Joga v Chorvatsku a osobní posuny

Joga v Chorvatsku a osobní posuny

25. 7. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Joga v chorvatsku, říkáte  ?
Mno, měli jsme takovej nápad, aby sem přijeli kamarádi na aktivní dovolenku, kdy budeme cvičit, potápět taky, ale hlavně cvičit, a kdy bude i přes den trochu volno pro normální rodinný život, ne jen samé zadrždechování a us army dril…

A ?
Povedlo se.
Skupinka lidí co tu s námi byla, čítala opět 8 lidí a dvě dětičky. Někteří byli již u nás na joze, a někteří ne, takže se to muselo udělat trochu „pro začátečníky“ i pro pokročilé, ale to je jen výzva má, jakožto instruktora.
Měli jsme mnoho plánů co s vámi dělat, a všechny jsme si je odškrtali.

Třeba POZDRAV SLUNCI.

Víte jak se cvičí správně Pozdrav slunci ?
Ráno vstanete, před východem slunce, vyjedete na nejvyšší kopec, a jdete pozdravit slunce. To je Pozdrav slunci.Ten den musel být uplný, takže i západ slunce v Zadaru, na pláži, při varhanech…a opět pozdrav slunce.Součástí tohoto týden byly čtyři dvouhodinovky přednášek o výživě, metabolismu, krvi, dýchání, oběhové, trávicí, nervové, cévní soustavě, a samozřejmě mediálních mýtech a potravinách. Každý den jsme pak zakončovali brutální cvičbou, především CORE, a powerjogu, což v tom počasí, které bylo, byla opravdu výzva – 30 stp every day.

Mno, večer posezeníčko, lidi ani nemohli zvednout půllitry, jak píšu, dovolená.V uterý také dorazili Míra s Jančou, pro které jsme v „odpočinkových“ odpoledních hodinách dělali tréningy freedivingu, na hloubkách. Tady jsme ladili především equalizace, a u Míry jsme se snažili předat mu další možnosti systémů FII, aby je naimplementoval do toho, co se mu hodí pro jeho již velmi pokročilý freediving. Proč ne.A my s Mirly ? Ladili jsme svoje hloubky, konečně jsme opravdu snad po 2 letech, co učíme, taky potápěli pro sebe. Nyní to tu již máme tak zmáklé, že 4 minuty od břehu na člunu máme 6O+ hloubku, a to se to pak padá, jedna báseň. Já se již vrhl kompletně na monoploutev, a protože mi Čunis prodal svou krásnou skoro nejetou, a ona mi sedí jak přibitá, protože máme stejný platfus, posouvám to s tímhle náčiním dolů po pětimetrech každý den.Výstupové rychlosti i sestupové rychlosti mám přes 1m/s, takže moje 50 ti metrové ponory byly např během jedné session 1:26, 1:28, 1:29, prostě spousta času to rozjet – v pohybu mám již naměřeno skoro 4 minuty. Takže se těším, kam se tohle propadá. A hlavně – tohle děsně baví.

A Mirly ?
Nejdřív první den vyrovnala svůj PB (znovu připomínám, že jsme naposledy trénovali loni v…počkej…vlastně nikdy. Mirly od dob, co začala potápět, vlastně netrénuje jinak, než že chodí s kamerou dolů a natáčí studenty. A přesto…dnes…naprosto růžovoučká, 27 metrů…a nic, prst v nose.

-27m, new PBTakže tímto bych to zakončil. Prostě nejen vy s námi, ale i my s vámi jsme se posunuli. Dolů, hloub, dál…prostě dopředu.

Za to my děkujeme. Nyní tu ještě týden zůstaneme. Já jsem tu od 18června, a stále se mi tu líbí… A pak se vydáme na chvilinku do ČR – já jen na otočku. Protože je třeba doladit Bali, udělat párty pro lidi v lese, a za 1O dní už být zase na cestě zpět, sem na VIR, na další měsíc kurzů tady.

Díky, že se k nám hlásíte.
Díky že máte tu chuť, s námi jezdit a topit a žít.

Slibujeme, že budeme stále aktivní. Plánujeme mnohé.
Brzy naviděnou, celé moje freediverská komunito !!!

Martin a Mirlik,
VIR, Croatia, 2015


Všechny články z CHorvatska :

1 : cesta sem na VIR
2 : a jsme kompletní
3 : první ponory za námi
Skills session
LEvel 1
Level 2
Video jak to vidí student
Video jak to vidí instruktor

To jsem toho zase napsal, co ? :)


Martin Cheníček
Freediving Instructors International
PimpYourLife.cz academy

Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile
: +420 777 266 305 (czech tel.number)
Mirka phone : +420 602 626 184 (czech tel.number)


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT