Balíkov - tak jde čas

Balíkov - tak jde čas

8. 11. 2015 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak se opět hlásím z Balíkova, aby jste nepřišli o všechno to teplo a sluníčko, které tu máme…a proto vám ho trochu pomocí slov posíláme do čím dál tím studenější Evropy.Tak jsme se dva dny odmlčeli, protože byl rest day a vlastně nebylo moc o čem psát, snad jen, že odpočinek bodl a během něj někteří z nás navštívíli sloníky, leguany, papoušky, opice a podobnou balijskou havět. Teda až na ty slony. Ty sem dovezli na lodích, ty tu nežijí.

Den poté, jsme se opět vrhli na hloubky, a zítra na ně jdeme zase. Pronájem Jukungu a už jí sypeme na hloubky na otevřený oceán. Jako ano, dobré to bylo. Jediné co bylo blbé, byl pan Štítovec který se neustále přisával na naše nechráněné místa těla, fakt super. Mirka kvičela, já se řehtal, vlny chodily, komedie prostě : )
Nakonec přiznávám že jsem se lekl i já, páč když jí valíš do 5Om a pronásledujete tě ta bestie, co tě chce naimpregnovat a ještě je tak velká, že si veze dva kámoš na zádech, je to motivace hnát jak zvíře. : ) Sledovala mě až dolů, a vypadal zuřivě, na hladinu jsem jí cuknul, ale za 2O sekund byla zpět. Tréning jak sviňa.Bohužel jsme se opět den poté srazili s naší francouzskou fůrií z Apnea Bali, která nás vyhodila z bojky, protože tady se prostě ZAPLATÍ za to, že si k někomu připojíš systém, nebo jen použiješ bojku co je vyvázaná ze dna. Normálně tam připlaveme, s vlastní bojkou, závažím, systémem, lanyardem, vším…tak nám řekne, ne, nesmíte, zmizte. Tohle je hnus, nikdy jsem nic takového neviděl, slečna mi povídá, že si u ní mohu koupit kurz, a pak vytáhne cenu za pronájem bojky, že bych blil.

Fakt byznys vždy a všude především. Tohle je freediving ?
Asi jo, asi i tohle.

Mno nic, zůstaneme u jukungů, protože pronájem lodi na hodinu je 1Ox levnější než „pronájem“ betonového bloku ze dna od Apnea Bali.

Komedie.

Ale jo, jinak to tu jde. V současnosti se chystáme na hloubky a ještě nějaký ten vráček. Takže držte palce, snad nebude moře vlnit a Štítovci nás nenajdou : )

Uvidíme.

Těšíme se na vás, stříhejte metr a již za pár dní naviděnou !

Martin a Mirka,
Balíkov.


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT