Egypt SEVERNÍ SAFARI - VRAKY !

Egypt SEVERNÍ SAFARI - VRAKY !

22. 5. 2016 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak jako, je to tady. Loni to bylo epický. Letos...chystáme víc !
FREEDIVING SAFARI - SEVERNÍ CESTA

8. 10. - 15. 10. 2016

Freedivingová plavba po útesech a vracích na sever od Hurghády

Děláme freediving. Topíme hloubky. Trénuji vás, jak dosáhnout více minut, více metrů, víc modré. Proč to ale vlastně všechno děláme ?
Pro to, co je nejvíc. Pro možnost, interakce se zvířatama. Delfíny, tuleni, želvy, dugongové, žraloci…velryby. A my, konečně, vám tu možnost nabízíme...vylepšenou o ty nejlepší vraky Severní cesty.
Takže, pojeďte na safari za vraky a zvířátky, s námi.

Uvnitř, více...Už před nějakým časem jsem se rozhodl, že tohle je to, co nám tu na kurzech PimpYourLife chybí. Ta možnost, jet si cíleně někam s lodí a potápět ty nejkrásnější lokality, oplývající životem.
V jedné komunitě.
S jednou partou.
Na jeden nádech.

To je to, co jsem strašně chtěl, abychom všichni dělali. A loni se nám to povedlo. Vyrazili jsme na Jižní safari do Egypta, a bylo to neskutečný. Ostatně, vzpomínka v článku je tady : Tu
Video z loňska.
Co jsme dělali loni ?

Snad každý freediver se chce aspoň jednou zanořit někde se žraloky, delfíny, nebo želvami. Já jsem měl to štěstí, že již toto mám za sebou, a mohu s klidem říct, že neexistuje o moc větší zážitek. Začali jsme tedy hledat cestu, jak vám toto umožnit, aniž by jste museli na Tongu za velrybami, nebo na Bali za Mantami. Padla volba na Jižní Safari, Egypt.
Bylo to prostě neskutečný, a nejlepší výlet s vámi ever !A co bude v plánu letos ?


VRAKY A ZVÍŘÁTKA.
Průzračná voda vyhřátá teplým egyptských sluncem, pestrobarevné korálové útesy pod hladinou, tajuplné vraky, na kterých slunce svými paprsky rozehrává zábavnou stínohru, hejna zvědavých ryb, líné želvy a desítky hravých delfínů i tmavomodré hlubiny lákají tisíce vodomilů do Rudého moře.

Vedle obdivování podmořských krás a interakcí s mořskými živočichy bude možné potrénovat i hloubkové disciplíny. Denně bude k dispozici několik tréninkových lan a bójí pod dohledem instruktorů FII - Martina Cheníčka, Honzy Musila, a Mirky Pytlounové.Delfíni, želvy, rejnoci, možná i nějaký ten žralok, budou spolu s hromadou dalších miliónů pestrobarevných rybek asistovat u našich ponorů. Čekají nás také výborné vrakové prolézačky, vraky zabydlené rozmanitou rudomořskou faunou, jako například proslulý Thistlegorm, jakési podmořské muzeum druhé světové války !!!
Pokocháme se podmořskými krásami a lehce vyděsíme místní přístrojové potápěče. A v neposlední řadě je tu samozřejmě úžasná a nezapomenutelná atmosféra pohodové plavby...Během safari bude možné absolvovat certifikované kurzy FII: Level 1, Level 2 i kurz Freediving Safety, potrénovat hloubky, techniky vyrovnávání i plavání s ploutvemi i bez nich, nebo se naučit, jak zapojit jógu do tréninkového plánu. Jóga bude ostatně na denním menu, ať už pro pokročilé, nebo pro úplné začátečníky, kteří by rádi třeba jen ochutnali a po ránu se mírně protáhli. Vše pod dohledem zkušených instruktorů Martina Cheníčka, Mirky Pytlounové a Honzy Musila.


Plavba je zaměřená především na freediving, pro zájemce je ale možné vyzkoušet si i přístrojové potápění, nebo se přidat jako přístrojový potápěč. Všechny vybrané lokality jsou vhodné pro oba způsoby potápění a na lodi budou i průvodci pro přístrojové potápěče. Ať už se s námi vydáte na moře s úmyslem vypouštět pod vodou bubliny či nikoliv, hlavní náplní výletu zůstává pohoda, relax a zábava nejen ve vodě!

O bližší informace o safari si napište na naše emaily: 4dive@post.cz, seven20@volny.cz, nebo zavolejte na +420 604 518 441(Honza Musil), +420 777 266 305 (Martin Cheníček).

CENA SAFARI: 24. 900,- Kč

V ceně je zahrnuto:

- letenka,
- všechny letištní poplatky,
- transfery z letiště do přístavu a zpět,
- plná penze + odpolední svačina, ovoce,
- neomezené nealko nápoje (káva, čaj, cola, sprite, voda),
- ubytování na lodi,
- dva čeští průvodci - instruktoři
freedivingu FII,
- několik tréninkových lan včetně bójek,
- možnost vyzkoušet si potápění s přístrojem

V ceně není zahrnuto:

vízum (25USD na letišti po příletu), potápěčské pojištění, zapůjčení potápěčské výstroje, bakšiš pro posádku (cca 30Euro), alkoholické nápoje na lodi, pití a jídlo mimo loď.

KAPACITA JE 22 LIDÍ. MÁME VÁS JIŽ 14...PROSÍME, NEVÁHEJTE !

Zatím jedou :

Michal Čech
Vojta wrnata
Karel Uzel
Petr Heiník
Roman Aprias
Mirka Pytlounová
Tomáš Lepka
Mischa Bonova
Tom nádr
Petr Tomášková
David Spisar
Terezka Hrubá
Jan Čejka
A loď ?

M/Y Heaven Robin
TECHNICKÉ ÚDAJE:
ROK VÝROBY: 2016

DÉLKA: 34 m ŠÍŘKA: 8 m

MOTORY: 2 x 750 Hp MAN GENERÁTORY: 2 x Perkins 74kW
PALIVO: 15 tun VODA: 15 tun + 3000l/24h desal. jednotka
KOMPRESORY: 2 kompresory BAUER Mariner, 2 x 250ltr
LAHVE: 30 x 12 l hliníkové láhve s DIN/Int ventilem, 15ltr na přání
KAJUTY: 12 dvoulůžkových kajut, s klimatizací, minibarem, vlastní koupelnou a toaletou
SALON: Dva salony, dolní jako jídelna a horní využívaný jako společenská místnost s TV, DVD, stereo systémem a barem, oba salony plně klimatizovány
SUNDECK: 2 paluby na opalování
ČLUNY: 2 čluny, s motory 40Hp
ZÁCHRANNÉ PROSTŘEDKY: 2 záchranné ostrůvky, záchranné vesty, kyslík, lékárnička, hasící zařízení, detektory kouře
SPOJENÍ A NAVIGACE: VHF/DCS/SSB, EPIRB, Satelitní telefon, echosonar, GPS plotter, radar

No a pár foteček je tady :

A kdo by ještě váhal, ta fotogalerie z loňska je tady :

Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT