Freediving kurz v Liberci – well done !

Freediving kurz v Liberci – well done !

8. 3. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak ahoj komunito, máme dalších nových 10 freediverů – právě jsme ukončili již letos třetí kurz freedivingu v Liberci.

Jak bylo – stručně, rychle, a hlavně na fotkách a brzy na videu, vevnitř. . .Tak se občas studentů ptám, proč se vlastně přihlásili do kurzu freedivngu, protože mě opravdu zajímá, co je k tomu vede – a mnoho lidí se mě i ptá, jací lidé se vlastně k nám na kurzy hlásí.
A mnoho z vás, poslední dobou, se rekrutuje z řad Scuba diverů, které dle vlastních slov již více nebaví tahat sebou to všechno vybavení všude po světě…
A nejinak tomu bylo i tentokrát, a na dotaz kdo již dělal Scuba, se zvedla většina rukou. A o tom to je ! dělat potápění bez vybavení, jen na vlastní nádech, je pro mě…a teď i pro vás, takové čistější… PROSTĚ FREEDIVING.

U nás v Liberci máme nově tři pokoje k ubytování, takže jsme naší učebnu rozšířili o poměrně luksusní možnost jak přespat 1O metrů od učebny, kterou jsme vytvořili ve stejném domečku, samozřejmě. Takže se ty naše kurzy stávají stále vychytanějšími stran zázemí. A to my rádi, služby pro vás jsou naše vizitka.Opět se sešla zajímavá partička lidí, a opět jsem jako instruktor slyšel : „Jako Martine, 3 minuty zadržet dech…ani náhodou!“ nebo „Kouřím jak fabrika na koks..“ a podobně. Na tyhle poznámky již nereaguji jinak, než s úsměvem a vědomím, že 19 lidí z 20 ti dá 3 minuty i když maj predispozice spíše k šachům.

Tahle skupina taková ale nebyla. Již při teorii a pak i v bazéně nakonec bylo vidět, že na to fyzicky bez problému mají – a tentokráte i uši u lidí fungovaly poměrně dobře. Již při první části drilu v bazéně se všichni hodně rychle zlepšovali, a po prvním dni který jsme zakončili ve 22h :) byli studenti spokojení…a já s nimi také !V neděli již byly na programu (mimo opět množství teorie) závodní STAtiky. Mno, ty já rád, protože tam je euforie (i z hypoxie, hehe) po dosažení 3 minut STAtik (maximální limity kurzu) z lidí jasně patrná. Odchod do Jámy na libereckém hlubokém 8,5m bazéně, a trénování kopání proti dnu, plavání vzdáleností, čtverců, tréningu okolo lana již bylo jen takovým dortíčkem na talíři tohoto víkendu. A všichni měli výkony a techniku opravdu hodně dobrou.
Pak jen již teorie, tréningy, Frentzel vyrovnávání, fauna, lokální podmínky, enviroment, a napsat testík. A den utekl…jako ta voda.Další kurz je za námi. Opět vám musím poděkovat, protože tenhle čas trávení víkendů zdá se mi býti tím pravým ořechovým pro obě strany – já vám dávám to nejlepší ze sebe, entuziasmus, nadšení, a chuť rozšířit naší komunitu, a vy mě dáváte svůj volný víkend, čehož si velice vážím a za což děkuji…

Víkend je pryč. Ale mnoho toho je před námi. Právě jsem vás všechny certifikoval, a posílám vám kartičky, diplomy, a možnosti se s námi potápět dál, jakožto s plnohodnotnými a hlavně opravdu připravenými freedivery.
Tak co, nespácháme společně něco ?

A máme toho plný léto …JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJEME.

I za fotky : DavidoviMartin Cheníček a Mirka Pytlounová

Freediving Instructors International
PimpYourLife.cz academy


Level I instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile
: +420 777 266 305 (czech tel.number)
Mirka phone : +420 602 626 184 (czech tel.number)


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT