VŠE SE TOČÍ V KRUHU...

VŠE SE TOČÍ V KRUHU...

19. 1. 2016 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Dobře..
Něco je za námi a něco je před námi.
A něco o tom, co je za námi, a něco o tom co je před námi je....
Uvnitř


Za poslední dva víkendy se toho událo hodně. Víkend 9. a 10. ledna jsme skočili s novými Freedivery do bazénu a když jsme vylezli, bylo tu nových 10 freediveru...

Ani jsem o tom napsal větu, není to proto že by nebylo o čem, to vůbec ne. Byli skvělý. Bylo to hodně vyrovnaná skupina, s velkým věkovým rozptylem, který ale potvrzuje opět to co často říkáme, a to je to že freediving se dá dělat v jakémkoliv věku.

Certifikoval jsem všechny. Nebylo proč to neudělat, vědomosti, skills, technika, všechno bylo na výši..

Uteklo 5 dní, během kterých jsme lezli po stěnách a lítali na kolech ve sněhu, a my se úplně přeorientovali na jiný styl učení. Již na Bali jsem vypsal jógu a fyzio.  Týden utekl jako voda, a už je pátek a my opět navážíme věci do tělocvičny.

Mikrovlnka, občerstvení, káva, čaj, cukr (aspoň se ho zbavíme,  doma to nikdo nepoužívá ) atd... :)

A pak už jen rally přes Ještěd do Liberce, ubytovat některé ze studentů u nás na domečků, a opět Rally zpět. Tentokrát to není opruz, protože napadlo 10 cm nového, a já mám půjčenou čtyřkolku, takže jedu bokem celou dobu... Ale neříkejte to Mirce. Hahaha

:)


No a pak už je tu sobota. A 30 lidí dorazilo. Tentokrát jsem se při učení dechových technik celkem zarazil, protože jsem zjistil, že tu máme asi polovinu z lidí freediveru... Což jsem nečekal. Takže jsem rád, že čím dál více potápěčů nádech přidává jógu do svého života, tréningu, dne.

Ty kurzy. Ty kurzy. Každá skupina je tak unikátní! Kdybyste viděli, jak moc se snažím s vámi pracovat jako s celkem, ale i jako s jednotlivci, snažím se vždy na vás koukat, jestli jste unaveni, jestli vaše řeč těla již náhodou nemluví jasnou řečí : jsem unavený... Prostě se snažíme vám být ve spoustě věcí vstříc. Snad se nám to daří.

Někdy je to to složité. Prosím nikdy nezapomeňte, že mám by každému z vás obrovský respekt, protože každý umíme něco jiného. Nikdy nezapomínám, že se možná lépe protáhnu hlavou ke koleni, ale že vy umíte zase něco úplně jiného, někdo je výborný doktor, někdo umí svařovat hliník, někdo hraje dokonale na flétnu, Je to prostě jedno.

Teď jste tu a já vám říkám, co máte dělat. Stále ale s tím, že vím, že vy byste mohli mnoho učit mě. A popravdě, učím se od vás.


Tentokrát to byl jeden z nejpříjemnějších kurzu pro mě. To jak moc příjemný byl není o tom, jací jste byli, ale o tom jak se mi povedlo s vámi spolupracovat. Někdy se do vás nedokáží dostatečně vcítit, a pak jsem na konci víkendu nespokojený s prací kterou jsem já odvedl, rozumíte mi že jo...

Jenže pracovat s vámi, to bylo trochu jiné. Byla to fakt radost. I večerní opět velmi dlouhá debata o směru kam se vydat ve formě výživy a mechanizmů, byla tentokrát osvěžující...

A v neděli, i když únava již byla na některý z vás jasně patrná, jste byli silní až do konce. Za to máte můj další velký obdiv. Prostě a jednoduše, děkujeme...

To, jakým způsobem jógu děláme, je pro vás po skončení víkendu již nyní jasně patrné. Ukazujeme...ukazujeme širokou škálu možností. Protože každý jsme unikátní a my na to nezapomínáme. Někdo chce protahovat, někdo chce jógu začlenit jen do své přípravy na kolo, nebo regeneraci po běhání. Každý to máme jinak. A my nechceme unifikovat, ani jít jedním směrem.

Proto jsme ukázali čast ze všeho.

Z poziční jógy, z power jógy, z dynamických přechodů a i z Pranaayamy...I z izometrických posilovacích cviků...i z pozic čistě meditačních : )


A vy si nyní můžete vybrat. Vybrat si směr, jakým chcete jít. Od Míry mám pro vás spoustu linku na různé lektory jógy, které on doporučuje. V případě že byste potřebovali cvičit dál s někým anebo se chtěli specializovat, nebo jen potřebujete dohled, možnosti tu jsou. Samozřejmě, kdykoliv přijeďte zadarmo na opáčko... To můžete, to víte.

Celkově nemám co bych dodal. Snad jen velké, velké díky.
Opravdu, upřímě.A co se bude dít dál? Nyni mi začne měsíc freedivingu. Začíná dnešním tréningem v bazéně. A pozítří již budu stát touto dobou na letišti, s několika studenty, směrem Egypt, Dahab, Blue hole. Na týden kurzu Level 2, na jednu z nejznámnějších lokalit pro freediving na světě. Začíná The Arch projekt..
Abychom pak po návratu zpět měli 3 víkendy 3 bazénové kurzy Level 1, a zakončili to v únoru opět návratem k víkendovém kurzu jógy...

Vidíte to také? Vše se točí v kruhu.
Jógu používáme pro freediving, zlepšení nádechovych  schopností z freedivingu používáme pro život, vše je provázané a vše je v rovnováze. Mám rád, když život dává smysl.

Tak ještě jednou, a snad naposledy, mé poděkování. Že s námi, se mnou a s Mirkou, máte chuť trávit svůj volný čas. Dávat nám to co jsi již nekoupíte zpátky. Minuty, hodiny, dny svého života.

Neexistuje větší dar, a pro nás větší závazek.
Snažíme se. Možná v něčem chybujeme, a nejsme dokonalí.
Ale i to je proces učení, a ta chuť dávat ze sebe to nejlepší, ta je tam a bude tam vždy...

S vámi to jde samo.

A POSLEDNÍ MOŽNOST LETOS :
protože je vyprodaná unorová joga, ještě jsem po příletu z Egypta stihl vmáčkout jednu, chtěli li by jste :
tak pozor, datum (letos poslední, pak jedeme na celej zbytek roku asi k oceánu...Chorvatsko červen - září, Egpyt safari říjen, Bali Listopad-prosinec, Mexico leden...) je :

26 - 27 BŘEZEN ! Letos bohužel naposledy...
viz : http://www.pimpyourlife.cz/events

Děkujeme a brzy někde, a jedno kde, naviděnou.
Namaste.


Martin Cheníček a Mirka Pytlounová
Freediving Instructors International
PimpYourLife.cz academy


FII Level I instructor
FII Level II instructor
FII Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety instructor
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT