Report z Mexica, aneb jak bylo v textu a fotkách…

Report z Mexica, aneb jak bylo v textu a fotkách…

12. 11. 2018 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

„Mexico, Mexiko, freediving gránde finálééé…“ tak nějak bych předělal „sombréro gránde tequillááá“ song od už nevím ani koho, každopádně nás s tím terorizuje už kolik dekád. A my jsme vám nasolili tolik videí, že si to vše zaslouží asi i nejaky to slovo po tom videoterroru.Takže skupinky se měnily, předělávaly, tu ten jen a pak zase ne, až nakonec nás bylo 8, s Miri a mou maličkostí 10. Ideální počet.


Mexico jsme s Miri navštívili už po…ani vlastně nevím, už pohodněkrát a protože jsme si tady za tu dobu udělali pár velmi dobrý přátel a kamarádů především od vody a okolo lodí, mohli jsme vypsat již druhý kurz „Animální interakce v LaPaz“ kde šlo o interakci ne po flašce Meskaly mezi sebou, ale o hrátky se zvířátky okolo vody.Letos jsme byli s jiným Guidem Jorgem, a musím říct, že Patric (BACo majitel) má na lidi čuch – Jorge byl prostě nejvíc. Perfektní znalosti místního prostředí a vodního života, znalec párty triků a děsnej komik – víc jsem se fakt snad s nikým nenachlámal.

Jezdili jsme na několik „druhů“ lokalit – tu vraky, z nichž jeden byl fakt super, mexická pobřežní stráž zabavila nelegálním fisherům z Číny loď a prostě jí potopila, hahaha, a ten byl fakt mocnej a velkej a uzpůsobený na freediving – scuba snad nejlépe co jsem viděl. Odstraněny kabeláže, koberce, atd… prostě super.
Také samo to hlavní proč jsme tu byli – velrybí žraloci a lachtani – v podstatě můžeme napsat že Whalesharks guarantee o SeaLions ani nemluvě – máme tu sezonu a hrajeme si s nimi každý den. Velrybáci se dali přehrabovat vidlema, a lachtaní miminka byly hravý a přítulný.Co pro mě osobně byl největší zážitek byly miliony sardinek všech velikostí, kde na severní straně Isla Espiritu Santo měly velkej comeback po několika letech od vyhlášení přírodní rezervace. Když si tak plaveš u dna a nad tebou se stmívá, protože přes ryby není vidět hladina, stoupáš těmi víry života…moc víc jsem zatím nezažil, a to už jsem něco zažil : )


Večer jsme chodívali na baštu a nebo si vařili sami, protože se nám opět podařilo srazit cenu apartmánu na pláži v CostaBaja resortu na 400 USD na noc z 1000 za apartmán s komplet vybavenou kuchyní a X ložnicemi a vlastní pláží. Výhoda moc. Samo bazén a beach párty s jógou a čajem (jo, strašně jsme lili ) skoro každý večer…tohle se nějak neomrzelo, haha.

PS : La Paz je nádherný město k žití. Už hledám nemovitost ke koupi. Snad to nebude číst Mirka… Hihihi.


Na poslední třetinu výletu jsme se pohnuli na Pacific Site do San Carlos protože měly připlavat Marlins, a víry sardinek na nichž se živí vlastně vše. Stejně tak jsem měl i v plánu ukázat lidem trochu okolí, protože tady je to nádhený…a tak jsme objevovali nejen podmořskou faunu ale i třeba původ toho všeho života – mangrovníkové přílivové řeky, ptačí rezervace, pouštní duny, a samozřejmě Tichý oceán. A i Marlins byli a byl to prostě zážitek. Ostatně, kluci z Pelagic life tu akorát natáčeli dokument…ano, stojí to tu za to a dost.A tím se letošní Mexico završilo. Velká žranice na poslední večer (jídlo je tu opravdu neskutečně dobrý a to nejsem žádnej gurmán co to vyhledává) a bolesti břicha od smíchu s tím šílencem Jorgem, završily tenhle krásnej a fakt našlapanej trip. Ostatně, Petr, Láďa, Jana a Milan tam zůstali ještě na 5 – 10 dní. To jde, ne ?

Tak a to je ode mne stručně a rychle (a doufám že výstižně) všechno to nejdůležitější, co jsem chtěl zmínit.
La Paz a Animální interakci budeme dělat i další roky. Už přemýšlíme jak to ještě vyšperkovat – surfing na Pacifiku (neskutečně hodný vlny, to jsem ještě neviděl) a další možnosti. Vše čekejte na podzim 2019 – zase za rok, ve stejném termínu. Takže, kdo by chtěl, bude vítán.

Už toho v těch Oceánech k vidění moc není. Takže, musím říct, na tenhle trip i když logisticky obtížnej, a dycky na něm prodělám gatě, pojedu s vámi i příští rok rád. Protože tohle je třeba vidět, dokud (a snad bude lépe v těchto rezervacích) to je.

Martin a Mirka
FII - Freediving Instructors International
Odkaz na celé album je tadyMartin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT