Mise Kypr - jak bylo na adventure tripu 2022

Mise Kypr - jak bylo na adventure tripu 2022

8. 10. 2022 Blog

Takže jsme konečně doma, a já jsem vám slíbil nějaké to shrnutí, jaké to na Kypru bylo a co že jsme tam vlastně dělali.

No, především bych chtěl říct, že jsme stejně jako loni využili služeb Járy, který nám celý týden pomáhal s věcmi okolo vody, i mimo ni, ať již to byly taxi služby, a nebo třeba support v podobě půjčení vybavení na bojky a zavazi, nebo třeba i pronájem auta atd. Díky, Jaro, je fine s tebou pracovat…
Kypr jsem si loni s mou první skupinou tady opravdu zamiloval. Hory, moře, čistá a tepla voda, (měla 27 stupňů, což je prostě pohoda) a hodně podvodni zábavy.

Vymyslel jsem tři bungalovy v poměrně drahé lokalitě FigTree Bay, co budu povídat, cena být na dohled od moře je jasně dána, ale určitě se vyplatí – když už letíme přes půl glóbusu, nechceš bejt někde ve vypečeném městě.
Taky se mnou letely moje dvě lásky Malá a Velká, přičemž těžko říct, která je ta malá a velká. Nicméně zkoušime tenhle koncept „Táta učí, máma hlídá“ a i přesto že tu mám rodinu, odvádím svou standartni práci já ve vodě tak mimo ní. : )

A co jsme Teda dělali?
Každý den byly v plánu dva ponory. A večer vždy na břehu moře cvičení jógy, a dlouhý brifing kde jsem řešil individuální problémy všech kdo potřeboval, ať už postupy, techniku, nebo klasické problémy stran vyrovnávání tlaků.
A každý den jsem o to psal reporty, které v, m sem teď pretisknu.
Takže mise Kypr den po dni :

Mise Kypr, den 1.
Po příjezdu v půlce noci, kdy jsme pro ty naše kamarády jeli v 1:00 po půlnoci na letiště, jsme to tento den pojali vyloženě odpočinkově.
No odpočinkové. Vyrazili jsme na výbornou lokalitu kde jsou hluboké útesy, a parádní skály na skákání. Takže nejenom do hloubek jsme dneska chodili, ale i z výšek se dolů vrhali. A když jsme byli pod tou vodou, tak jsme prolézali ty nejmenší skuliny, lovili perutýny, a zkoušeli najít kde nechalo moře díru...

Mise Kypr, den 2.
Den 2. jsme byli potápět na Caves, a jako, už jsem tu byl potřetí a pořád víc a víc srandy. Mnoho pruplavu trochu těsnějších, ale kdy se ti při Freedivingu poštěstí se prokopat do tunelu?!
Dneska i Romana Bobkova totálně top...Petr Kolařík s Ševčou se mnou ve spojení jeskyň.
A nějaká ta legranda okolo.Mise Kypr, den 3.
A tenhle den jsme navštívili podvodni muzeum Musan, a pak želví zátoku nalovit nějaké ty..ZÁBĚRY.
Někdy ten Freediving není jen o hloubkách a jeskyních, ale i jiných podmořských zajímavostech, a životu. Nejsem žádný velký zastánce téhle povodních skulptur, ale ochrana života tím dána jest, tak proč ne. No, a rychlý střih a letíme na pláž.
Není to tu nic moc, ale zvykáme si.

Mise Kypr, den den 4.
No hlásili trochu horší počasí, tak jsme se rozhodli, že půjdeme dopoledne na hike do hor.
No hor, tak spíše pobrezi a trailu okolo Canyonu a tak.Coz se nakonec ukazalo jako správne rozhodnutí, které protoze vlny byly tedy poradny. Ale od 12h uz jsme byli zase ve vodě, a co dodat, že byla to zase pecka. Další den ale máme v plánu jít opet na jeskyně a pruplavy, holky jsou namotivovany to tam naflakat, že tak se těším, ze budu moci být u toho.Mise Kypr, den 5.
Tak jo, zase den za námi.
Tenhle den jsme měli trochu resty, tak jsme na nich zamakali. Ať už to byly divetimes, nebo celkové psychika, jeli jsme si v tom dobře. Kateřina Bobková se posunula s časy ponoru z 60s na 2min10, Kuba od Petra Kolaříková tam začal sázet fakt ponory jako zkušený chlap a to mu je 13 let a Alice Wetterová po skoro 3letech bez vody bez bazně a hany jeskyní pruplavy. A další a další radosti obyčejného dne s neobyčejnými lidmi.
No jo, když je dobrá parta, všichni se baví.
A den 6 bude mazec - páč jsme sehnali velkou loď a jedeme vraky Larnaky. El Pida a Zenobia.Mise Kypr, den 6.
Zenobia, El pida, wreck wars Cyprus, episode 6.
Tak máme za sebou den, který se bude dobře pamatovat. Dneska jsme vyrazili na dva vraky Lanarky, a co bych vám asi tak napsal. Vyvazal jsem s Jaroslav Pupak vždy 2 bojky do 18-25m a už se to začalo explorovat jak zamlada. Dovnitř, ven, dovnitř ven, zleva, zprava, skrz, zezadu, zepředu, no prostě jsme to volezli ze všech myslitelnych směru a na všechny způsoby. Krásný.
Voda byla klidná, nebe modrý a vraky odkryly svoje tajemství.
A vovovo to de.

Mise Kypr, den 7.
Sedmý den se má odpočívat po dobře provedené práci, ale to my ne.
My jsme vyrazili na poslední den tady na Kypru, udělat nějaké ty hloubky ještě.
Jaroslav Pupak vzal půlku lidí na Deepspot, ja druhou půlku na reef a šli jsme na to jak námořník na přístavní putyku po půl roku na vodě.
Směle a odvážně.

A co dodat ?
A tím mise Kypr končí.
Bylo to neskutečně nabíjející, být tady s partičkou, jako jste byli vy. Nekteré z vás jsem neviděl ty jo...roky, myslím že jo, a jsem rád že jsme se zase takhle dohormady krásně sešli. Večerní dýchánky při joze byly už vždy jen třešničkou na čískejku krásného dne, a já si vychutnal vše až do konce.

Díky moc, jako vždy všem, co se s náma vydáváte všude různě po světě. Nemohu dostatečně zdůraznit, jak moc si vážím času, který nám dáváte, a jakou odpovědnost odvést dobrou práci tím cítím. Snad se nám to daří.
Snad vás naše maličká moc nebudila v noci.
Snad se brzy někde potkáme.
A budeme, hodně.

Moc krasné modré dny, a noci, a spěte dnes klidně v moři hvězd.

Ma,
jako vždy.

#pimpyourlifeacademy

 

RYCHLÝ KONTAKT