POTÁPĚNÍ POD LEDEM - 21 - 22 ÚNOR

7. 2. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Je vám zima ?
Není ?
Bude !
Pozor pozor – přicházím k vám s dalším plánem, díky němuž si obohatíte svůj repertoár zážitků z jinosvěta o svět vzhůru nohama… Underwater murder vol 5 je vevnitř ! :)Chci pro tenhle víkend opět vytvořit možnost, jak udělat něco, na co bude člověk dlouho vzpomínat. Aneb – kolik z vás už vidělo nějaký film, jak se herec, marně se snažící probourat zamrzlou hladinou, bušící do ledu, bojující o poslední dech, zkouší najít nějakej ten otvor aby naposledy vydechl a sklouzl do temných hlubin ? Kecy, jsou to prostě kecy, který hollywood dramaticky naimplementoval do hlav obyčejných komzumentů, a je to věc, kterou hodlám změnit.

Pod vodní hladinou, pokrytou ledem, je totiž uplně jinak.  Nejsi v žádné panice. Koukáš na strukturu ledu a honíš stříbrný bublinky vzduchu tu vlevo, tu v pravo. Stojíš hlavou dolů a kloužeš se vzrůru nohama. Realita se převrátí a ty jsi na jiné planetě, v jiném prostředí, a přesto podivně doma. Kolem tebe probruslí bruslař a za ním se víří částečky ledu. Šálí tě zrak, nebo ne ? Bublinky od něj stoupají dolů, ne nahoru. Otočíš se a opět jsi …asi…ve správné poloze vůči..čemu ? Vždyť máš strop nad hlavou… Tak chytneš to lano, které vede kolem, a ono tě zpět přivede do světa, ve kterým můžeš žít. Na chvilku sis udělal výlet jinam. A nepotřeboval jsi k tomu nic, jen jsi se NADECHL…

 

Ale jak o tom mužu psát. To nejde. Měl bys proto zajet, a zažít si to. A proto jsem pro vás přichystal akci.

S Frantou jsme pro vás na sobotu, 21. února, na 13h připravili v Miličínském lomu akci. POTÁPĚNÍ POD LEDEM...

Už to děláme po několikáté. Vyřežeme pro vás 3 díry, cca 2 m na 2 m na stranách trojůhelníka o velikosti tak 20 na 30 na 3O metrů. Všechny díry vyvážeme jistícíma lanama, šrouby do ledu a lana poskytne Franta a stejně tak i svoje scuba nádobíčko jakožto safety potápěč. Sud s dřevem na ohřátí jsme plánovali každej rok, ale nakonec to nikdy nezvládneme. :)


Na vás je pak přijet, tak na tu 13h. Když nebudeme s něčím hotoví, aspn nám pomůžete, haha.

Nutné je si sebou vzít – NEOPREN, nejlépe dvoje ponožky, rukavice, brejle, ploutve. šnorchl netřeba. Nejlépe by bylo, vzít si sebou i úvazek s karábkou, aby se dalo cvaknout na lano, pro jištěnjí pod ledem. My to teda nepoužíváme, ale pokud si někdo nebude jistý, a tohle mu psychicky pomůže, tak doporučujem.

A pak už může akce vypuknout. Už jsem to dělal několikrát, a tak vám mohu dát pár dobrých rad.

- Zalepte si neopren - není nic děsnějšího, než pramínek ledové vody, který ti stéká podél podpaží směrem mezi hýždě.:)
- Horkej kondicionér - pro ty z vás, co musej zalejvat neopren kondákem, doporučuju si ho ohřát na výdechem topení v autě. Oblékání je pak o něco…méně bolestivé.
- horkej čaj – Po akci je jasná výhra !
- kobereček na zem na převlékání - skoro bych řekl…nutnost.

Časový plán je tak nějak–pro zimomřivý cca 30 minut ve vodě, až tak do 1h – zkusil jsem oboje, a do hodiny se to fakt dá.. Pro lidi, co tam budou poprvý, samozřejmě uděláme při vašem prvním ponoru pod ledem doprovod  kolem lana, pro lepší psychickou kondici : ) Jedlo lano vyvážeme i do hloubky, takže si mužete zkusit i to dno…pokud bude svítit, je pohled na díry v ledu a kužely světla ze dna prostě k nezaplacení…

Až akce skončí – myšleno akce pod ledem – navazuje průběžně další akce – SAUNA A MARINGOTKA !


V Plané,kousek od místa, kde žiju v lese, máme luksusně socialisticky-autentickou saunu a řeku, která nezamrzá. Takže po vymrznutí pod ledem nás bude čekat přesun do sauny. A poté přesun ke mě do lesa do Magicgotky, kde dáme večer se svařákem, ohněm, promítáním freedive videí a přespání.

V neděli dopoledne rozjezd dom, jak kdo chce. Možnost je bazén v Táboře ( 40,-kč, možnost je  jet s námi do Písku na stěnu…atd atd.

CO je nutné sebou, pokud chcete bydlet v lese ? Spacák a károška a flaška červenýho s hrníčkem. A do sauny ručník. A to je vše. O ostatní se postarám…

MUŽETE PŘIJET JEN I NA PODÍVÁNÍ A PSYCHIKOU PODPORU !! BUDETE HODNĚ VÍTÁNÍ !

––––––––––-

Tááák, to je asik vše. Takže shrnuto, podtrženo :
SOBOTA, 21.2., VE 13 H – Miličín underwater murder !Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT