LEVEL 2 – s bikery a běžci.

LEVEL 2 – s bikery a běžci.

26. 6. 2016 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Takže, frčíme, voda stříká, funíme, topíme, grilujeme a chlámeme se.
LEVEL 2, se starou partou bikerů, trojbojařů a běžců – za námi.
Report, HERE.Tak teď to vezmu jinak.
Od konce.
Je poslední den, poslední bojka a ráno si ještě neumím představit, že některé ze studentů budu certifikovat na LEVEL 2 FII – proč ?
Protože toho stran techniky potápění od nich chceme hodně, my kluci z FII. Je to level 2, je to potápko do 4Om, je to tréning výdechovek pod reziduál, je to 7O otázek v testech z fyziologie, je to o fázi volného pádu, práci s Mouthfillem, je toho hodně a z tohodle levelu vylejzají již jen ti, o nichž mohu říct – jste technicky velmi dobrý freediveři.

A je tedy předposlední den, poslední den hloubek a já koukám na to co se kolem mě děje.
Jako, nevěřil bych.Lenka a Martin - obrovský posun. Všechny chyby co Lenka dělá, stačí opravit jednou. Ruka Leni loktem na prsa. Leni, repozice paží. Leni, mouthfill a dvě eql.pod reziduál. Leni, bla bla bla. Vše opravuje, a nikdy již chyby neopakuje. Takže finální akce, ponory na L2 – což nechápu, nic. A dělá nejlepší suši na světě !!!! Martin Kolčaba. Nejdřív nemoc, pak bolehlav, ale do toho každej den freečko, a na to že před rokem couval v bazéně, když obaul ploutve, je tam profilovka krásného Včka, rychlost, vše jak má být.

Jan Čejků a Tom Nádr. Odešly epileptické pohyby, přestal řešit číslo a soustředí se na techniku, stejně jako Tom. Oba dva dělají krásný posuny, výdechovky jim jdou, a tady není probléme vůbec žádný. L2, u Toma již z loňska, ano, tohle se mi líbí, moc.

Petra Tomova a Pavel Tomečků – každý den better and better, a u nich je vidět, že dlouho nebyli na hloubkách – chvíli to prostě trvá, než si je voda najde. Je to prostě tak, ideální session u oceánu je 3 týdny, takže v říjnu v Egyptě naviděnou. A v listopadu na Bali. A v Mexicu v Lednu : ) Posuny velký, progres v budoucnosti limitless.

Michal Čech a Roman Aprias.
Tady máme dva nejhlubší lidi, Michal najíždí motohodiny do 5Om, aby si to prožil, posouvat se začneme až další týden – protože on to vzal poctivě – aklimatizačně tenhle, posuny příští. Romča co dodat. Stále lepší a lepší flexibilita, metr od PB (a to už pod 5O taky byl)… a teším se kam vás dva váš nový vztah zavede : )

Rasto a Andy
. Rasto, po bazénové jedničce, neuvěřitelný progres stran orientace pod vodou, a vlastně…techniky potápění obecně. Ten oceán byl naprosto třeba, fakt tohle byla odměna, ten rozdíl od neděle do pátku. A taky za dva týdny naviděnou, takže super – jedeme dál. Andy, mno, hlava, hlava, hlava je největší možný kamarád, když víš jak s ní pracovat, a ty už víš. PB, s prstem v nose a daleko před limity – teprve začínáme odkrývat. Nejlepší techinka No Fins, co jsem kdy viděl… Jako, oba dva, kluci, ano !No, tak jsem to vzal odzadu. A co jsme krom drceí vědomostí a praxe ještě dělali ?

Vrak Ledenik, už je pro mě koloritem. Ale prostudenty ne, a jsem strašně rád, že jsme to zapojili do plánu na týden, i když o to více musíme makat na učebně a na hloubce – aby na vrak čas zbyl. A on zbyl, a vy jste z něj nadšení – a já se nedivím.
Tahle lod, má obrovský možnosti. Cargo je temný  velký, hloubka někde značná, průlezy díky brigádě Michala a Romči vyčištěný, a hlavně – ted je tu neuvěřitelná viditelnost. Ostatně, brzy, uvidíte sami na videu. Nezřídka jsme měli i na bojce 25m, krásná modrá, jako, některé session se mi vůbec nechtěly končit… J
Pak že chorvatsko je kravina. Naopak. Je to tady TOP.Dobře. Další týden je za náma. Jedeme ty naše kurzy po svém. Snažíme se s vámi vytvořit komunitu, uvést lidi dohoromady, dodat kvalitní výuku na jejímž výzkumu se podílím stran fyziologie, řešíme individuální problémy vás všech…a hlavně, se společně bavíme.
Protože freediving by měl být hlavně zábava v jedno jakých stylech.
Tak to je a tak to bude.

Mno, a zatím co toto dopisuji, koukám na krásnej klidnej modrej obzor, a v hlavě už mám….vodu.
Jdu do ní.
Pojďte taky.
Voda, navždy.

děkuji všem, co opět strávili nějaký čas s námi. Jste…prostě…užasní lidé.

Děkujeme.
Martin a Mirka, VIR, 2016Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT