BĚHACÍ KEMP 2016 - Doběhnuto : )

BĚHACÍ KEMP 2016 - Doběhnuto : )

8. 5. 2016 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

DO


NO.

Jako, na to že jste začátečníci…tak teď, když tohle píšu, mohu jenn říct : ČUMÍM !
Protože za 2,5 dne 30km. Mno, a to není malá porce.
A vo čem že je řeč ?
No, přece jsme Běhací kemp právě dokončili !
A vevnitř je více akce.


Ty jo, já vás teda začnu asi rovnou chválit, ne ?
No dobře, tak ne, až teda za chvíli, po omáčce, si vás vypapáme jako hlavní chod.

Běhací kemp, už děláme druhým rokem. Dycky si vás  svoláme, na dva a půl dne, a vy přijedete s……s růzými příběhy a očekáváními. Mám moc rád tyhle seznamovací rozhovory, kde se vás ptáme proč právě vlastně běh.
Spousta z vás nadefinuje velký hlášky : třeba :
„Tak Tome, proč jsi se přihlásil na běhací kemp ? Co od toho očekáváš ?“
„Já běh nesnáším. Je to děsnej vopruz, nemám to rád, bolí mě z toho všechno, takže sem tu.“
„Ehm…“
, znejistím. „Dobře, a co ode mne tedy čekáš ?“
„No, že mě to začne bavit.“

Tak jako nedáváte nám lehký ukoly. Naštěstí někteří z vás bolest milují… : )

Takže je pátek, proběhlo seznámení a 2O z vás je tu a jdeme na to. Běh na srovnání, nezbytný videokoučink a já trpím. Vidím ty styly, ty chyby, ty nesmysly, ty budoucí zranění a vidím tu kupu práce co mě čeká. A teď jak to podat, abych na vás celou dobu jen neřval, hehe : )
No prostě, jako dycky. S Empatií, enthusiasmem. Jak jinak.
Takže pátek jedeme. Styly, vnímání míry námahy, předklony, kadence.
Nic víc, nic méně. A další běh. Andy vše pečlivě točí, videkoučink je připraven, slunce zapadá a my vás nesmíme schvátit hned první den, takže dnes jen dva krátké běhy a hurá na oheň, což byl váš největší úkol, a vy jste se přípravy paliva zhostili na jedničku.
No, a hvězdy po slunečném dni řekly : Dobrou.
My poslechli.Sobota.
Budíme se do opět naprosto slunečného dne, a vím, že dneska to bude tvrdý. Od 9:00 již jedeme skills výuku. Přenosy váhy, odlepování pat, volné končetiny, kotníky, ramena, jak přidat ruce do běžeckého stylu, programování, předklony, běhy s těžištěm, mýty a druhy běhů.
Trénujeme na place, zkoušíme, protahujeme se, vyklusáváme, ladíme, mučíme se, a konečně kolem 11h taky vybíháme do lesů.

Jdeme aplikovat znalosti. Rozběhy, neustálé připomínání prvků stylu, opravování, a několik druhů povrchu. Dle mě nejpovedenější trať na sobotu, co mohla být. Běh kolem potoka, vodopádku, lesy a i louky, písek i hlína, zastávka, společné foto, pokec, prostě krásný dvě a půl hodiny v lesích Ralska.
Zpět na trávu školního hřiště, a učit se a učit se a učit se. Hlavně tentokráte o obuvi, stylech, výhodách, problematice, o běhání v minimalistických botách a jeho nevýhodách atd atd.No, velké to je a čas letí. Ani se nestačíte unavit, a je tu 18h. Tak po celém dni na nohách, je řada na další běh : )
Jako, jo.
A ten bude : Když uvisíš…
Dělíme skupinky na dvě půlky, a dáváme si běh v podstatě v kuse, už jen takový výklus, prostě se proběhnout aby buřty chutnaly.
A aby víno teklo proudem. A ono….

A ono jo. Další večer ve vybrané společnosti, u ohně, pokecu, smíchu, hlášek, zimy, jisker a Velkého vozu. Nebo velké naběračky ?

Dobrou noc….Neděle.
Dnes, jedeme esenci běhání, to co já miluju, a to co je pro mě symbolikou běhu. Nemám nic, a mohu kamkoliv. Ne okruh. Trail. Od někud někam. Zpět nikdy, stále vpřed.
NÁVRATOVÝ BĚH.
Přijíždí velký mercedes s 250km na tacháku, žádnej běženeckej dobytčák, ale luksus ! A do toho vás našlapáváme až po střechu, opět si raději neberu papíry, protože o ně nechci přijít, kdyby nás náhodou stavěli – a jedeme do vojenského prostoru Ralsko. Vyskakujeme značně pobledlí, protože jsou tam napresovaný jak telata, a aspoň věděj, zač je toho Paleo.
A začíná ta pro mě největší zábava. Dostat vás v pohodě všechny domů.Věřte nebo ne, tenhle trail jsem ladil docela dlouho. Aby splnoval vše. Abychom se podívali na vyhlídku, abychom běželi písky Ralska naboso, abychom si zkusili opravdu macatý kopec, kdy se běží po čtyřech a nebo bokem. Abychom do běhu dali i aspekt VÝLETU, a neřešili pořád ty časy, kroky, kalorie, aby to prostě bylo toulání po svých, což je to, proč já běhám. Proč bych chtěl, aby jste si běh zamilovali i vy.

Nakonec, se skupinky dělí na dvě, a uplně nakonec máme i možnost si pořádně máknout a dát si trochu do těla. Dobíháme takřka nastejno, k nám domů kde s Mirliskem bydlíme, a tam vám dáváme dárek – aka slibované překvapení.
Megamísu s pudinkem, ořechy, kokosem, banánem, a tunou slunce a energie.
Vy
Jste
Si
To
Zasloužili.

A jak  !A pak již jen  ještě dodělat zbytek teorie. Běžecká zranění. Výživu na běh. Rešení tréninkových postupů, sebeevaluací, prostě dojet to, co bylo třeba.
A pak již jen loučení.

UFFFFFFFF…
Tak takový to byl Maraton.

Co z toho všeho plyne ?

Nedokáži dostatečně zdůraznit, jak moc mě dycky potěší, že vy přijedete. Že se rozhodnete k posunu v životě, prostě že si řeknete, nebo že vlastněmáte chuť…něco dělat, se hýbat, se učit. Cokoliv z té definice. Mě jako člověka, co chce zkusit v životě vše, to naplňuje. Vidět lidi jako jste byli vy, s radostí z pohybu, z učení se novým věcem.
Obrovsky mě taky těší vidět že když vám něco nejde, berete to jako součást procesu učení se. Ne jako tragédii !!! Na věci koukáte pozitivně, a jsou to věci nelehké – bolí nohy, potíte se, máte pocit že zemřete, pálí svaly,prostě jsou to velké výzvy. A vy jim stojíte čelem.
Na tohle se koukat, tohle cítit, dává zpět člověku víru v lidský druh, jehož vývoj především u současné virtuální generace mě děsí. Jako fakt díky.

Běhací kemp skončil. Jací jste byli ?
Byli jste odvážní. Uběhli jste 3Okm za dva a půl dne. S převýšením půl kilometru. Hm…no ? Jsou tyhle hodnoty důležitý  ?
Ne, důležitý je posun, který jsme si připustili všichni. Posun v tom, že jsme přidali LEHKOST do našeho BĚHU.
Jako, jo.

DĚKUJEME.
A velmi gratulujeme.
A kdykoliv, kdy by jste chtěli, přijeďte si zaběhat. Třeba již na další běhací kemp, který bude již za 3 týdny, jen co se vrátíme z Chorvatska.
Jedeme dál.
Vždy a navždy, my dva s vámi.

DĚKUJEME


MA a Mi

PS: Rovnou vám tedy mohu říct, že máme ještě jeden kemp.
Ha.
27,28,29 květen.
Mno, 1O míst zbývá.
Chcete ?
Opáčkáři dycky zdarma !FOTOGALERIE OD NEJLEPŠÍHO DAVIDA ANDERLEHO, KTERÝ NÁM OPĚT CELÝ VÍKEND OBĚTAVĚ NATÁČEK, FOTIL, TOČIL, BUDE ZA PÁR DNÍ I S VIDEJKEM !!!
MOC DĚKUJEME, DEJVIDE.
(část fotek zde i od Michala...díkys !!!)


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT