Dotek ticha na Viru

Dotek ticha na Viru

3. 9. 2016 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

DOTEK TICHA NA VIRU.

Co jsme ?
Freediveři.
Co chceme ?
Potápět.
Jak ?
Společně.
A my jsme provás udělali ojedinělý průřez výukovými systémy ApneaAcademy, a FII.
S Radkem Veverkou, Irinou, a mnou.
A jak ?
Uvnitř.To je prostě tak. Mě je jedno, co za systém máte. Tenhle je AA, tenhle je Pureapnea, ten SSI a tudlecta vyhrála MS v CMAS. Ježiš, jako by to nebylo jedno, dyť jde přeci o jediné.
A to je o freediving.
Ten je jen jeden, ten skvělý… :)
Tak jsem si řekl, (po jedné obzvláště vydařené hádce na facebooku s nějakými lidmy, které jsem nikdy neviděl ale který znaj vše), že bychom se měli trochu spojit i jako výukové systémy, a poskytnou lidem, vám, našim studentům možnost, udělat si jakýsi crossover, nahlédnutí do toho nejlepšího, co naše různé systémy učení nabízí. Šlo mi o to i z důvodu, abychom my instruktoři, co aktivně učíme, ukázali že je jedno jakou plastovou kartičkou zpevňujete svojí šrajtofli.
Že držíme spolu. Že když jde propojit systémy, možná půjde i stmelit lidi. Že…
No nic. Chápete to že jo. : )

No a koho ?
Nikoho neznám, hehe. Tak co třeba…hm…co třeba ten Radek Veverka ?
Skrz studenty, kteří od Radka u mě byli na Joze (video) či Běhání (video), jsem slyšel žádosti abychom udělali kurz Freedivingu dohromady mnohokrát. Tak stačilo napsat, hodit Radkovi férovou nabídku že mu tu zajistím ubytko, člun, a bodu pomáhat s přednášením, jógou, a hlavně prací na ponorech, a ať si sem sežene lidi a kdyžtak vás seženu já.
No, za pár dní bylo vyprodáno a akce se mohla spustit.

Jo, takhle jednoduchý to bylo. A jaký to teda bylo ?

Nečekal jsem, že nás bude tolik. 8 freediverů, plus několik freediverů levobočků, a lidičky jako doprovod, prostě nás taky chvílema na lodi jelo 13 : ) Tři systémy, a šup to tam drtit.
Od studentů od Radka bych nečekal nic jiného, než dobré výkony, kór když to byli studenti level 3, Level 2 AA, a ono fakt jo. Překvapením pro mě byly už warm-upy první den, kdy všichni chodili v naprostém komfortu a pohodě. Nikdo nedělal žádné zásadní chyby, nečuměl čelem na dno a equalizovali jste jedna báseň každý metr.Ranní jogy, které jsem mixnul systémem pranayamy a principů detoxikace pomocí dechu, byly hodně o flexibilitě hrudníku, krku, zad, a v neposlední řadě i nohou, beder. Zde se ukázaly největší nedostatky, které tahle skupina dle mě měla. Obyčejný strečink, učící se dle systémů výuky, je silně nedostatečný, a bylo to vidět. Velice doporučuji na tomto máknout. Zbraně ode mne máte, nyní je začněte používat – tohle nebylo dobrý. A z toho vyplynuly (z vaší horší flexibility) i lehké problémy na větších hloubkách – prostě, je třeba uvolňovat. Samo to neustále lehce nepůjde. A ztuhle to nepůjde vůbec : )

A ad hloubky ? Irinka si zde mohla odtrénovat krásné hodnoty pro mistrovství světa týmů, což jí šlo, a já byl rád že to je takhle super. I já jsem si jeden den spadl do 56m, přičemž jsem byl uplně v klidu, protože jsem věděl, že nahoře mě hlídají ti nejlepší. A vaše zhodnocení ?Mirek : Míro, tý jo, stal se z tebe ApneaAcademyAsistent prodávající Adinol. Ty jo, jako, Jsi AAAA. Jsi víc než tři áčka ! Gratulace. Začínáme se s Radkem bát konkurence, protože si zatím VZDĚLÁVÁNÍM jdeš komplexně –studuješ AA, studuješ FII, a to z tebe udělá nejpřipravenějšího instruktora – a štěstí přeje připraveným.

Martin : MX lokty navždy ! Poslední den rozchozené reziduály, a nyní, nyní totiž víš, jak dolů. Teď to umíš, a otevřela se ti cesta Freefallu. Tak jí pojď napadat. A kam ? Uvidí se. Dolů. Gratulace  ! Maximální.

David : David se jen mihl, nakopal tam pecky, řekl : „Ájmoukley“ a bylo. Škoda že nebylo víc dní. Snad příští rok ? Myslím že my se ještě uvidíme. A díky za hrníčky a kulichy  ! :)

Pavel : Pavel, Flexibilita a celkově uvolnění, to je cesta pro tebe...a když na tomhle mákneš, budeš bez limitu. Nepujdeš rychle hlouběji – nikdo nepujde stále hlouběji, ale pujdeš tam lehčeji – s menším vnímáním míry námahy. A o to jde. Jdi do toho  ! Trumfy máš.

Michal : Michale, máš zelenou, protože si mladej. Si mladej, jsi dobrej, síly až kam a opět – jde ti to. A hlavně u toho dobře vypadáš a na to se v tvém věku dá stavět – tohle přiláká pozornost žen ! : ) Muhahaháááá. Jako, pecka, fakt šikulda, škoda toho závěru, ale zase tě to poučilo. Zpomal, netlač na pilu. Užívej.

Tibor : Závidím :  No hands. Hands free. Cokoliv. Prostě ruky dole. Já bych ale radši, aby to byly ruky hore. Protože i když máš ramena jak sešlapanej rejč, páč si hubenej jak já, tak stejně – využij toho prvních dvacet metrů – pujde to dolu výrazně lehčeji. Prostě, ruce nad hlavu a šipku dolů. Mákni na flexibilitě. Je ti to jasné, že jo. : ) Příští rok, nebo až se potkáme, chci vidět jak ti to tam padá. : )

Radek : Mno, Radek…přestaň do sebe lifrovat ty čoklity, kejky, a nebudeš usínat 4x denně vyčerpáním : ) Stejně tak, jako ostatní, parádní výkony, trochu zběsilost cestou nahoru, ostatně i dolů – trochu bych to celé zklidnil. Vymaž metry z hlavy, zůstane jen profil ponoru (4 fáze) soustřed se na ně a jed si techniku. S jejím pochopením, přijde hloubka. A pak to bude nááádhera. A hlavně –hochu, začni něco dělat, žena tě předbíhá a to si jen tak odskočila na freečko na jeden den. Hehehehehe. Diky, byli jste oba boží !

Martinka : Ty jo, Marti, ty sice říkáš, že „nic moc“ ale já vidím „něco a nejvíc“ ! Když to srovnám s ostatními učastníky zájezdu, jejich nadřenejma kejtama, obrovskejma plícema, a tak jsi chodila to samé, ty tintítko. Prostě těch ponorů spolu jsme pár udělali, a mě se líbilo co jsem viděl. Jsi šikulda, a vidím to na progress. Zažij to. Nech to uležet. Je to velmi dobrý.

Petr Tuháček : Jako PB brácho  ! To že jsi naručkoval 45m, je super. Ae to, v jakým komfortu jsi protáhl CWT, to je pecka !!! Žádný problém nebyl, jedeš si sladěnou techniku, jsi uvolněný, tvoje taneční kreace na Wupech dělej dál, však jsem ti je doporučil, a kašli na ně, že se ti smáli. Stejně to budou dělat taky, když je neuvidíš : ) Protáhl jsi to perfektně, a proč ? Protože jsi protaženej ! Prostě, líbil jsi se mi, a jsem rád, že jsme tu spolu strávili ty týdny. Fakt. S.I.K.U.L.D.A.

Tak, snad jsem na nikoho nezapoměl. To se mi občas stane. Ale mám na to výmluvu. „Im sorry, Im freediver.“CO napsat závěrem, protože tohle závěr je ?
Snad takhle :
"Jsem nadmíru spokojen, jakým stylem jsme to tady udělali, jak to šlo, a jak to dopadlo. Za mě osobně veliká zkušenost dělat kurzy s Radkem, protože on je chodící encyklopedie zkušeností, nasbíraných po všech těch světových akcích  - berte si od něj, dává moc. Vše probíhalo v poklidu, nikdo nic nehrotil, parta byla skvělá a nebe bylo modrý, voda mokrá."


Co si přeji já, osobně, dál ?
Snad jen, aby trend, který jsme tady nastolili, byl jakýmsi začátkem spolupráce nás, instruktorů, vedoucích vás, freedivery, ke společnému potápění. Martin Zajac to dělá formou závodů.
Jezděte na ně.
Poznávejte lidi.
Potápějte dohromady.

Protože pak teprve, je freediving návykový.

DĚKUJI.Martin Cheníček
FII - FREEDIVING
INSTRUCTORS
INTERNATIONAL


PimpYourLife.cz academy

Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web :
www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184


Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT