Egypt - finding the Depths : well done

Egypt - finding the Depths : well done

14. 4. 2018 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak jak jsem už psal, všechno jednou končí a to znamená, že něco nového začíná… Nám skončila letošní jarní mise na Blue hole, třetím a posledním turnusem tady, v Dahabu, v Egyptě.
A o tom, zda jsem začal nosit Džerbu a poslouchat místního Imáma, si přečtěte vevnitř.
…néééé, jasně že to bude o freedivinu.
Ma – uvnitř více.Takže první turnus minul, druhý turnus minul a já jsem si pomalu zvykal na každodení buzení (buzerování) muezzinem, jehož volán k modlitbám mě nechávalo docela klidným i přes to, že byl hodně vytrvalej.
Třetí turnus je tady, a tak si ho pojďme probrat.

Na třetí týden jsme trochu čekal, že už toho budu mít plný žábry, takže jsem počet účastníků zájezdu omezil na 5 lidiček, na ty co se nedostalo se moc omlouvám a příští rok snad, ok ?

Omezení se ukázalo jako dobrá volba, protože jsme mohli rozjet jen jednu bojku a vše se docela dost zefektivnilo.

Přijela Andy a Andrejka, Zdeněk a Míra s Ivčou z Bali. Parta tedy ready a jdeme na to, co se dělo.Předně, tahle skupinka se hodně podobala té předchozí v tom, že si šli velice za vzděláním – myšleno tak, že  je opravdu HODNĚ zajímaly všechny detaily, jak individuálně dosáhnout posunů na hloubkách, ruku v ruce s tím, na co jejich těla v současném stupni vývoje ve freedivingu mají. Dotazů bylo plno, řešili jsme první poslední a detaily tu hrály prim i proto, že to byli veliký talenti, jako fakt.

Dost často říkám našim studentům jakési (samozřejmě spíš legrační, ale platné) rozdělení.

S ploutvema :

- 10mkaždej.
- do 20m je to šnorchelink, to dají i šílenci bez kurzu.
- mezi 20 až 30m je šedá zóna, kde je nejvíce chyb, nejvíc vyroste ego, víme vše a nebojíme se ničeho.
- od 30m začíná freediving skrzu nutnost u většiny používat Mouthfill a samo Frentzela.
- od 40m níže začíná výkon.

No a statistiky, které si o vás vedu jsou zajímavý.
90 procent lidí dá 20m.
8 procent 35m.
2 procenta pod 40m.

A tady se to vedlo neuvěřitelně. 40+ padlo a kdyby jste viděli jakou technikou…Opravovali jsme drobnosti, fajnšmekroviny aka pozici prstů na laně ve Freefallu, obrátky bokem na plate, točily se videa a řešily fakt detaily.

A musím říct, že to vyplodilo moc krásný čísla.

Jezdili jsme, a v budoucnu i budeme jezdit už pouze na Blue Hole, protože až je to jen Modrá a Díra, tak tréninkově je to tam prostě dokonalé. I při velikým větru a vlnách se tam dá odjet fakt porce práce a myslím že zázemí a přístup Aliho a všech z AquaMarineRestaurantu je úžasnej. A celkově o lidským přístupu místních by se mohli Evropani z tak strašně vyspělé západní supermoderní nejlepší civilizace učit.

Pro mě tedy je letošní Egypt – finding the Depths 2018 ukončen. Strávil jsem tu s vámi tři turnusy, a musím říct, že se mi líbila každá chvilka a pamatuju si jednoho každého z vás. Dali jste mi hodně, a protože jste se přihlásili na příští rok znova, tak vím že se mám na co těšit.

Hlásí se Martin z Fii, Egypt, Over.Poděkování :

- Abuhassan Mohamed for accomodation
- Salem for equipement and services
- Ali z AquaMarine for neverending joking
- David Čani that you change my life
- PickupGuy for new soundtrack
- Friends Fresh Fish Restaurant for awesome ocean sea wiev and food
 - A nejvíc mým studentům, že tu se mnou topili ty pecky !

Tak za rok.
Fakt.
MaMartin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT