Vy a my - dál a hloub.

Vy a my - dál a hloub.

25. 4. 2016 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Inu, tak letoší jarně zimní motokros kurzy freedivingu od FII a Martina a Mirky jsou skončeny. Trochu slov, o tom co bylo je a bude a jak to vidíme, je vevnitř, kamarádi naši…
Děkujeme.
Moc.
Ma a Mi, vevnitř hlouběji…Tak právě odklepávám poslední tlačítko „certifikovat“ a jdu vám začít ťukat, vlastně již ťukám, ty písmenka o tom co bylo a bude.
Jako…byli jste náš 14 tý kurz od začátku roku, a musím říct, ne, ani teď necítím že bych z vás, nebo z učení byl unavený.

Kecám nebo ne ? Mno, asi jste včera večer viděli, když jste odjížděli, že se mi moc nechtělo – ještě bych s vámi povídal, byli jste totiž nabíjející. Šlo vám to.
Všem z vás.

Víte, každý kurz je jiný. Ale každý z vás je něčím zvláštní, individualitou a my přistupujeme ke každému z vás s respektem k tomu, že je člověkem. Jinak bych ani snad nemohl učit. Ostatně, vy se učíte od nás a my od vás. A je to škola hrou.

Všem vám moc děkujeme. Bylo vás…od ledna do teď, strašná spousta. Ale s nikým, ani s vámi z tohoto posledního kurz se neloučíme. Protože nic nekončí a právě to naopak začalo…
Vlastně…od kterého ledna do teď ? Od ledna 1996 ? Jo, asi tak. Vždy jsem byl člověk, pro kterého vytváření „komunitních věcí“ bylo vším. Závody ve skateboardingu, plácání skoků ze sněhu lopatou celé víkendy a roky a roky, stavění skoků, společné vyjížďky na bikách, pořádání roadtripů na kolech po Evropě, Čechách, výlety za potápěním, grilovačky, nebo třeba stavění bikeparku Monínec. Vše bylo pro lidi, aby se mohli potkávat, společně se bavit a rozšiřovat a sdílet štěstí z dané činnosti, kterou milují.

Tohle, tohle se nikdy nezmění.
Fakt bychom si s Mirly obrovsky přáli, aby jste v jakékoliv činnosti, našli tu svou životní lehkost a mantru. Aby se skrz pohyb těla, rozpohybovala i hlava. Aby člověk měl chuť, opět, cítit a ctít změnu.
Posun.
Pohyb.
Vpřed.
Dál.
Výš.
Hloub.

My jsme nyní na konci našich jarních kurzů freedivingu i jogy. Budou již jen dva běhací kempy, kam se na vás obrovsky těším. Prolítáme lesy Ralska, prameny Ploučnice, budeme večer grilovat a tři dny se učit jak přidat do života lehkost. Taky to bude super. Protože tam opět, budou lidi jako jste vy. Lidi s chutí COKOLIV dělat.

A pak ?
A dál ?
Dál budeme až do konce roku v oceánu. Ale o tom bude až jiný příběh, na jindy.
Nyní, budu dělat poslední tečku za větou.

Sedím tu u klávesnice, je brzy ráno a poslouchám ten užasný zvuk lidského dechu, neboť předemnou zatím co já píši, Mirly cvičí svou ranní hodinovou jogu.
Není magičtější chvíle. Ve spojení s vámi prostřednictvím vzpomínek, přepisovaných na klávesnici a vámi čtených na displejích, poslouchám život v rytmu lidského dechu.

Dýchání nikdy nevyjde z módy.

DĚKUJEME, VÁM VŠEM, ZA CHVÍLE DOHROMADY.

Martin a Mirka.
FII
Martin Cheníček a Mirlik Pytlík


FII - FREEDIVING
INSTRUCTORS
INTERNATIONAL


PimpYourLife.cz academy


Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT