Safari v Egyptě - nová loď, super cena, stará parta !

Safari v Egyptě - nová loď, super cena, stará parta !

16. 3. 2018 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Ahoj Kamarádi, takže tu máme první oficiální pozvánku na egyptské safari na konci září a začátku října. Protože Egypt objevili Číňani, nebylo - a v budoucnosti ani nebude - lehké sehnat lodě, a taky asi cena poroste, přesto se nám povedl nevídaný kousek. Máme loď, máme super cenu a chceme vás tam. Více informací v textu uvnitř : )

Takže na safari už jsme byli několikrát, vaše oblíbená dvojka Honzík Musilů a Martínek Cheníčků společně s Mirlíkem se na vás už velice těší a dali do kupy tohle : 


Freediving safari - jižní cesta
29. 9. - 6. 10. 2018
Freedivingová plavba po útesech jižního Egypta...nejen.

Co nás čeká ? Vraky, rybičky, korály, delfíni a jo, delfíni...Nebude to ale jen o nich! Ale i o mnohem více atrakcích: jasně, průzračná voda vyhřátá teplým egyptských sluncem, pestrobarevné korálové, útesy pod hladinou, tajuplné vraky, na kterých slunce svými paprsky, rozehrává zábavnou stínohru, hejna zvědavých ryb (Bradáči garantováni !:), líné želvy a desítky hravých delfínů i tmavomodré hlubiny Rudého moře.... To je jasný. To chcete! Ale vedle obdivování podmořských krás a interakcí s mořskými živočichy bude možné potrénovat i hloubkové disciplíny..!

Denně bude k dispozici několik tréninkových lan a bójí pod dohledem instruktorů FII a k tomu dokonce i sled - móóóc veeelká zábava! :-) Delfíni, želvy, rejnoci, možná i dugong a žralok, budou spolu s hromadou dalších miliónů pestrobarevných rybek asistovat u našich ponorů.

Ale i čas pro objevování podmořského dna tu bude. Jeskyně, spíše praskliny, v korálovém útesu Claudio také patří mezi nezapomenutelné zážitky a cestou budeme mít možnost navštívit i několik vraků v rekreačních hloubkách. Ale hlavně! Budeme to dělat všichni dohromady! ;-) V partě a v atmosféře pohodové plavby...

Během safari bude možné absolvovat certifikované kurzy FII. Třeba kurz Level 1, takže tu bude možnost i pro „nepotápěče“, dále kurz Freediving Safety, potrénovat hloubky, techniky vyrovnávání i plavání s ploutvemi i bez nich, nebo se naučit, jak zapojit jógu do tréninkového plánu. Jóga bude ostatně na denním menu, ať už pro pokročilé, nebo pro úplné začátečníky, kteří by rádi třeba jen ochutnali a po ránu se mírně protáhli. Vše pod dohledem nás, zkušených instruktorů FII : Martina Cheníčka a Honzy Musila.

    

Plavba je zaměřená především na freediving, pro zájemce je ale možné vyzkoušet si i přístrojové potápění, nebo se přidat jako přístrojový potápěč. Všechny vybrané lokality jsou vhodné pro oba způsoby potápění a na lodi budou i průvodci pro přístrojové potápěče. Ať už se s námi vydáte na moře s úmyslem vypouštět pod vodou bubliny či nikoliv, hlavní náplní výletu zůstává pohoda, relax a zábava nejen ve vodě!

O bližší informace o safari si napište na naše emaily: 4dive@post.cz, seven20@volny.cz, nebo nám zavolejte na +420 604 518 441 (Honza Musil), +420 777 266 305 (Martin Cheníček).

Náklady se nám nakonec podařilo srazit na KOMPLET     (s letenkou, jídlem, lodí, transfery) na: 27. 800,- Kč !!


V ceně je zahrnuto:

letenka,
všechny letištní poplatky,
transfery z letiště do přístavu a zpět,
plná penze + odpolední svačina, ovoce, neomezené nealko nápoje (káva, čaj, cola, sprite, voda),
ubytování na lodi,
dva čeští průvodci - instruktoři freedivingu FII,
několik tréninkových lan včetně bójek,
možnost vyzkoušet si potápění s přístrojem

V ceně není zahrnuto:

vízum (25$),
potápěčské pojištění,
zapůjčení potápěčské výstroje,
bakšiš pro posádku (cca 40Euro),
alkoholické nápoje na lodi, pití a jídlo mimo loď.


A naše vyvoněná loď ? 
M/Y HADAL

Každý rok se snažíme najít tu nejlepší loď, za nejlepší cenu a je to občas boj s místníma, ale opět to Honzík dokázal a máme parádní 2016 zrenovovanou loď pro 20 z vás. A nejaké informace o ní a vybavení:    

TECHNICKÉ ÚDAJE:

ROK VÝROBY:  2004, kompletní renovace 2016

DÉLKA:  35 m    ŠÍŘKA:  8 m

MOTORY:  2 x 1200 Hp MAN  GENERÁTORY:  Perkins 1 x 75kW, 1 x 100kW

PALIVO:  11 tun     VODA:  15 tun + 3000l/24h desal. jednotka

KOMPRESORY:  2 kompresory BAUER Mariner, 2 x 250ltr

LAHVE:  30 x 12 l hliníkové láhve s DIN/Int ventilem, 15ltr na přání

KAJUTY:  10 dvoulůžkových kajut, s klimatizací, vlastní koupelnou a toaletou

SALON:  Prostorný salon na hlavní palubě slouží jako jídelna, salon na horní palubě jako společenská místnost, s TV, DVD, stereo systémem a barem, oba salony plně klimatizovány

SUNDECK:  2 paluby na opalování

ČLUNY:  2 čluny, s motory 40Hp

ZÁCHRANNÉ PROSTŘEDKY:  2 záchranné ostrůvky, záchranné vesty, kyslík, lékárnička, hasící zařízení, detektory kouře

SPOJENÍ A NAVIGACE:  VHF/DCS/SSB, EPIRB, Satelitní telefon, echosonar, GPS plotter, radar

 


MNO, PROSTĚ TAK. MOHLI BY JSME PSÁT JEŠTĚ HODNĚ, ALE CO VÁHAT. Pojďte to udělat. Bude to na podzim a tak se moc nerozmýšlejte. Já už mám cca 10 lidí, a kapacita je 20 lidí. Honzík už má taky partu. Proto je nutné, doladit co nejdříve zálohy, atd, tak prosím, kdo má opravdu zájem, napište nám obou maily, a my vám pošleme pokyny, co a jak.

Ju ? 
Vše zařídíme !!!


Moc se těším. Moc. Na to, jak si to zase posuneme dál. Na výlety. Na vás, na super lidi.
Tak jdem na to.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Martin Cheníček : seven20@volny.cz
Honza Musil : 4dive@post.cz
Mirka Pytlounová : nedám ! : )

Freediving Instructors International


Video z 2016 : 

Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT