První chorvatský kurz je za námi...

18. 6. 2022 Blog
Martin
Autor
Martin Cheníček

Tak máme za sebou první týden freedivingu tady na ostrově VIR, u nás, na základně FII. A jaké to bylo ? A udělali ten level 2 nebo ne ? A byly jeskyně? A vraky? Vše vám to tu napíšu.

 

No byl to tenhle týden takový frmol, až mi šla hlava kolem. Nejen proto, že jsem tu měl 8 lidí, ale i proto, že jsme chtěli v rámci tohoto Adventure týdnu (zaměřeno na vraky a jeskyně) udělat i Level 2. Což není legrace, ani když je na to týden.
Vedlo se ?
No, vedlo…s potápěním do hloubek je každý king, ale jak se řekne připrav bojku, smotej lana, spusť systém, najednou každý tápe. Level 2 u FII není jen o tom, zatopit 40m, ale naučit se, jak se připravuje celá session, jak se zachraňuje z 20 ti metru, a další nutné skilly našlapaného levelu.

Poradili si s tím nadmíru dobře.

Radek Jarošů konečně našel pod vodou klid, a pustilo ho to do PB 35,1 v kategorii CWTB. Udělal na sobě kus práce, a nezbývá než pogratulovat k úspěšnému složení LEVEL2 FII. Jen tak dál, brachu, jen tak dál.

Mára bylo jasný, že technicky dá cokoliv, jeho trápí uvolnění, a když pak jeden večer použil známé uvolňovací techniky (hahaha) tak od té chvíle to tam padalo jak zamlada. PB 35,5m v kategorii CWTB, paráda !

David potápěl jak kdyby vůbec nebyl „pool only“ student, sázel to tam s přehledem a vnímal co se od něj chce, ovládl techniku Mouthfillu, pochopil zase o kus dál co je to „freediving“ a je mi potesenim mu to tam odklepnout. FIIL2 je tam, PB v kategorii CWTB 32,5m je krásný číslo. Na podzim naviděnou : )

Jan Kličko do toho šel jako pravý bojovník, směle, popracoval se s tím vším co bylo třeba a i když ho rodinné radosti odvelely občas pryč, nasázel tam kvantum ponorů a i to se počítá. Vraky, jeskyně, všechno s přehledem a tesím se na podzim naviděnou.

Pepa zkušeně ! Vše si musí nejdříve osahat, pak vyzkoušet, a pak to teprve pochopí a začlení do ponorů a tudy vede cesta defakto pro každého freedivera. Moc gratuluji, máš na to plíce a Level 2 jsi tu udělal zaslouženě ! Pecka, kamaráde !

No a pak tu máme tři „ostatní účastníky zájezdu“, Emila, Čendu, a Toma. Ti si spíš užívali pohodu kdy na ně instruktor pořád něco neřve, Emil potrénoval fakt systematicky, odladili jsme různé druhy Equalizací, o což šlo nejvíce. Čenda má dlouhé divetimes, a až vnese trochu víc uvolnění do svých ponorů, bude to uplně jiná pohádka. Každopádně, protahuj, užívej, a brzičko naviděnou, snad i s Tomem, který si tam dopadal pro krásný PB 36,6m což je fakt pecka porce.

No a jaké byly vraky, jeskyně, a kategrála ? No o tom bych mohl napsat hodně, ale radši sem dám nějakou tu fotku, ono to řekne více.

První kurz letošního léta skončen, a v tuhle chvíli, co toto píšu (a vydávám, už tu mám další partičku co chce přidat hloublku do života. A takhle pojedeme, defakto až do 20 prosince, Day by Day, Week by Week.
Mám to takhle rád, a děkuji všem, co přijeli, jsou tady, nebo teprve přijedou.

At nás všechny provází modrá.

Ma
PimpYourLife academy

Martin
Článek pro vás napsal
Martin
Více článku od autora

Jsem Martin Chenicek, a freedivingem se zabývám již roky. Prošel jsem si za svůj život mnoha sporty na vrcholové úrovni, plavu maratony, běhám kolem 100 km týdně, lezu po skalách, závodil jsem 10 let na snowboardu a sjezdovém kole, skáču z letadla a jezdil jsem závody na silničních motorkách. Jsem člověk, který sportu a jakékoliv činnosti v pohybu, dává ve svém životě první místo.

RYCHLÝ KONTAKT