Běhací kemp – doběhnuto…

Běhací kemp – doběhnuto…

23. 9. 2019 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

No jo no, tak je to zase za náma a vy mačkáte slzu a promačkáváte zatuhlé lýtka. Je mi to jasny. Takže pár slovíček a nejaké to foto je uvnitř…Běh je podle mne snad základní dovedností člověka, protože chuze je přirozenost, běh už je dovednost. A vy jste si přijeli trochu té techniky nasosat k nám do Osečné. A jaký to bylo ?

Tak jakym zpusobem ty kempy děláme už jsme popsali nesčetněkrát, ale jen připomenu, jsem bytostný systematik, a snažím se vám do toho vnést nějakou štábní kulturu, aby jste se naučili jak došlaplovat, jak rychle kmitat nohama, co dělat s rukama abychom nevypadali jak Zátopek v posledním tažení a v neposlední řadě i třeba to, že rozcvičování pánve se nedělá nikdy před základkou nebo dětským hřištěm.

Prostě důležité informace.

No a pak je aplikujeme v lesích, padáme, zvedáme se, funíme, čumíme si na zadky a je nám dobře, že jo. A u toho se zase něco učíme. A hlavně, je pohoda, a o to jde.
A pak se taky protahujeme, šlachy protestujou, dech se nedostává a my jsme opět v režimu „poznávání komunikačních kanálů s našim tělem.“
Ostatně jako celý víkend vlastně.Já vás, a vy jste to už myslím všichni na našich kempech pochopili, nemohu učit co máte dělat, dokud nepochopíte že nejlepším učitelem a dozorovatelem správného provedení a nebo chyb vašich pohybů je vaše tělo. Ono vám říká, mluví, řve na vás, a vy neslyšíte, neposloucháte, i třeba proto, že máte v uších sluchátka a nebo nějaký bubák z práce.
A tak vás tady učíme naslouchat, a pak i opravovat tu techniku, kterou teoreticky všichni chápete. Ostatně, jako v životě. Taky si to nejdřív přečtete, pak to zkoušíte, a pak se to třeba jednou povede. Tady taky…

A vám to šlo. Všichni poslouchali, ne mě, ale sebe, sebe hlavně. A kde je komunikace, všechno jde. 
A vám to šlo.

Moc vám ještě jednou děkujeme, že jste přijeli a nechali se od nás učit, protože celý ten běh je především proces učení se, my jsme je průvodci a vy jste se nechali vést. TO bereme jako závazek, jako dar, tu možnost vás učit.

Takže ne vy, ale ted už chápete, že my s Miri musíme poděkovat, že jste přijeli. My jsme dlužníky, a brzy to zase někde, dohromady, splatíme. Protože nic nekončí, jen pořád něco začíná…

Mějte se lehce.
Mějte modré dny.
Smějte se

Ma a Mi,
Děkujíc.

PS: Další kemp bude v květnu... : )
PPS: Fotky, děkujeme moc Martinovi !Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT