Vir - Level 1 freediver - mise skončena (veleúspěšně)

Vir - Level 1 freediver - mise skončena (veleúspěšně)

28. 7. 2018 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Je za námi týdenní kurz potápění na nádech od FII (floridský výukový sysstém 13 ti násobného rekordmana Martina Štěpánka) a na mě je, abych práci svých studentů tento týden zhodnotil v pár slovech vevnitř...


Tentokráte mi sem přijela partička, která jde cestou postupné evaluace, tzn nejdřív Level 1 Pool only, pak Level 1 oceánskej, a tak jsem byl rád, že to bude takové příjemnější - jak pro ně, tak pro mě. 
Rozdíly mezi levely 1 PO a Ocean jsou především v praxi na hloubkách, kde řešíme nejen postupy umožnující se vám dostat do hloubek okolo 2O ti metrů, ale i mnohem více - každodenní ranní joga vám zlepšila flexibilitu, přednášky o fyziologii umožnily pochopit a poslouchat vaše tělo a donekonečna najížděné motohodiny na hloubce aplikovat teoretické poznatky v praxi slané vody.

A hele, jako vždy, to mělo výsledky. 

Když tak koukám do tréninkových záznamů, které vám vedu, tak musím říct že jste odvedli obrovský kus práce. Zlepšili jsme vaši techniku, zanoření, dostali jsme se k prodloužení statik a u všech dosažení jejich Pesronal Bests, a plácli rukou do plate ve 25m.

Mno, posuďte sami výsledky týdne na Viru : 

Mirek Janďourek. 
Posuny : 
CWT : z 15m na 22m
STA : z 3:34 na 4:19

Petr Elis.
Posuny : 
CWT : z 15 na 25m
STA : z 3:30 na 4:44s
FIM : z 0 na 25m
VWT : 30m !

Hedvika Juricová.

Posuny :
CWT : z 8 na 20m
STA : z  2:56 na 4:00
FIM : z 0 na 20m
VWT : z 0 na 20m

Roman Balej.
Posuny

CWT : z 8 na 23m
FIM : z 0 na 25m
VWT z 0 na 25mKáťa Zeidlerová

Posuny
CWT : z 8 na 20m
FIM : z 0 na 16m
VWT : z 0 na 15m

Pavel Hamža

Posuny
CWT : z 8 na 25m
STA : z 3:15 na 3:38
FIM : z 0 na 22m
VWT : z 0 na 27m

Martin Pozděna
Posuny :
 
CWT : z 13 na 25m
STA : z 2:54 na 3:32
FIM : z 0 na 20m
VWT : z 0 na 25m

Pepa Hudec.
Posuny : 
CWT : z 8 na 17m
STA : z 3:00 na 4:35

Mno a to je dle mě na jedničkovej kurz až kam !
Ale hlavně to bylo vše dokopáno, doručkováno, prostatikováno se super technikou, o kterou mě jde především, a vy už ted i vidíte, že to nejsou čísla konečná - dá se jít mnohem dál, hloub, a je to jen o vás.My jsme vám jen ukázali dveře - v kurzu Pool only.
Vy jste s nima prošli - Teď a tady, na Viru v kurzu L1 oceanman.

Byl to našlapaný týden, kdy jsme se večer hodně nasmáli, byla neskutečná pohoda, jakou jsem snad ještě nezažil, a vaše partička si perfektně sedla, což vždy udělá tu atmosféru úplně nejlepší.

Ostatně, vždycky když mi nakonec kurz odjíždí, a já cítím prázdno, tak to bylo silný.
A tady bylo.Topte, dejchejte, cvičte, protahujte, naučte se močit do gatí vždy a všude a za rok tady, na Viru, povinně na Level 2 : )
Moc děkujeme, fakt.

Martin a Mirka
Freediving instructors internationalMartin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT