Oslava Slunovratu - Ride Against The Dark

Oslava Slunovratu - Ride Against The Dark

11. 12. 2022 Blog

Takže, je to opět tady, nejdelší tma v roce se blíží, a jak už jsem psal tolikrát, pro mne jsou pohanské svátky někdy mnohem důležitější, než oslavovat narození někoho, nebo jeho zmrtvýchvstání.
Asi to bude tím, že jsem přírodní člověk a díky tomu jsem silně ovlivněn přírodou okolo, a tím pádem díky mé provázanosti s okolním světem je následně nemožno přehlédnout, že se blíží konec tmy a slunce se začne přiklánět svou tváří opět k nám.

Stručně řečeno  - Bude Slunovrat. 

Každý rok tento svátek slavím, jako něco zlomového v roce - doba temna končí, přijde teplo, světlo, prostě je toho tu moc co mě osobně zasahuje. Jak řikám, v tomto mám víru.
A proč to neoslavit, jako každý rok, a čím jiným než sportem a následně obřím ohněm a plameny zahánějícími noc a šlehajícími do oblak bojujíce proti driftu padajícímu z oblohy v lesích jihu Čech, ptám se ? 

Stručně řečeno - vožerem se u ohně.

A tak bych vás chtěl všechny pozvat jako skoro každý rok ke mě do lesa u Tábora u Martingotky (souřadnice pošlu těm, co jedou do zpravy) na datum 21.12.2022 od ranních hodin až do večera. A přesný program dne, aby jste se mohli přidat, kdykoliv vás napadne ? 

Ráno v 9:00 odjezd po ose na Tankáč, ukážu vám pár lehkých trailů co kluci vybudovali, sjedeme si to dvakrát, třikrát a pak okolo řeky zpět do Martingotky, kam snad dorazíme cca ve 13h.

Vykoupeme se ve sprchách u aut, a půjdeme rozbít (start demolice ve 14:00) už totálně časem sežranou podestu u ohniště - abychom jí následně spálili ve večerním táboráku, který bych viděl že vypukne tak okolo...a teď řekněte vy.

Pokud budete muset být v práci, tak se sejděmež až večer v 18:00, kdy už snad oheň nude rozdělaný. Já bych ještě rád s vámi vyrazil od 15:30 do 17:30 do sauny na Knížecí rybník, trochu se rozehřát před tím večerním mrznutím u ohně.

Takže : 18:00 - 22:00 dejme tomu bude Oheň - alkohol - víc ohně - víc alkoholu - svlíkání - skoky přes oheň - tma. Jako každý rok, haha.

Druhý den poměrně brzy ráno musím jet směre sever zpět, takže vás tam nechám a vyrazím severním směrem.

Duležité informace : 

1. MOŽNÁ SE STAVÍM absolutně neberu. Můžete se možná stavit, ale možná tam nebudeme, protože se třeba změní plány a my budeme v sauně déle, na kolech déle, nebo tak - tudíž prosím OZNAMTE ŽE PŘIJEDETE a pak následně i PŘIJEĎTE : ) Na SMS během dne neodpovídám, budu na kole, v sauně, atd, určitě ne na telefonu.

2. Sebou prosím židličky na sezení - protože podesta bude minulostí : ) Teplé spodní prádlo. Alkohol ve větším množstí. Pícháky na buřty. Spacáky. Stany. Auta s topením. Cokoliv, aby jste mohli přespat. 

3. Spaní - Berte to i jako Sraz Topenářů vol. 1, takže klidně přijedte s obytkama, a dáme si tam meeting. Pro ty z vás, kdo nemáte obytku, a chcete přepsat, vám mohu odemknout Martingotku - jen pro známé. Jsou tam dvě míst ana spaní, teplo.

4. Dřevo vozit nemusíte, ale například voda se hodí určitě, takže vstupné je třeba 5 l vody, haha. Voda prostě výhodou. Voda navždy. Voda na hrad. 

Moc se na vás těším, a nevadí, když nedorazíte. Mě bude vlastně stačit, že končí doba temna a začíná se vracet světlo a teplo do lidských tváří. A o to mi jde.

Takže to je vše, kamarádi, a snad se uvidíme ve světlejších časech. 

Martin,
Osečná, Zima 2022.
RYCHLÝ KONTAKT