FII kurz 2015 - lednový reportík

FII kurz 2015 - lednový reportík

12. 1. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Opět jsme po nějaké době zavítali zpět do české republiky, a neuplynul ani měsíc a už máme za sebou několik kurzů – a hodně nových studentů.
Poslední kurz FII skončil včera, a já bych vám rád vydal pár fotek, a napsal pár slov, jako poděkování...
Vevnitř, více.Tak už je to takový náš mustr na víkend – v h v sobotu vždy začínáme na podještědském baráčku. Tentokráte nás bylo 11, a jeden opakovací student – Tom Nádr, který to potřebuje každých pár měsíců oživit, hehe.

Tentokráte jsem kladl větší důraz na dechové techniky, takže jsme hodně cvičili čtverec, a probírali krom vybavení, tréningu, časování, bezpečnosti i hlavně jak správně dýchat.

V odpolední session v bazéně jsem je opravdu podrtil. Žádné velké prostoje, jedem jedem jedem a oni se tipili o 1O6. Nakonec za odměnu odchod do jámy, a den utekl jako voda.Po večeři ještě zpět na učebnu, a doprobrat neděli, kdy budou na plánu STATIKY.
A spát ?

Mno, jak jsem je opustil, tak studenti načali flašku červenýho a jeli až do rána, lumpové. Jak je instruktor pryč, děcka mají pré : )

V neděli statiky, 9 : 00 ráno, a všichni jdeme na akci. Ted již to začíná být zajímavější, 3 minutky tam jsou, sice tentokráte ne u všech, ale to se časem poddá. Někteří jsou krásně růžovolící, i po 3 minutách, takže super, a možnost dalších posunů je tu značná.

Po Statikách je jdu drtit do Jámy. Zanořování, Zanořování, Zanořování, pozice hlavy, kopání, stále dokola...a nakonec, za odměnu, FREEdiving.

Super !Zpět na učebnu, a hurá na zbytek teorie. Máme toho ještě dost, lana, bojky, fauna, flora, fyzika, fyziologie, tělní dutiny, tlak, hloubka, převody, plánování ponorů...a nakonec, TEST.

A všichni v pohodě.

Po finální diskuzi o tréningových postupech, aplikovatelných na široukou škálu lidí, si nakonec v podvečer po dvou super dnech, dáváme nashledanou.

Ale je moc super, že s eneloučíme. Už teď mám od vás mnoho přihlášek na JOGU A FYZIO, a další lidé chtějí do Egypta na tréning...a takhle mě to opravdu baví – takhle, kdy vím, že to není sbohem a šáteček, ale kdy se budeme potkávat i nadále.

Jedno kde. Třeba tady ?
Ale brzy.
To mě moc moc baví.

DĚKUJEME s Mirkou za vaší přízeň, děkujeme, že jste si vybrali náš FII výukový systém, a že máte chuť se mnou a Mirkou potápět i nadále, a přidat hloubku našim životům.

Brzy naviděnou.

Díky moc !

Martin a Mirka
Pimp Your Life . cz

Fotogalerie by David Anderle - děkujeme !!!!


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT