VIR 2015 - Skills session - první ponory za námi.

VIR 2015 - Skills session - první ponory za námi.

23. 6. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

VIR – první tréninky za námi.
Tak jsme na VIRu s prvními 8 mi studenty…a trochu je toho za námi.Tak kratičký report s pár fotkami, dokreslujícími atmosféru tady u nás, na Freedive skills session…
Uvnitř, u nás, na PimpYourLife.czInu, co říkat. Vrhli jsme se do toho po hlavě, a není čas ztrácet čas…
Takže první den je ještě necháváme ráno bez Statik, ale o to víc se věnujme suchému tréningu. Na všech mých kurzech pladu ten největší důraz na správné vyrovnávání, (samozřejmě safety first) protože to mi přijde, že je ejdiný limit tohoto sportu – nevyrovnáváš, nepotápíš. Takže to, co si vždy nejvíce přeji, je aby všichni, všichni uměli Frentzela, a na této cestě se snazím celý kurz jet.Naštěstí jsem jeden z těch, co dřív neuměl, a nyní umím, a prošel jsem si celou tou trnitou cestou i přes milion vyšetření, a pochopení principů, aplikování praktik z mého 13ti letého cvičení pranayamy, a dalších především fyziologických znalostí. A daří se.

Martin a Lenka, kteří na kurzu před 4 mi měsíci nebyli schopni zanořit hlavu udělali obrovský kus práce, pěkně doma, v ČR. Prví den, rozpotápění se, a druhý den už tam oba dva dávají 17m hloubky. A to prosím, nemohli vyrovnat VŮBEC, před pár měsíci. Prostě TOP. Radim, další podobně postižený člověk, a mohli by jsme pokračovat.
Mám z nich tedy již po těhle dvou dnech obrovskou radost.Včera jsme tedy už udělali opravdu pěkné hloubky, na rozpotápění jsme měli dva systémy ( 17 a 23m) a všichni opakovaně dosáhli maximálek, bez CBS GONE problémů. Pecka. Teším se na dnešek, a další dny, kam je dostaneme.
Inu, voda byla klidná, mě zastavila policie na moři, což byla docela komedie, protože jsem ještě od policie na moři zastavován nebyl. Uffff….ale prošel jsem, a to jsem u sebe ani neměl papíry. Zapoměl. Mno jo, no.
Ufff.

A dneska ráno byly statiky. Někteří již první „statikový den“ udělali PBčka, opět se mi vyplácí všechny ty suché tréningy se studenty na roztažení kapacity plic, uvolnění hrudníku, reverzibility, atd…zlobíme ty receptory, a oni pak dají pokoj, stručně řečeno…a časy jsdou dál, s menším vnímáním míry námahy. Tak tudy, dle mě, vede cesta.Inu to je pro dnešek asi vše. Dnes nás ještě čekají negativky, a odpoledne zase ( jako včera) porce HC tréningu – posilovačka středu, kliky, běh, a nakonec uvolnovací joga, plus dneska bych rád, aby zkusili apneawalking. Prostě SKILLS SESSION BRÁCHO !

Tak já se loučím. Nezapomente sledovat naše nepravidelné reporty z VIRského léta. Máme před sebou dalších 4O lidí…takže bude nekonečná legranda, dokud se léto nerozloučí.

FREEDIVE – WAY OF LIFE.
S námi, a vámi.

Martin A Mirka,

FREEDIVING INSTRUCTORS INTERNATIONAL
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY :
1 : cesta sem na VIR
2 : a jsme kompletníMartin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT