Bali s Alli - 4 : The end of mission 1.

Bali s Alli - 4 : The end of mission 1.

15. 11. 2014 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

OKej, tak všechno nějak končí, ale dycky něco nového začíná…
A nám skončil první 14 ti denní turnus našeho podzimního freedive kempu na Bali. A skončil velkolepě – Freedive závodama – BALI ALLI MINICOMP.

O kompletu, ve shrnutí všeho, vevnitř…Tak v minulých třech reportech jsme vám nastínili, jak to tady chodí, a jak je dřeme z kůže a t p…a nyní bych to nějak rozvedl, v detailech, souhrnech, a konečném poděkování se zamyšlením na závěr…
Prostě můj styl.

V uplynulých dnech se toho událo opravdu velmi mnoho – například jsme podrtili kvalitně tréningy hloubek – všichni si vypsali před kurzem svoje cíle, a jich kompletně dosáhli, nezřídka se dostali hlouběji a dále, než si zpočátku mysleli – to je pro nás osobně největší odměna…Na konec celého prvního turnusu, jsme naplánovali s Alli Minicompetition, který se skládal z ranních STAtik, Dynamik, a končil odpoledními hloubkami – vím že se to v závodním freedivingu dělá trochu jinak, ale my jsme to takhle postavili schválně. Proč je nasnadě – nehodlali jsme asistovat u X blackoutů na vyhrocených DYN na konci – na hloubky se nahlašovaly časy již ráno.

Inu, a jak to probíhalo ?

Předně, největší úlet pro mě osobně jsou holky, který tu prostě dělaly časy, s nimiž by se na republice rozhodně neztratily. Myslete si co chcete, ale výsledek mluví za vše, a opět potvrzuje, že styly cvičení, fyziologie, pranayama techniky, dovedou lidi k výsledkům během týdne, nikoliv roku. Však pohleďte :

STA :
Míša Vlášková : 5:38 !
Deniska Vlková : 5:02 !
Miša Bonová : 3:36
Kača Schneider : 3:32


což si přiznejme, je pecka, ne ? Míša růžové rty, Deniska ani známky hypoxie… Začátečnice…nikoliv plavkyně. Inu…

U chlapíků byly STA poznamenány trochou nervozity, protože běžně dávali v tréninů časy kolem 5 ti minut ( vedl Jirka Navrátil s PB : 5:10) a samo, chalani, velké gule, chtěli se požvýkat – a výsledkem byla jedna samba v podání Jirky, takže první flek bral Pepa Král, který si udělal krásnejch 5:04, Jean Van 5:15 v tréningu, pro nemoc nenastoupil.

Ihned po STA následovaly DYNamiky, v našem poměrně malém 15m bazéně, nicméně výsledky opět pecka. Na to, že jsme DYNamiky vůbec netrénovali, a na jedné straně byly obrátky ztížené podvodními barovými stoličkami (punx, hehe) to opět kluci i holky dotáhli na neskutečný pecky.

DYN
Josef Král : 90m
Miša Vlášková : 90m
Miša Bonová : 90m
Jirka Navrátil : 75m
Deniska Vlková : 75m
atd atd…

Inu, opět jsme koukali s radostí, jak do toho dupou – byly to fakt parádní výkony, a den předtím jsme se na brífingu a při učení obrátek u barových stoliček tak nasmáli, jak já snad ještě nikdy. Díkys všem.

Následovala snídaně a blackout, na hodinku, a už tu byl Jukung (indonézská lodička) která nás s Alli odvezla a naházela do vody, a my připravili lana a bojky na závěrečné hloubky. Tady jsme schválně nechali studenty nahlásit svoje hloubky již ráno, abychom předešli „hrocení výkonů“ při vidině vítězství… : )

Na přípravné bojce probíhaly warm-upy, a na závodní bojce jsme spouštěli s Alli plato dle nahlášených hodnot všech kurzantů. Pro záznam dostal každý hodinky, z nichž jsme pak kontrolovali udaje, a ještě pro vizuelni kontrolu jsme chodili se studety pokaždé dolů.

Deniska opět skvěle. Nahlásila PB, dala PB. Míša Bonová, Pepa, Jirka, všichni si protáhli svoje PBčka, a stylem, že s rezervou – a kompletní partičku zavřela Míša hodnotou 38m. Safety nám dělal Jindra Soukal s přístrojem, videkoučing, fotodokumentaci, prostě jsme profi, jak AIDA : )


A spokojený, že vše dopadlo bez kompletního zrakvení, jsme odfrčeli na břeh, to celé spočítat, připravit diplomy a hlavní ceny, a celé to večer vyhlásit.

V 19h to vypuklo – víno, zpěv, ženy…a předání dvou hlavních cen, které byly : DALŠÍ AKCE S NÁMI KOMPLETNĚ ZADARMO !

Vyhráli za chlapy :

1. Místo : Pepa Král
2. Místo : David Šuška
3. Místo : Jiří Navrátil
4. Místo : Jean Van Coppenolle

A za ženy :

1. Místo : Míša Bonová
2. Místo : Deniska Vlková
3. Místo : Kaca Schneider

Miša Vlášková sice na body vyhrálaale nepočítala se do výsledků, dobroolně přenechala jako majitelka RELAX Bali resortu hlavní cenu Míše a Denisce – tady jsme pobyty v Chorvatsku rozdali dva.

Těším se na vás na léto !!

A tím jsme první turnus ukončili, vlastně ještě ne. Ještě jsme si těsně před odletem, dneska ráno, udělali perfektní freediving na Liberty wraku, což byla taková pomyslná tečka a super zážitek, na konci celého výletu a tréningu.A pár slov závěrem, jak to celé shrnout, popsat, a dokončit ?

Hm….mám vůbec něco psát ? Tak jo, jen něco…

Dynamika téhle skupiny byla nabíjející – vtípky, kámoši, kecačky, společný jídla, freediving, super ponory, šérování čehokoliv – to všechno mi připomnělo partu kámošů, a ne kurz freedivingu, takže já osobně beru toto jako akcičku, na níž jsme byli s rodinou, ne cizíma lidma co přijeli na kurz. Moc vám děkuji, neboť i vy jste dali mě hodně, nejen já vám – a Alli vám vzkazuje to samé. Prostě jste rostli s každým nádechem…

A doušky pro každého zvlášť ?

Jirko – nech někdy tu hlavu, ať trochu vypne, a prostě jen buď… Byls super a udělals tunu pokorků – a budu jen rád, když u toho zůstaneš a pujdeš dál a hloub…

Davide – démoni jsou věční, ale ne mocní… Nemaj sílu brát, když s nima nebudeš bojovat, začnou se nudit a pujdou pryč… Víš který zůstanou a budou tě užírat ? Ty který krmíš potravou…

Míšo – JES ! Per to tam, máš na víc a koukej se žvýknout (abych použil Káči slova : Nebuď sračka a žvejkni tam ty STAtiky ! : ) Jsi super plavec, a máš na uplně jiný hloubky. Jen tak dál !!!!

Pepo – pecka. Asi z mého pohledu největší zlepšení a teďka již jen ten Mouthfill doladit, a deep blue je tvoje. Sejdeme se, to bude ještě veliký. Kdykoliv během dne NEDEJCHAT !

Jeane – Baník PYčo ! 5: 15 Statika, je předzvěstí toho, že až s Alli doladíte ty kopy, čekájí tě velký věci… Dupej do toho !

Kačko – Jsem rád že zůstáváš a budeš s náma i nadále – ještě to tam rozjedeme… jsi bojovnice, a výsledky hovoří za vše. My se ještě potkáme…

Denisko – Jsi užasná. Silná při józe, perfektní při STAtikách, pecková pod vodou, a jen co to rozjedeme po hlavě – přijde neuvěřitelný posun dál, hloub, dolů, do Lagů…


Moc vám všem děkujeme. Moc.
Byli jste užasná parta.

A my s Alli vám děkujeme.

Martin Cheníček a Alena Konečná,
Bali.Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT