Egypt 2019 – Deep training na blue hole – shrnutí

Egypt 2019 – Deep training na blue hole – shrnutí

14. 4. 2019 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Je to tu, poslední den z Dahabu, sedím si tu na střeše a ťukám report o tom jaký jste byli, a o celkovým zhodnocení tripu.
Tak jdeme na to, jak zamlada...


Bez dvou dnu jsem tu letos strávil měsíc, a v únoru další týden a musím říci, že mě to tady pořád baví. Proč vlastně jezdíme sem, a ne do Sheiku ?
Asi protože Blue Hole, protože Dahab, protože bydlíme u místních lidí a nasáváme nejenom modrou barvu, ale i tu kulturu okolo včetně každodenních vyvolávání Muezzinů ve 4 ráno atd.
A hlavně, protože tu mám přátele.


Co tu vlastně děláme ? Zhodnocujeme tu váš trénink, ať už iniciovaný mnou, nebo vámi, a snažím se z vás dostat to nejlepší chytře a s prohloubením povědomí o tom, co se ve vás vlastně děje – v těle i hlavě.

Někdy je to hračka a někdy trochu dřina, ale vždy platí že :
VAŠE PERSONAL BEST MÁ HODNOTU PERSONAL BEST. Není to věc ke srovnávání s ostatníma, NE ! Oni bojují jiné boje, mají jiné vstupní předpoklady a toto srovnávání bude vždy zdrojem krmení Ega, neposlouchání těla, natož duše – a o ní všichni píší, že to přece je, ne ? O té psychice…
Vy jste sem přijeli, a dali vašemu nejlepšímu výkonu to nejlepší ze sebe. Finančně, sociálně, časově. Je to váš úspěch, vaše Personal Best.
Gratulujeme, moc.

A protože tu bylo mnoho příběhů a tolik lidí…musím aspoň ke každému z vás napsat nějakou tu větičku, ne? Protože tohle je moje díky.

Turnus č.1.


Jirka Pavlík :

Jirko, sladěné kopy, napadané profily ponorů, radost koukat jak to slo každý den lepe…
Angelika :
Neuveřitelny zlepšení ve vyrovnávání tlaku, ted jsi freediverka ! Moc paradní.
Kaťa :
Hele, to je jinej freediver – technika jak kdyby tě vyměnili, bez stresu, a ty metry – jsem čuměl. S váma dvěma chci topit dál, protože víte co : )
Zuzí :
Bez Kachy už ani pacička na platíčko, a že byla – šlo ti to již loni, ale letos je to s prstem v nose. Nachozené na automat – Bomba !
Petr Š :
Zkouška dvoutýdenní session, rozpotépěny, doladěna technika a příprava na další tejden – v treninku odveden doma obří kus práce.
Hanka :
Neustálá chuť to zkoušet, i když hlava nepouští – máš ode mne veliký obdiv – to pujde !Turnus č.2

Jirka Rubeš :
Doladil dutiny, a když sedly, sedl ponor – dohojit, a topit – protože voda tě chce, a ty tam musíš brzy znovu.
Petr Pinďák :
Petře, nevím co napsat. Protože toho je moc. Naše ponory protnuly 40m a ten pocit klidu při výstupu z hloubek – každý tvůj ponor v poklidu – ukazuje o hloubce dobré duše. Díky.
Deniska :
To dáme ! To vyjde ! Nemohla jsi přijet, ale přijedeš. A tak to bude…
Kája :
Technika jak od Ťěpánka, a až si to srovnáš v hlavičce (a přijede Deniska) tak to tam vysolíme jak zamlada mnohem hlouběji. Bomba.
Dan :
Scuba forever – jednou tě ale do hloubek na držku zatáhneme, jen se neboj J
Petr Ševča :
Ty brachu, ze šnorchlu, v 50 ti letech, 55m, s nádherným profilem, perfektním kopem, a silnou (hodně!) hlavou – mohlo to dopadnout lépe ? MAX. Díky. Ma
Hani :
To tam jednou sedne, víme co dělat, a tak to uděláme :) 

Turnus č.3

Katarina :
Opět jsme o kus dál, víme co nás limituje, po čem jít, sladili jsme FIM techniku a teď už si to jen nechat v hlavě uležet – neztratit kontakt s vodou – a jdeme dolu.
Petra Polášků.
Říkám ti to pořád. Máš talent, jsi silnej Brad Pitt a ty tvoje hlášky by mi chyběly – Peťo, ty divoško, pojd se tomu fakt pověnovat. 50m s plastákama, co dodat. DÍKY.
Honza O.
Jene, já to fakt myslím vážně když tě chválím. Přijmi to. Freediving ti hodně dal, změnil, a ta změna by mohla být trvalá…pojď dál, přidávat hloubku svýmu životu. Gratulace.
Martin :
Před dvaceti kily to šlo dolu, O 20 kg později to jde hlouběji – objemový trénink se vyplácí ! Hehe. Přetav špek ve sval a víš co tam bude ? Podlaha ! Gratulace.
Verunka Hanušovic :
Tryskomyš je mrtvá, ať žije freediverka ! Zpomaleno, nazvykáno, a i bez tréninku neskutečný pecky – Veru, tady je odvedený kus práce. Paráda…Jedem dál !
Pája H :
Pájo, vyrovnáváme, dutiny se vypláchly, a líbí se mi že nad věcmi přemýšlíš – víš co máš cvičit, a to by bylo, aby nebylo. Ale o to mě nejde. Změna, kterou za rok prošel, je vidět i navenek – TOHLE JE USPĚCH A DULEŽITÉ. A o to nám myslím oběma šlo. ANO.
David :
Hele, škoda, škoda…škoda je dobrýho člověka, takže není škoda že nás nepustily dutiny hlouběji než 20 – protože připrevený jsi. Kluci z PureApnea odvedli dobrou práci, a jak se dolečíš, budou ty cíle tvoje. Rád tam pomohu. Díky, moc.
Petr Tuh :
Peťo, ty brácho, s tebou mě baví svět. Ten podvodní. Ten nadvodní. Trénink byl a 50 tam padlo, víme co dělat, aby padlo 60 a vono padne. Mas na to, a je mi ctí, fakt, že stále s námi jezdíš. Díky.
Broňa :
Mno, co říct víc než jsme si řekli. Tady to bude velký. Věř svojí fyzičce, svému tréninku, udělal jsi mega kus práce a je to teprve začátek – nechvátáme, neboť Life is freediving, everything else is just surface interval… Gratuluji, a ještě mnohokrát v budoucnu budu. Díky rodině za podporu tebe. Jedem dál, hloub.


 A tak si tu tak sedím, a řikám si co dál. Napsal jsem vám článek, venku je klidná hladina ostatně stejně tak, jako je klidno ve mně. Asi bych potřeboval říkat ještě hodně věcí…

Třeba že život se děje tam venku, takže až dočtete tenhle článek, nebo klidně hned, zavřete komp, vypněte telefon a chvíli jen buďte. Zkuste nádech, protože existuje lepší manifestace života než nádech ? Chvilku zadržte. Prociťte tu sílu, že můžete být čímkoliv, protože dýcháte. Až nebudete, nebude nic. Vydechněte ven…všechny starosti, stresy, myšlenky, pozorujte svoje svaly a tělo, ne to emoční, to fyzické. Dole ve výdechu zadržte dech. Staňte se sebou. Vraťte se dovnitř. A zkuste to…ZNOVA.

Život se děje okolo vás, pozorujte ho, buďte vědomě přítomní, užívejte dětství neboť jsme všichni děti, nezapomeňte že milé slovo a pozornost je víc než jakékoliv dary, dávejte, berte, užívejte si to že žijete v nádechu a výdechu.

A nemějte strach.
Protože opět přichází M.Aurelius a mantra, která napsána před skoro 2000 lety, říká :

„Buď klidný.
Neboť všechno je v souladu s podstatou světa a zanedlouho budeš nic a nikde.
Už jsi tam byl
O nic nejde.“

Díky všem za nádherný chvíle v nádechu tady na Blue Hole.
Žijte.
Ma

Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT