KONEC....a nový začátek.

KONEC....a nový začátek.

10. 9. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček
Dobře. Léto je definitivně pryč.

Trocha těch kapek deště…léto, kams zmizelo ?
Jedna část roku se uzavírá, a na mě je, abych jí uzavřel. Byli jsme čtvrt roku v Chorvatsku.
Jak bylo, co bude ?
Uvnitř u nás, více.Je to druhá, vlastně třetí sezona, co učíme u nás v Chorvatsku na domečkách, a je září, odjeli jsme v červnu, je konec léta…a je to tady.
Muj poslední turnus, můj poslední report, a co bude a bylo je tu a teď.


Poslední turnus…samí klucí, opět Level 2 freediver, takže jak se bezpečně potápět do hloubek do 4O metrů. Tak zní filozofie a promo kurzu, ale nebyli bychom to my, kdybychom nedali mnohem víc, než v rámci výuky požadováno jest.
Poslední turnus…unava ?
Po těch 10 ti týdech ? Hm.

Ani náhodou, ne s touhle partou kluků co tu byli. Proč ?

Protože, když se sejde parta složená jen z chlapů, mají hlášky tendenci gradovat, nevyhýbáme se explicitním výrazům, věty obsahující aspoň jedno neslušné slovo jsou na denním pořádku – a hlasitost kutnohorského smích je na stupnici 1O, faktor pařby 5.
A hlavně, SLOVENŠTINA.
Tu řeč prostě miluju, a jedeme si tu v ní fakt neustále.

Například, po zkaženém safety na hloubkách…ticho na bojce, kluci čekají, jakej bude feedback. Seřvat je v češtine, to může každej, ale to budu muset vytáhnout „sendvičovou metodu“ ( dobrý feedback- pak tam vložit ten špatný- a pak zase dobrý). A nebo máš možnost vytáhnout cizí řeč, a v ní můžeš nadávat jak chceš.

A ty vytáhneš.
Slovenštinu.
A už to ta padá.

„Chalani, prepačte, ale čo to tu vytváráte za chujoviny ? To sa nědá na toto pozerať, vy ste banda takých somárov, lebo já vám povedal….ale nič, urobme to znovu, ale kým to těraz nebuďe perfektné, tak tu certifikáciu tady nědostaně nikto, rozumietě ma, takto bysom s vámi něchcel potápať, ani…ani…ani za tu pi*u.“

Muhahahá… a takhle to šlo celý ten kurz.Legrace jsme si užili plno, to musí bát, ale já sem zase docela přísný inštruktor, takže když se přeplo do modu : „potápíme – učíme – přednášíme“, tak šly žerty stranou, a kluci seděli a poslouchali, jak kdyby jim bylo 7 let. Taky díky tomu bylo možné dělat tolik blbin, protože když šlo o vodu a výcvik, byli všici perfektní studenti.

Za to moc díky.


Tentokráte jsme tři dny chodili na menší hloubky, do 30 ti metrů, a pilovali jsme neustále zanořování, profily ponorů a streamlining – neustále, dokola, do zblbnutí. Ty jo, dril se opět vyplatil, a nakonec to tam padalo fakt na krásu. Asi největší radost byla z rozchotených uší Toma Lepky, kterej nakonec vykopnul 18m, a to na kurz jel s tím, že NIC. Vzhledem k tomu, že jedeme za měsíc Egypt, mám z tohoto velkou radost…a i když jsme si věřil, že to dáme, neboť systém výuky u ocánu co mám, dovede k equalizacím vlastně každého - stejně cítím úlevu. A Gratulaci Tomovi.

Tohle léto bylo vůbec magické. Koukám na to, a těch lidí co se mi tu vystřídalo, bylo fakt něuvěřitelné. Všem vám moc děkuju, že jste se rozhodli strávit část léta s námi, tady, na VIRu, u nás doma ještě ke všemu, prostě vy-tady-s-námi.

Bylo vás za to léto 60 lidí. 60 !

Trochu jsem se toho bál, abych vše zvládl odučit…a nezbláznil se z toho, ale šlo to až neuvěřitelně v klidu. Vám všem, co jste tu byli, děkujeme s Mirkou za to, že jste byli milí, vstřícní, že jste věděli kdy je třeba přiložit ruku k dílu, děkuju za poslední měcí co jsem tu byl sám a vy jste mi pomáhali (třeba nakoupit jídlo) a v neposlední řadě i za to, že jste se u nás chovali, jako by jste byli doma. Protože jste byli u nás doma.Vrátím se k poslednímu turnusu. Klucí, bolí mě břicho když si vzpomenu na všechny ty hlášky. Video kde jste dostali kartáč, jste viděli. Ale nebylo to třeba. Když si s oblibou dělám rozbor prvního a posledního dne, vidím u všech obrovské zlepšení, a to byl asi největší cíl této L2 mise. Aby jste byli lepšími freedivery než doposad.

Nyní už vás nemám co učit, stran medicíny, fyziologie, nyní už vás jen budu posouvat ve vašich hloubkách, vzdálenostech, technice. Pojďte do toho šlápnout, freediving je skvělý sport – ze všech úhlu pohledu.
Když budete chtít, máme akcí plnej bágl.
Pojďte.A co asi tak příští rok, říkáte si.
Jak tu tak sedím, koukám na slunečnou oblohu, za sebou čtvrt roku v oceánu, strávených prací na přidání hloubky nádechu těm 60ti lidem, řikám si – jako ano. Bylo to těžké, náročné fyzicky, ale ANO, tohle je dobře strávený čas.

Příští rok to tedy uděláme znovu. Já koupím velkej člun, a naplánujeme toho mnohem více.

Budou PimpYourLife skills session:

kde se bude jako vždy trénovat od rána do večera  :STATIKY, HLOUBKY, SUCHÝ TRÉNING, JOGA, CORE, BĚH s videokoučinky (every day) – toto je pro rozvoj ČÍSEL u vás, posunutí dál v čase, i v metrech.

Budou FII levely 1 Freediver :

kde budeme s vámi, kteří jste noví UKAZOVAT JAK SE DÁ V OCEÁNU HRÁT, JAK TO UDĚLAT BEZPEČNĚ, SPRÁVNĚ A POŘÁDNĚ, ABY PŘIŠLA VODA DO VAŠEHO ŽIVOTA.

Budou FII levely 2 Oceanman:

kde nepůjde o čísla, ale o TECHNIKU, FYZIOLOGII, MEDICÍNU A PILOVÁNÍ VAŠICH SCHOPNOSTI NA UROVEŇ „AUTOMAT“, COŽ PAK UMOŽNÍ, PŘIJÍT ČÍSLŮM.

A nově bude Freeride roadtrip.

Koupím velkej člun, který poletí i s 1Oti lidma nad vodou. BUDE VRAKOVÉ POTÁPĚNÍ, ROADTRIP PO OSTROVECH, HLOUBKY a to vše v pohybu na vodě.Bude toho hodně.
Plánujte. Chorvatsko vytváříme proto, aby jste měli možnost kontinuálně za jednotnou cenu přijet na jakýkoliv z kurzů, a zapotápět cokoliv vás napadne. Aby jste nemuseli letět někam do pryč. Aby jste mohli přijet svým obytnakem. Aby jste se nemuseli o nic starat. Aby jste to mohli, v neposlední řadě, udělat třeba dvakrát do roka…

To je vlastně to, proč to celé chci tady udržet. Tréning je zde výbornej. Máme tu hloubky okolo 80metrů, takže pro všechny z vás kus práce před sebou. Potápíme z člunu, takže nemusíte nakopat ani metr. Vše pro pohodu. Společný grilování, partička, to je to, proč Chorvatsko na Viru zůstane v naší nabídce neustále. Jako možnost čehokoliv.


A co plánujeme do té doby ?Se dozvíte, v dalším článku. Neboť je zima za dveřmi, a je třeba dát vám možnost „směru“. Mám plán.


Na závěr bychom chtěl říct jen prostě a stručně : DĚKUJEME. 
Vypisovat komu a za co, by jsme mohli s Mirkou měsíc. Prostě…DĚKUJEME.
Léto s vámi bylo pro nás odměnou, nikoliv prací. Opravdu. Upřímně.

Brzy naviděnou,  s většinou z vás za měsíc v Egyptě, s dalšími na Bali, mno, nekončíme. My, ani vy. Jedem dál. Nááádech…

Tak
a teďka
tečka.

Jak udělat tečku za tím vším ?

Asi takhle.
.

Martin a Mirka,
PIMP YOUR LIFE ACADEMY.
FREEDIVING INSTRUCTORS INTERNATIONAL
Martin Cheníček
Freediving Instructors International
PimpYourLife.cz academy


Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin Mobile : +420 777 266 305 (czech tel.number)
Mirka phone : +420 602 626 184 (czech tel.number)


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT