FII kemp č.2 - čtrnáct dní s vámi

FII kemp č.2 - čtrnáct dní s vámi

15. 7. 2018 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Další 14 ti denní kemp je u konce.
A jak tuhle někdo trefně poznamenal – něco končí, něco začíná.
Napíšu report. Jinak. Trochu víc…ehm…profesionálně ? 
No, nevím. Spíš zase jinak.
Uvnitř. Více.Jak má vypadat správná session na freediving ?
Měla by mít 3 části.
Oddělené dnem volna.
První – aklimatizace, dostahování 50-75 procent hloubek.
Druhá – vyrovnání maxima, učení se novým věcem, možnost PB pokud umožní stav.
Třetí – posuny. Ve všem. Hodně odpočinku.

A proto děláme 14 ti denní kempy pro vás. 4 dny topíme, den volno, a takhle to opakujeme.
A už vidím ty otázky, spekulace, atd.

Tak pro upozornění. Tohle je styl, který je BEZPEČNÝ a SPRÁVNÝ, to že tam umíte mrdnout první den PB neznamená, že to vaše tělo ocení. O tom se prosím nebudeme bavit, to berte jako neoddiskutovatelný fakt. Stejně jako to, že něco freediver zvládne, neznamená že mu to dělá dobře. A nebo že jsme každý unikátní. A nebo…

A tohle tohle je to, co vám tu odkrývám, tuto systematičnost. A vy se díky ní všichni posunete, do hloubek přesahujících vaše současné (někdy i roky stagnující) PB s úplnou lehkostí, a nakonci těchto 14 ti dní i pochopením, vcítěním.

Nedokážu dostatečně zdůraznit, jak jsem rád že mi sem jezdíte připravení, že tu jen NAVAZUJEME na váš trénink, zúročujeme vaši fyzickou připravenost. A i díky ní, se posouváme dopředu, hlouběji, především bezpečně a zdravě. A tím pádem, trvale.

Občas si tak pročítám různé fóra a skupiny a nedokážu než být s úžasem, kdo všechno a jakým stylem učí freediving. Např okénko do freedivngu 30 minut vč vody za 500 kč/osoba. Co to je ? To snad je legrace, ne ?

Muj kurz s vámi trvá 14 dní. Aby za něco stál. Začínáme ráno v 7h jógou, jen té tu odučím 14 hodin. Přednášky 36 hodin. O volné vodě nemluvě…Kdo chce zkratky, dostane zkratkovité informace, kde není dostatek informací, jsou spekulace, plodící chyby, zranění.
Jsem taky velice rád, že zraněné lidi my tu nemáme. BO neznáme, Samba je chyba.
A přesto…

Petra Polášková 47. PB
Petr Martínek 35. PB
Petr Tuháček 50. PB
Anetka 15. PB
Katarina 32. PB
Jan Rozum 30. PB
David Lexa 37. PB
Filip Hes 40. PB
Míra Tvrdek 17. PB

Konstantní váha, variabilky, no fins, Ručkování po laně, statiky…ve všech disciplínách jste se tu posunuli, naučili lépe (a nebo konečně) vyrovnávat tlak ve středouší, pochopili, že felxibilita je vším a že je to dlouhodobý proces a nebo třeba, že méně znamená více - a já jsem obrovsky rád, nejen za vaše „čísla“ ale především za styl, jakým to bylo.

Bylo to do pohody.

A to i definuje to, jak jsem si to tady s vámi užil. Do pohody.
Byla spousta legrace, vyl výlet na vrak Ledenik i na Blue Hole, byl fotbal, bylo grilování a hlavně sme tu společně žili a dejchali v parádním souznění.

Hele, a vo to přece de, ne ?
Freediving je prej životní styl, ne sport.
My jsme tu s váma ten styl jeli.

Díky, přátelé, kamarádi.

A třeba, zase za rok.
Bylo mi velikým potěšením a poctou, být tady s vámi.

Díky.

Martin 25 let v závodním sportu.Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT