidu učebny ladíme techniku individuálních lidí, a představy posunů na další den, a opět s Alli vedeme výuku – časování, signalizace, nehody, barotraumata, vše okořeněné našimi bohatými zkušenostmi a Aleninou zásobou příběhů ze závodního freedivingu.
Já do toho vnáším naše poznatky z pole medicínského výzkumu, a společně ladíme posuny všech.

Toliko jak to zatím jde, snad něco řeknou fotky, a až bude rest day, který plánujeme na 7.11, napíšeme vám více informací…

Do té doby – kdyby ještě někdo chtěl dorazit na turnus č.2 : 18 – 30 listopadu, tak ho klidně vezmeme ! Máme ještě nějaké to místečno volné…protože všichni jsou ted tady, na kurzu č.1.

Tak ahoj, Evropo, dýchejte !
Martin a Alli z Bali


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT