Na cestě - CHORVATSKO OVER.

Na cestě - CHORVATSKO OVER.

17. 9. 2018 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Celkem 120 dní freedivingu v Chorvatsku v kuse.
At se to vezme za jakýkoliv konec, je to prostě třetina roku a to je docela porce.
A to už v tobě něco zanechá.
 


…minule jsem třema tečkama skončil, dneska začnu.
Sedím si tak v Chorvatsku poslední den na pláži, kurzy právě skončily a já přemýšlím, jak to že se netěším domu. Tak nad tím tak dumám, převracím myšlenky a převaluji argumenty a hrabu se tak nějak vevnitř, jestli nenajdu nějakej ten objev.

Ono je to přece divný ne ? 120 dní…odjet na jaře, vrátit se na podzim, doma nechat ty lesy a motorku a ženu a vše a být jinde úplně a přitom vlastně taky doma. Tak je se na co těšit nebo ne ?

A tak tak vydumávám, sám vo sobě docela zajímavý věci – například, já se vlastně NIKDY NIKAM NETEŠÍM. Jo, píšu to lidem, v mailové komunikai : „Těšíme se..“ a tak jim lžu nebo co ?
Tak dumám dál..a zjištuji že ne. Já se těším…ne někam, ale na někoho. Na lidi, v nichž mám kotvy, ne na místa. Mám asi obrovskou výhodu, zjištuji, že tam kde zrovna jsem, jsem strašně rád. A to co dělám, tím JSEM. Já asi nemám rád ODJEZDY.

 Jo, to bude vono, Martine. Přijedu do Chorvatska, jsem tam doma a šťastnej.
Přijedu na Bali, jsem tam doma a štastnej.
Přijedu do Osečné, a psát to znova by bylo zbytečný. Jo, štastnej.

Tak si tak řeším, jestli to čtení všech těch knížek o štěstí a pohodě bylo vůbec nutný. Když jsem si z toho nic nevzal, přece, jsem takovej jakej v tý chvílí jsem a v tom sem spokojenej.
Dyť jsem.
Co chtít víc.
Jednou nebudu, a to bude horší…

Chorvatsko končí, něco začíná. Cesta se vine do dáli, a kdo jsme abychom stáli na místě. Jedu.
Jdu.
Běžím.
Reaguji.

Letošní koncept Chorvatska bavil zatím nejvíce. Stali jsme se tam prostě freedivery, se vším všudy. Běhal jsem, jezdil na kole, trénoval a potápěl sám pro sebe skoro měsíc ! A se studenty dalších 11 týdnů. A to jsou nádherný hodnoty, jak strávit život. A nádherný lidi, který tam byli.

Příběhů by byly tuny. A to není ale třeba.
Žijete, všichni ve mně.
A o to jde.
O lidi – a život.

Takový, jaký si ho uděláš.

A tak si jako poslední myšlenku musím říct.
JE MI DOBŘE.
Krásný den všem lidem dobré vůle…
Martin, na cestě.
 

DÍKY VŠEM, CO JSTE LETOS BYLI S NÁMI !!! Byli jste nej, zasloužili by jste si víc slov než má moře vln, ale strašně bych se rozněžnil a to by jste nepřežili. Takže jen stručně, a at víte co bude. Bude...

PŘÍŠTÍ ROK, STEJNÝ KONCEPT, ZASE TADY, ZASE S VÁMI...
D.Ě.K.U.J.E.M.E.
Martin a Miri, buddy team dvou.  
Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT