FII rodina je větší o Mirly

FII rodina je větší o Mirly

18. 4. 2016 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Mno tak jsme se vrátili, a i když jsme zásobovali facebook denními aktualitami z toho, jak se tam topíme, je tu na čase vydat pár slov a shrnutí týdne na PimpYouLife.cz
Protože to je to, co jsme tam dělali.
Pimp
Your
Life.Tak tenhle týden, jsme nakonec nevypisovali pro veřejnost, protože tady šlo o výlet mě a Mirky, za účelem zkoušek u FII a Davida.
Proč ?
No, limity kurzů máme nastavené, počty lidí na instruktora přesně dané a já ani přes tyto limity nechci jít. Ale cítili jsme, že i když vás učím a opravuji já,
a Mirka mi pomáhá, at již s bojkama, lanama, nebo vysvětlováním equalizací u těch z vás, co máte problémy, bude lepší, když budeme oficiálně instruktoři dva.
A proč u Davida, proč u FII, no, prostě protože my v FII věříme a líbáme doma vlajku každý den  !

A tak Mirliska makala.
Učila se každý den, chodila běhat, plavat, potápět, a to nebylo dycky lehké, protože 40 kamiónů v rodinné firmě si žádá dozor  : ) A pak má taky mě, a já si pozornost vyžaduji taky, jo. : )

No a tak jsme vyrazili. Dle mě připravení na vše.


Nakonec se k nám přidal ještě Michal Čech, protože prostě na ty jeho psí oči nešlo říct ne, a taky proto, že máme jasný tréninkový plán 2016 a ten musí být plněn na 100procent. Nehledě na to, že chce splnit správných potápěčských 8P.
Znáte? Na kurzech učíme : )No, tak jsme tu. Už minule jsme bydleli u Hameda Hasana a já již nikdy nepojedu nikam jinam, protože Hamed je prostě top. Takže zase máme apartmán na střeše za pár šušňů a žijeme si slastně.
Již první dny jdeme rozpotápkovávat. Mirly ladí skilly, zanořování, sestupovky, kickcycles, přidechuje z masky, prostě dělá vše co tak super umí - jen to teď musí dělat v DEMONSTRAČNÍ kvalitě. Po večerech jí učím OXY, AR, opakujeme slidy, topiky, klíčové body presentací, jak učit, jak přednášet. A taky jedeme statiky. Prostě se na Davida připravujeme. Má tu být za 3 dny, tak šup na to.

Tři dny utekly jako voda a než jsi se stačil nadechnout, tak je David tu. Shledání jak po letech, a když mě ráno facebook vítá vzpomínkou před 3 mi lety, kde sme s Davidem v Dahabu tak vím, že jsou hvězdy čosovou smyčkou nakloněny. Vše se sbíhá v tom správném bodě.Zatím co si David bere Mirly do parády, a tráví spolu každou volnou chvilku u něj na pokoji, ve sprše, na posteli a ve vodě výukou hahahaha, my s Michalem si jedem v té chvíli vlastní plán.
Michal by měl odjet z Egypta doplněn o poslední 4 P našich rules, a to je Potápíš Pod Pade Pyčo. Takže na tom makáme. Nejdřív je třeba se srovnat s psychikou, že když jde vše blbě, prober to s hlavou, kor když tělo chce. Hlava by měla poslouchat, ne zakládat požáry  ! Takže když tohle dva dny ladíme, je to tam. Úkol zní jasně, a Michal dává s N.A.P.R.O.S.T.Ý.M. přehledem 6min statiky (druhá statika v životě) a foukne tam 52m.
Ano.
Mám velkou radost. Jedeme si tu výuku velice, velice konzervativně. Michal je ode mne mučen v bazénech, na hloubkách máme safety i backup, lanyardy, zkoušíme se vytahovat i s lanem, prostě vše máme pod kontrolou a Michal to pak takhle krásně úročí.Zpět V Dahabu jede Mirly peklo. Protože jí tu má David jak individuálku, honí jí ve vodě jak nadmutou kozu. Plavání, feedbacky, Catch me if you can, a je to pro ní velice těžké. Trochu u toho trpím, protože je tam s ním sama, a nemaj ani chvilku na vydechnutí, ale tak to bude i při výuce, takže…musí to tak být. Jen občas připlavu já, abych hned dostal úkol a šel se jí utopit. No ale dostavují se výsledky. David prostě ví co dělá. Jako, jo.
Statiky má za sebou v pohodě, a jak už jsme jí řekli asi 1OOx, je to jen hlava : ) Protože je pořád úplně růžová. Aby ne, po těch 2 tréninkách denně poslední tři roky se mnou : )Já mám před sebou taky projekt. Protože od Bali jsem se nezlepšoval v ničem, ostatně jak jsme to s mnoha lidmi okolo světa včetně pár velkejch hráču na poli freedivingu probírali – když moc učíš, netopíš. Tak mi to přišlo jako líto, ale zase učit chci - ale posouvat se chci taky…a tak jsem si vymyslel projekt pro mě osobně – a to je proplavání The Arch. Metry s bifinama mám přes 70 a díra je "jen 55", statiku přes 7min a tak to musí klapnout. NĚKDY. Zatím je plán 2017.

Tady tedy šlo o to nachodit to aspoň lokalizačně. Lana jsme tam spustili několikrát, a protože jsem dost konzervativní, (skoro až kadím při zdi) co se týče posouvání ve freedivingu, dělal jsem to nejdřív krátkýma statikama u vchodu do The Arch, a pak i naplaváním do třetiny a pak poloviny. Vše pod dohledem Davida, se zajištěním backup safeťáků, samozřejmě. Co mě poměrně „překvapilo“ bylo ne „že“ to táhne, ale „jak moc“ to táhne dolů když se tam zastavíš. To je trochu úskalí toho, jen se podívat tam a zpět, než to proplavat… Ale vše super, zádné problémy, špatné pocity, nic. Tak snad, příští rok. Pěkně se scubadivers, dvěma lanama, prostě jak říkám, hlavně bezpečně. Díky za zajištění !No a zpět k Mirly.
Zbývá pár hodin do odletu a my jdeme ještě jednou na vodu. Tentokrát Mirly asistuje Davida, a po dvou hodinách dolaďujeme paperwork, weby, pojistky, a vše co je třeba a že toho je.

A pak již jen – velké gratulace. Mirly je v FII rodině. Co víc napsat…než…jsem napsal ?

Vlastně jo, pár věcí bych měl. Především, nedokáži zdůraznit jak moc jsem rád, že toto děláme s Davidem Čanim, protože opět se budu opakovat, on je Encyklopedie znalostí a vědomostí. Od jeho života, kterým si jako potápěč prošel, at již začátky a drhnutí trupů lodí v Americe, po čištění česel přehrad, exploraci nejtěžších jeskynních systémů na světě, práci okolo Hranické propasti, spolupráci s policejními složkami, školení záchraných systémů, nebo obrovská kapitola s FII, FIT, (prostě závodních deseti let posouvání světových rekordů Martina Štěpánka), až po to nejdůležitější a to je nadhled a klid a profesionalitu – prostě, Davide, pyčo, chválím tě -  je mi ctí, fakt.
Opravdu se těším na cokoliv, co dohromady vymyslíme. Mexico se blíží…
Díky.Mirly, tady už bych byl asi osobní. Ale protože mám obrovské štěstí, že s tímhle andělem žiju, tak pro vás jen : Dokážete si představit, že je tady někdo, kdo se stále na svět dívá pozitivně, má neustále plnou náruč pochopení, vcítění, vnímá, stará se o první poslední, a cítí radost z posunů vpřed ? Někdo kdo si nepostěžuje, směje se, rozdává se každou vteřinou a přitom si stále dokáže najít čas na sebe samotného tam uvnitř ?
Mno, znám tě asi již dobře, lásko, ale ty jo…neustále jsem s OBDIVEM.
A tak to je a tak to bude.
Děkuji, za vše.A pak již jen let domů.
Něco skončilo, něco začíná. Teď co toto dopisuji, venku svítá. Vstaneme, zacvičíme si, půjdeme dál. Opět o něco bohatší, než jsme byli před týdnem. Protože když si vše správně v hlavě nastavíš, tak vše je posun.
Vpřed, dál, výš, hloub. Prostě…POHYB.

Pojďte se s námi hýbat.

Děkuji.
Martin
Osečná
18.dubna 2016


Martin Cheníček a Mirlik Pytlík


FII - FREEDIVING
INSTRUCTORS
INTERNATIONAL

PimpYourLife.cz academy
Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT