BĚH pr(o) ŽIVOT.

BĚH pr(o) ŽIVOT.

15. 5. 2017 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Dobře teda, něco jsme za poslední dobu stihli idělat..například si kvalitně zacvičit jogu, a nebo tenhle víkend s třiceti lidma super zaběhat.
Něco tedy o tom, co bylo a i trochu co bude, uvnitř…
Běh v lese je tu.Je to měsíc, co jsem se vrátil z projektu The Arch, a nějak se toho dělo hodně. Až moc, řekl bych. Měli jsme pro vás naplánovaný jogový víkend, týden jsme strávili v Chorvatsku přípravou našich apartmánů a lodě, a jen co jse přijeli byl tu další plán a to Běhací kemp 2017 spring.
Ufff, takže se blíží víkend a já co.

A já jedu ověřovací mail na školu Osečná, kde dycky máme SUPER veškeré zázemí a tělocvičnu a chatky a sprchy, a protože má bejt fakt hnusně, a v uterý ráno ještě mrzne, tak si radši ověřuji že bude v tělocvičně teplo atd…

A ono :

„Dobrý den Martine, tento víkend s vámi nepočítáme, asi chyba v datumech, máme tu 300 lidí a všechny chatky a tělocvična jsou zamluvené.“


Mno, tak přeci se nebudeme stresovat, ne, říká si Martin a v poklidu vše řešíme. A tím pádem, i v poklidu vyřešíme. Ve středu uklidíme novou vilu, taťka Mirky poseká, mamka nakoupí žaluzie, vytřeme, nanosíme proviant a dodělá se topení, a milion, milion a jedna dalších věcí. Máme na to dva dny, nou stress.Je pátek, a vše je ready a ve 12h přijíždíte vy, budoucí nebo současní běženci. Seznámení, probrání všeho co musíme udělat, a začíná klasický program kurzu. Běháme, točíme video a já se snažím do všeho vnést logickou posloupnost výuky dle skript na nichž jsem nechal kus práce…a má to efekt.
Už druhý den se většině lidí běží lépe.
Ladíme opět všemožné i nemožné, rešíme hodně kadenci, došlap, předlon, ruce, ramena, kolena…každý z vás má neuvěřitelně jiný styl, ono se řekne Běh, ale je to fakt věda. A tak se jí učíme, s lehkostí a díky některým lidem, viď Rezi, i s neustálým rohlíkem na obličeji. Bolely bříška od smíchu, díky…


Bohužel jsme poprvé volali i sanitku na kurzík. Akutní pankreatitida, způsobená jak gen.predispozicemi, tak vyčerpáním, dehydratací, pálivým jídlem…a s tím, stejně tak jak jsem již řekl na kurzu, musím tady teď a veřejně opakovat. Pokud nevíte co to je (odřené koleno, atd) tak i přes všechno medicínské vzdělání které máte, volejte sanitku. Není to legrace. On si člověk řekne, bolí mě bříško, jasně…zvracím, asi mi nesedlo jídlo…jasně..ale akutní zánět slinivky může skončit i smrtí.
Volejte.
Dycky.
Sanitku.
I PŘES PROTESTY NEMOCNÉHO/ZRANĚNÉHO. (Což tady samozřejmě nebylo páč Hani je skvělá...)

Hani, byla jsi užasně statečná, a my na tebe mysleli celý kemp – jsme rádi že je ti již lépe.Takže zatímco Miri dostávala své povaze Anděla, a byla s Hani v nemocnici, a v neděli jí vezla domů do Prahy, my jsme běhali a učili se dál. Opět musím říct, že jste mě překvapili – jak moc dobrý jste a jak moc jste schopní se „učit i v pozdním věku“ abych tak řekl. Každý si něco vzal. I Zdeněk, který běhá v 56 ti letech okolo 250km měsíčně, tak i Pavel, který neběhá vůbec. Bylo to užasný pozorovat, jak moc jste byli silní…a dobrý.

Nemůžu než napsat DÍKY. A opět musím zdůraznit, že my toto neděláme pro peníze – ale proto, že vy, lidé co k nám na kurzy jezdíte, jste super. Fakt. Pracuji s lidmi, každý mi říká…to víš, práce s lidmi je peklo…a já musím říct : NENÍ. S VÁMA NE.

My s Miri děkujeme.


Běh skončil, nachozeno / naběháno jsme měli od odpoledne v pátek do odpoledne v neděli, tzn za 48 hodin 50km. Z toho jsme běželi 30. Kopce, žádnej asfalt. A vy jste běželi s náma.
Run….for your life.

Díky.Co napsat závěrem ?

Ano, stále mě to baví. Učíme tenhle náš triptich už 4 roky. Jogu a Fyzio, freediving, běh. Vše souvisí se vším a vše se sbíhá v jednom. V kvalitě života, přidáním hloubky, dechu, a rytmu srdce. Po 16 ti letech co jogu dělám, 11 ti letech co dělám freediving, 15 ti letech co běhám…stále musím napsat – ano, předávání mých zkušeností, neustávající výzkum, posuny, studium, logistika a práce s vámi, STÁLE MĚ TO BAVÍ.

Teď vypukne potápění. Až do podzimu, kdy se mihneme v Čr, abychom vám udělali jeden kemp běhací (22,23,24 září) jeden bazénový freediving (14,15 říjen) a jednu jogu 21,22 říjen). Tak jestli chcete, pojďte znovu, opáčko je dycky zdarma. Vemte kámoše, přijeďte. Rádi, moc rádi vás uvidíme, nové i staré známé tváře.

Ještě jednou, a ne naposledy, DĚKUJEME.

Martin a Miri. Osečná.Soupis plánovaných akcí je tady :

A NEZAPOMEŇĚTE : dej si pozor na les, ať tě nespolkne...


Martin Cheníček a Mirlik Pytlík

FII - FREEDIVING
INSTRUCTORS
INTERNATIONAL

PimpYourLife.cz academy

Level I instructor
Level II instructor
Asistant instructor
Pranayama instructor
Advanced safety
CPR, OXY provider

eMail :
seven20@volny.cz
Freedive web : www.PimpYourLife.cz
Lifestyle MAG :
www.720.cz
Facebook :
www.facebook.com/720.cz
Skype : carys720
Martin GSM
: +420 777 266 305
Mirka GSM : +420 602 626 184Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT