BĚHACÍ KEMP - VYPRODÁNO ! :(

BĚHACÍ KEMP - VYPRODÁNO ! :(

17. 3. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

23.3. 2015 ráno, 08:00 : AKTUÁLNÍ STAV : VYPRODÁNO.

BĚHÁTE ?
Každý dneska běhá..nebo to aspoň zkouší.
Běh…je nejstarší sportovní aktivita.
Běhali jsme odjakživa, běh je součástí našeho vývoje a běhat je prostě být člověkem.

Přesto…statistiky hovoří jasně. 60 procent běžců se zraní. Kolena, kyčle, bedra, šlachy, záněty okostice, fascie a běh je řazen jako vysoce rizikový sport. COŽE ?!?

Běhám již roky.
Půlmaraton za 1:15, týdně běhám okolo 100km, běhám kvůli tréningu na freediving...
Prošel jsem si vším – chybami, různou obuví, běháním naboso, a opět jsem se do běhání vrhnul a studoval, měnil techniky, konzultoval vše se svými přáteli s řad ultramaratonců, fyzioterapeutů.

Pokud chcete zlepšit svoje běhání, udělat ho lehčím, efektivnějším, vyvarovat se rizikům zranění, a opravit si svou techniku, otvíráme pro vás běhací kemp. Třídenní záležitost, která vám změní přístup a náhled na tohle nejrozšířenější sportovní odvětví.

Jak běhat s radostí – a bez zranění – a s lehkostí ?
Jestli chcete – je tu pro vás možnost.

Martin.


K běhání jsem se dostal před mnoha roky, jako k tréningové přípravě na kolo…jenže jak už to u mě bývá, každý sport, který začnu dělat víc než 2x týdně, se mi začne stávat obsesí, a já začnu zjišťovat, kde jsou mé limity, výživové, tréninkové, časové, tělesné…a po roce jsem v běhu již zaháčkován a běhám pro vlastní běhání.

Přichází po roce problémy s kolenem, konkrétně se šlachami. Zjištuji, ladím a sbírám poznatky u všech co jsou se mnou ochotní komunikovat. Včetně Dannyho D. a Ritche Rolla, na jejichž principech následující roky stavím svůj tréninkový plán.

Výsledky jsou neuvěřitelné.

Z běhání se mi stává zábava, která mě nabíjí energií, nebere mi nic a dává mnoho radosti.

Běh je magie.
Běh je ale i věda.
Ale běh musí být lehkost.

Protože slýchám v dnešní době neustále : běhá tamten, tuhleten, tamta, běhá paní od nás z kanclu, a protože vídám na svých běhacích výletech mnoho lidí, jak proti mně dusají, skáčou, kroutí se, a všichni v obličejích vepsán výraz utrpení…proto jsem se rozhodl těm z vás, kteří chtějí, pomoci najít tu lehkost a radost...v běhání bez zranění a úsilí.

Chtěl bych vám přinést možnost se posunout.
Ať již jste začátečník, nebo již běháte – tady je program třech dní zaměřených na přinesení lehkosti vašemu běhu.

  • DATUM :
  • 22,23,24 KVĚTEN 2015
  • KDE :
  • OSEČNÁ u Liberce.

(foto : trailbusters kamarádi)

PROGRAM :

Neděste se, že vás budu nutit do 10-20 km běhů ! Nikoliv. Nicméně potřebuji, aby jste byli schopni uběhnout 3 – 5 km, a je jedno, jakoukoliv rychostí. Prostě aby jste si již zkusili aspoň občas, běžet.

Denně naběháme dohromady okolo 10km, v několika session. Budeme probírat práci s těžištěm, techniku došlapu, srovnání kyčlí, kolen, pánve, beder, uvolnění v celém pohybovém aparátu.
Natočíme vás na video, budeme vás opravovat a neustálým opakování vést k lepšímu postoji, kroku, orientaci, pochopení svého těla.

Budeme dělat doplňkové sporty, vedoucí k posílení celého pohybového aparátu. Slackline, joga, rehabilitační cviky, protahování, duševní příprava, filozofie běhání, sestavování jídelníčku, obuv, běhání a nemoc, běhání pro radost, příprava na závody…to je jen lehký výčet toho, k čemu se tento prodloužený víkend dostaneme.

Probereme prevenci úrazů, běhání z kopce, do kopce, kadenci.
Vezmeme to kompletně, s ohledem na širokou škálu lidí, i s ohledem na konkrétního člověka.VEZMU TO PROSTĚ KOMPLETNĚ, POCTIVĚ....A S ENTHUSIASMEM MĚ VLASTNÍM.


Chtěl bych aby jste mohli běhat a žít život ve zvuku vlastních kroků, jak dlouho budete chtít. To je to, co vám chci předat, a těch 60 procent zranění při běhání, je můj motor – proto tento kemp otvírám.

Kemp opět uděláme u nás v Osečné, protože tady je v podještědí ten nejúžasnější terén nabízející víc, než jsem kdy po světě viděl. Toto je země zaslíbená, tento kraj je pro běhání jako stvořený. Borovicové lesy, planiny, písek, cesty a stezky, které objevuji hodiny každý den – zde vás chci učit.

Bydlení není problém – je možnost domluvit chatičky v areálu školy. Jídlo lze nakoupit, a večer budeme společně grilovat, oheň a povídání...

(foto : trailbusters kamarádi)

Tak to je na úvod vše.
Proč toto dělám, jsem vám asi již napsal. Dělám to i z toho důvodu, že se mě mnoho lidí na běhání ptá : „Martine, jak to že…Martine, co když bych…“ a já bych chtěl všem odpovědět tou jedinou formou, jakou uznávám – praxí kloubící se s teorií, a osobním přístupem z očí do očí.

Takže pokud máte chuť, běhat správně, nebo si jen rozšířit obzory, a nebo si jen s naší partičkou podobně smýšlejících lidí zaběhat a zacvičit, pište.
Přihlášky prosím zasílejte na email : seven20@volny.cz


Cena včetně ubytování a transferů : 3000,-

22,23,24 květen.
Osečná.


Martin Cheníček
Freediving Instructors International
PimpYourLife.cz academy


Level I instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile
: +420 777 266 305 (czech tel.number)
Mirka phone : +420 602 626 184 (czech tel.number)

(foto : trailbusters kamarádi)


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT