YOGA S UAX

YOGA S UAX

3. 6. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Jak to celé začalo ?
Scéna : Afrika.
Bazén, statiky. Arabácí kroutěj třetí minutu…

Na protější straně bazénu jdou dva chlapíci, a koukaj jak se tam kucí kuvajtský topěj.

Héééj hele, mluvííš česky káámo ?“

Jasně
!“ Odpovídá David.


„Ty voe, to chceme taky, to vypadá dobře !“


A tak začalo celý tohle kamarádství, který vyústilo ve scénu 2 :
…Sedím v autě, a drncám po dálnici směrem na moravskoslovenské hranice.
Za klukama z UAX a spol, pokračovat v učení a zábavě….Kluci mi volali, asi před dvěma týdny, ať se koukám sebrat, a odjet jim vysvětlit to fyzio a jogu, dechové techniky a základy kalisteniky, k nim na Moravu. „Nemám FAKT čas, povídám, „prostě mám plný víkendy až do 2O16…“
„Tak přijeď v tejdnu ! Lidi budou…“

A tak sedím v autě a jedu. A fakt se těším…

Na místo dorážím na minutu přesně, je 19h a jsem odnavigován Radkem (UAX boss) k němu domů. Teda, už jsem u pár desítek lidí bydlel, ale víš co ? Tohle je prostě byt kterej bych mohl…asi nejvíc.
Kontejner, jedna místnost, neskutečná expozice a jak východ, tak západ slunce…Je  tu i návštěva, tak se poznáváme a hned otvíráme lahvinku růžového a v družném rozhovoru o módě, trendech, životě, seberozvoji a dalších mechanismech dělajících z nás ty, kterými jsme, utíká večer ve velké pohodě…

Přespávám v dodávce, jak je mým zvykem a ráno již zdravíme slunce na nádherné terase, kde bych mohl strávit zbytek života.

Pak už se balíme a jedeme k Honzovi, u nějž se má celá akce odehrát. Honzík bydlí v dalším místě, ve kterém na tebe dýchá fakt krásný atmosféra…užasný místo na cvičení, rybník s KOI kapry, všude modřín, a partička 7mi lidí, co si vzali dovolenou, abychom mohli strávit nějaký čas dohromady.Jóga jako vždy. Vysvětlení důležitost dechu, jeho roli v metabolických procesech, čištění organismu, zásadotvorných mechanismech a pak již jedeme polohy, opravujeme, cvičíme, padáme, snažíme se aby byl náš dech slyšet…

Přichází oběd a Honza vaří takovou dobrotu, že kdyby tu byl Polhreich a měl to vochutnat, zahodil by zástěru a začal šlapat do jiného byznysu. Prostě TOP.
V odpoledních hodinách se přivostřuje, a celé akce vyvrcholila CORE, a klikováním, což už bylo v tom vedru docela dost : )
Ale byli stateční.
Po siestě ještě následovala skoro tříhodinová debata a přednáška o jídle, která se protáhla v diskuzi o tendencích moderní společnosti, trendech, byznysu, holkách, klukách, životě a pohodě, kterou všichni hledáme.

I proto jsme se sešli.Noční párty se taky vydařila. Víno teklo proudem, mega sklenice obrovských oliv se postupně vyprazdňovala a když udeřila půlnoc, řekli jsme si : Zejtra v 6:00 jdem zdravit slunce ! a odebrali jsme se do svých spacích míst.

Druhý den fakt s úderem 6:00 ráno stojíme na karimatkách, a cvičíme. Neskutečná pecka.

Nakonec odjíždím s Radkem do jeho továrny UAX, kde vytváříme velký plány a super se bavíme, děláme blbosti a plánujeme další akce…protože tohle nebylo naposled, ani náhodou.Scéna 3 :

A sedím opět v autě, brněnská dálnice v rytmu techna mlátí do podvozku mého obytňáku, a já se řítím v rychém pruhu směrem další akce. Se super pocitem v sobě…protože…tahle partička lidí mě obrovsky bavila. Žijí stejně jako my, potkávají se, grilují, blbnou dohromady, cestují, prostě žijí ten život tak, aby až se v důchoďáku sejdou, řeknou si : „Stálo to za to, co ?“ A tohle mám fakt rád, u kohokoliv.

Bylo mi s váma dobře.
A brzy, naviděnou.

Děkuji, moc, protože jste mi dali hodně.

Díky.

Martin
FREEDIVING INSTRUCTORS INTERNATIONAL
  P I M P Y O U R L I F E  A C A D E M YMartin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT