VIR 2015 - Level 1 - well done !

VIR 2015 - Level 1 - well done !

11. 7. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tááák, VIR, LEVEL 1 freediver – open water je za námi…
Jedeme tu pěkně v plném plynu…a tak trocha slov, vevnitř, v reportíku s fotogalerií…Dobře, tedy v minulém reportu jsme se rozloučili s klukama, co sem přijeli na SKills session. Škoda byla, nebo spíš klasika, že jen co odjeli, popojel jsem člunem o 3OO metrů jinam a tam je 50+ hloubka, protože mi nestačilo lano od kotvy..ale příště !

Dobře teda, předtím než dorazili, jsem dělal kapitánské zkoušky v Zadaru, protože moje české již nedostačují tomu, co bych chtěl řídit – parníky, ne, co asi : )
Takže jsem si udělal rychlokurz, což spočívalo v pokecání s kapitánama, a pak prej mám přijet na zkoušky. Učebnice nemají, mapy mi nepujčí. Pecka. Otázek prej bude asi 5O, z navigace, signalizací, triangulací, takeláže, denních světel, označení, lan, bojí, radiokomunikace, a asi 3O ti dalších témat…
No dobře.
Trávím noc na internetu, a učím se a učím..

Potkávám tu např při věhu…Tandlise. Co tady kruci dělá ? 

Chceš najít známe…jeď do ciziny.
: )

Tak jo, zkoušky jsem udělal, pohoda a pak již večer a druhý den ráno, přijíždí další lidičkové. Je jich nakonec 6. Zajímavá konverzace byla s Honzou…který vůbec přijet neměl, ale volá mi v sobotu, že četl článek na Idnes, a že by chtěl…FREEDIVING. Že vidí souhru pohledů na život…

Dále dorazili Ivetka a Jarek, rodiče od kamaráda z Horsefeathers Vojena, krásným vyvoněným T4 multivanem, Petra z kurzu v říjnu 2014 a Židos s Alicí, takže nás bylo 6.Začali jsme již v sobotu, protože chci vždy vidět, jak jsou noví studenti na tom, takže jsem je vzal na šnorchlovačku – a bylo to peklo : ) Zanořování, uši, stress, vše pekelné, mno, vyhnal jsem je z voy a šup na učebnu.

Levely jedna začínají vždy hodně teorií…lidi získávají rozhled a převahu nad prostředím nejen praktickými cvičeními, ale i získáváním teoretických povědomí o tom, co se jim v těle děje, jak se pod vodou cítí, atd atd…Takže každý den jedničkového kurzu střídáme vše, pěkně intenzivně. Ráno joga, pak Statiky, pak pauzička, odjezd na hloubky, po hloubkách videokoučink, a teorie až do večera – prostě dril : )

Ale nemyslete, že jsme si to neužívali. Grilování, vejlet do Zadaru na mořské varhany, srandy plno a zážitků pod vodou ještě víc.

Ivetka potápí, Jarek se neustále posouval, Alice dávala nejlepší statiky ze všech, Petra byla neuvěřitelně dobrá na hloubkách, a Honzík s prstem v nose statiky s ružovými rtíky 3 minutky.Na hloubkách jsme ladili opět vše. Ručkování, neustále tréningy zaměřené na pěknou hydrodynamickou pozici, sestupové rychosti, dokonce zkusili i Variabilku. Petra na to, že má 4 měsíce po plastice vazu, tak každý den kopala s přehledem o 5m níže, až na poslední den dala -35metrů, což je na nováčka a malé ploutve, neuvěřitelné.
Holka, máš před sebou velký možnosti. Pojd do toho.

I při simulacích problémů pod vodou, byli naprosto top...safety, backup safety, simulace nemožnosti sestoupit na safety, vše jsme projeli. Byli jste fakt super !Jarek se zlepšil na dvojnásobek statik, Ivetka super stabilní výkony, Ali taky, Petr trochu bojoval, nebo spíš dost, se zahleněním...
Ale to tak prostě je.

A přišel poslední den.

A výkony při něm?


Petra -35m. Jarek, Yveta, - 11m, Židos čisté equlizace - 16m, Alice top Statiku, atd...na to jak byli unavení ?
JES !Večer jsme udělali pořádnou párty, slíbili si přátelství až za dno, a dopili zásoby lahodných moků…a šli si naposledy lehnout. Další den byl sobota, a začali přijíždět další lidičkové, na kurz level 2, který navazoval na level 1.Například Petr a Alice tu zůstali.

Mno, víte co, možná si myslíte, že je to pořád stejné…
Možná vás to nebaví číst.
Ale víte co ? Máte pravdu, je to pořád stejné.
JE TO POŘÁD STEJNĚ SKVĚLÉ.
Vy jste, my se snažíme, aby jste se u nás cítili jako doma, a aby jste si odsud odvezli nejen nějaké pěkné číslo, ale hlavně chuť.
Chut se posouvat, v těle i v hlavě.
Chuť žít.
Snad jsme vám jí přidali.

My moc díkys !
A brzy naviděnou, třeba na joze.


Skoro se mi nechce zakončit ani tenhle článek. Protože…se mi to s váma nechce zakončit. Tak ho nezakončím.
Nechám poslední větu rozepsanou, aby...
Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT